Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları İstanbul 2022

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları İstanbul 2022

Penis büyütme ameliyatı erkeklerin tercih ettiği en önemli estetik müdahalelerden biridir. Büyütme operasyonları kapsamında uzatma ve kalınlaştırma işlemi yapılır. Özellikle penis boyundan rahatsız olan erkekler için son yıllarda uzatma ve kalınlaştırma operasyonları, çok popülerdir. Normal koşullarda bir penis boyunun, erektil halde iken kadın vajinası ile aynı uzunluğa sahip olması gerekir. Bu da ortalama 11 ila 17 cm arasında bir uzunlukta olması gerektiğini gösterir. Erektil halde iken daha kısa penis boyuna sahip olan erkeklere, penis büyütme işlemi uygulanır.

Neden Penis Büyütme Operasyonuna İhtiyaç Duyulur?

Pipi büyütme ameliyatı daha çok soyunma odası sendromuna sahip olan kişilere uygulanan bir operasyondur. Ereksiyon olmadıkları zamanlarda penis boyutu çok küçük olan adaylar, havuza veya spor salonuna gittiklerinde, soyunmak istemezler. Hem erkekler hem de partnerleri için penis boyutu son derece önemlidir. Sağlıklı ve iki tarafı da tatmin eden bir seks hayatı için, ideal bir penis boyuna ihtiyaç vardır.

Penis boyutunu değiştirmek ve görünümünü güzelleştirmek isteyen erkekler, genel olarak son yıllarda bu operasyonları tercih etmekte ve son derece yapılan operasyondan da memnun kalmaktadır.

Ameliyatla Penis Büyütülür Mü?

Ameliyatla penis büyütülürmü sorusu, penis boyutundan memnun olmayan erkeklerin en çok merak ettiği sorulardan biridir. Öncelikle günümüzde uygulanan cerrahi müdahaleler sayesinde, kişilerin penis boyları hem uzatılmakta hem de kalınlaştırılmaktadır. Bunun için uygulanan birkaç yöntem vardır. Bunlar;

 • Penis, yapışık olduğu leğen kemiğinden kurtarılır ve 2-3 santim kadar dışarı kaydırılır. Daha sonrasında penisin leğen kemiğine yapışık olmasını sağlayan bağlar, %80 oranında kesilir. Geri kalan kısım ise, penisin büyümesine yardımcı olur.
 • Eğer penisin etrafında yap birikimi var ise, bu durumda penis olduğundan küçük ve gömülü gözükebilir. Penisin çevresindeki bu yağ dokuları alındığında da peniste ciddi bir uzama sağlanır.
 • Penisin kalınlaştırılması için de kişinin karın bölgesinden alınan fazla yağlar, penise enjekte edilir ve penis üzerinde kalınlaştırma yapılır.

Genel olarak yapılan penis büyütme işlemlerinde, kişilerin sertleşme, ereksiyon olma ve üreme yeteneklerine bir zarar gelmez. Tabi bu operasyonların, daha büyük bir penise sahip olmak dışında cinsel performansınızı artırıcı bir etkiye sahip olmadığını da bilmeniz gerekir.

Hangi Durumda Penis Büyütme Operasyonu Yapılır?

Penis büyütülmesine yönelik yapılan cerrahi işlemler, genel olarak aşağıdaki durumlarda tercih edilir;

 • Penisin normalden daha kısa olması
 • Penis kalınlığının normalden daha ince olması
 • Penis eğriliği ve genel olarak peniste değişik yönlere doğru kıvrık görünüm olması
 • Sünnet hatalarından kaynaklı şekil bozuklukları
 • Penis bölgesindeki tüylü olan bölümlerde fazla yağ olması ve buna bağlı olarak da gömülü penis sorunu olması

Penis bölgesinde yaşanan yukarıda belirttiğimiz sorunlarda sizler de bu operasyonu geçirebilirsiniz. Penıs uzatma ameliyatı fiyatı ve operasyona ilişkin detaylı bilgi almak için uzman görüşünden yararlanabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis ameliyatı nedir ve bu operasyonlar sayesinde nasıl etkili sonuçlar elde edilir birlikte inceleyelim. Öncelikle penis büyütme operasyonu, kişinin ihtiyaçlarına göre penisinin uzatılması veya kalınlaştırılması işlemidir. Kişilerin talebine göre hem uzatma hem de kalınlaştırma işlemi de yapılır. Yapılan işlemler ile birlikte torbalar ve penis arasındaki mesafe uzatılır. Böylece penis, normalde olduğundan daha uzun görünür. Yapılan operasyonlarla elde edilen uzaman ve kalınlaştırma işlemi, penis hem erekte halde iken hem de sönük durumda iken belli olur.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis kalınlaştırma ameliyatı ise penisin normalde olması gerekenden daha ince olması halinde uygulanan işlemlerdir. Bu operasyon için kişilerin genellikle karın bölgesinde liposuction yöntemi ile yağ alınır ve penis çevresine dolgu yapılmasıdır. Bu işlem için sadece karın bölgesinden değil aynı zamanda uyluk ve kasık bölgesinden de yağlar alınır ve bu yağlar saflaştırılır. Elde edilen yağ dokuları, penis bölgesinde cildin altına enjekte edilir. Böylece penis istenilen seviyede kalınlaştırılabilir.

Kalınlaştırma operasyonlarında bilinçli olarak fazla yağ enjekte işlemi yapılır. Bunun nedeni ortalama 6 ay içinde enjekte edilen yağın, %30 ila %50’sini kaybedecektir.

İdeal Penis Boyutu Ne Kadardır?

Normal koşullarda erekte olmamış bir penisin boyu ortalama 5-8 cm arasındadır. Ereksiyon ile birlikte ise bir penisin normal bir boyutu 13-15 cm arasında olacaktır. Bu yüzden 11-12 cm altında olan penis boyu, genel olarak kısa kabul edilir. Bu boyutlarda ve daha kısa olan penisler için büyütme işlemi yapılır. Penis büyütme operasyonlarına dair bilinmesi gereken en önemli şey, penis boyunun uzatılması ve kalınlaştırılmasında belirli bir sınırın olduğudur. Yani olağanüstü boyutlarda bir penis büyütme operasyonu yapılmamaktadır.

Ameliyatla Penis Üzerinde Nasıl İşlemler Yapılır?

Cerrahi müdahale sayesinde penis üzerinde hem uzatma hem de kalınlaştırma işlemi yapılır. Penis boyutları, normalde daha ince veya kısa olan bireyler için bu operasyonlar son derece önemlidir. Penıs boyu uzatma ameliyatı özellikle en çok tercih edilen, penis büyütme operasyonlarından biridir. Bu operasyon sayesinde penis boyu üzerinde ciddi bir uzama sağlanır.

Penis kalınlaştırma operasyonlarında ise genel olarak normal kalınlıktan daha ince olan penislere dolgu işlemi yapılarak kalınlaştırma sağlanır. Bu şekilde, penis istenilen kalınlığa getirilir. Cerrahi yöntemlerde aynı anda hem uzama hem de kalınlaştırma birlikte uygulanabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Penis uzatma ameliyati penis boyutundan memnun olmayan kişiler için uygulanan kalıcı bir yöntemdir. Operasyon sırasında kişilerin vücuduna herhangi bir madde veya materyal yerleştirilmemektedir. Bu yüzden sağlık durumu uygun olan herkes bu operasyonu yaptırabilir. Bunun dışında operasyon için en uygun adaylar şöyledir;

 • Mikro penisli erkekler
 • Küçük penis boyuna sahip kişiler
 • Genel olarak penis boyutundan memnun olmayan kişiler
 • 18 yaşından büyük olanlar
 • Genel sağlık durumu, penis operasyonu için uygun olan kişiler

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı nasıl yapılır ve süreç nasıl ilerler merak edenler için bilgi vermek istiyoruz. Operasyon öncesinde, uzman doktordan mutlaka detaylı bilgi alınması gerekir. Uzman doktor ile görüştükten ve fiziksel muayene olduktan sonra kişinin operasyon için uygun olup olmadığına karar verilebilir. Penis büyütme operasyonlarında, operasyon sonrasında nasıl bir boyutlandırma sağlanacağına önceden karar verilir. Sonrasında hasta operasyon için hazırlanır.

Tercih edilen yöntemlere göre, hastaya anestezi uygulanır ve penis üzerinde uzatma ve kalınlaştırma işlemi yapılır. Ortalama operasyon 1 ila 1,5 saat arasında sürecektir. Hastalar işlemden sonra normal hayatına döner ve bir süre penis bandajı kullanmak durumunda kalabilir. Yağ enjeksiyonu yöntemi tercih edilmişse, operasyondan ortalama 6 ay ile 1 yıl arasında bir süre sonra tekrar uygulama yapılması önerilir. Böylece daha fazla kalıcılık elde edilebilir. Penis büyütme operasyonları sonrasında genel olarak 3-5 cm bir büyüme hedeflenir.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis büyütme ameliyatı öncesi hastaların bazı önemli noktalara dikkat etmesi gerekir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi penis büyütme operasyonlarında da bazı tetkiklerin yapılması gerekir. Böylece hastanın operasyon için uygun olup olmadığına karar verilebilir. Bu süreçte hastaların yapması ve dikkat etmesi gereken durumlar şöyledir;

 • Öncelikle hastane tarafından yapılan tahliller vardır. Tahlil sonuçlarınıza göre, operasyon için uygun olup olmadığınıza karar verilir.
 • Hastaların, operasyondan en az 2 hafta öncesinde alkol ve sigara tüketimini bırakması gerekir. Son derece zararlı olan bu alışkanlıklar, aynı zamanda operasyon sırasında ortaya çıkabilecek riskleri de artıracaktır.
 • Tercih edilen operasyona göre hastaların en az 7 gün boyunca cinsel aktivitelerden uzak durması gerekir.
 • En az 7 gün öncesinde düzenli ve dengeli beslenmeye geçilmesi gerekir.
 • En az 7 gün öncesinde yorucu aktivitelerden vazgeçilmesi gerekir.
 • 2 gün öncesinde de katı gıdaların bırakılması gerekir.
 • Her cerrahi müdahalede olduğu gibi ayrıca hastaların kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçları ve ürünleri kullanmayı bırakması gerekir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis büyütme ameliyatı sonrası da hastalardan bazı önemli noktalara dikkat etmesi beklenir. Cerrahi müdahaleler öncesinde ve sonrasında hastaların önemli noktalara dikkat etmesi ile birlikte süreç çok daha rahat geçecektir. Genel olarak bu süreçte dikkat edilmesi gereken en önemli etkenler aşağıdaki gibidir;

 • Operasyon sonrasında doktorunuz, penisi saracaktır. Bu süreçte yapılan sargılara iyi bakmanız gerekir.
 • Ameliyattan sonra 1 ay kadar cinsel perhiz verilmektedir. Bu konuya mutlaka dikkat edilmelidir.
 • Operasyon öncesinde olduğu gibi sonrasında da beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerekir. Ne kadar sağlıklı ve düzenli beslenirseniz, iyileşme süreciniz o kadar olumlu geçecektir. Özellikle güç verecek besinler tüketmeye dikkat etmenizde fayda vardır.
 • Bir süre aşırı sıvı tüketmekten kaçınmanız gerekir. Genel olarak beslenme konusunda mutlaka doktorunuzun tavsiyelerinize uymanız gerekir.
 • Operasyondan hemen sonra 10 gün süresince duş almamanız gerekir. Özellikle penis bölgesinde yer alan sargıya su değmemesi gerekir.
 • Penis büyütme operasyonu sonrasında solaryum gibi faaliyetlerden uzak durmanız gerekir. Bu süreçte cildiniz hassas olduğu için solaryum ve benzeri işlemler, iyileşme sürecini olumsuz etkiler.
 • Solaryumla birlikte ayrıca buhar banyosundan da uzak durmanız gerekir. Özellikle kalınlaştırma operasyonu sonrasında soğuk veya aşırı sıcak buhar banyolarından mutlaka uzak durmanız gerekir. Bu süreçte ayrıca buhar banyolarının enfeksiyon riski oluşturduğunu da unutmamanız gerekir.
 • Cerrahi işlem sonrasında güneş ışınları da zararlı olabilir. 10 gün kadar mutlaka güneşlenme faaliyetlerinden de uzak durmanız gerekir. Hassas olan bedeniniz, bu süreçte güneşin zararlı ışınlarından daha fazla etkilenecektir.
 • Kalınlaştırma operasyonu sonrasında günlük hayatınıza kısa sürede dönebilirsiniz ancak spor faaliyetleri için en az 30 gün kadar beklemeniz gerekir. Ortalama 2 hafta sonra ise hafif hafif spor faaliyetlerine başlayabilirsiniz. Bu süreçte yürüyüş ve çok hafif tempolu koşular yapabilirsiniz.
 • Penis kalınlaştırma ve uzatma operasyonları sonrasında en az 6 ay yüzmemeniz gerekir. Yüzme son derece yorucu bir faaliyet olduğu için, bu süreçte sizleri fazla zorlayacaktır.

Penis Ameliyatlarında Anestezi Uygulanır MI?

Penis buyutme ameliyati hastaların ve doktorun tercihine göre genel veya lokal anestezi ile uygulanır. Genel olarak aslında lokal anestezi yeterli olacaktır. Hatta bazı hastalara sadece sedasyon uygulaması ile bile cerrahi müdahale sağlanır. Yalnızca operasyon sırasında penis kökünün üst kısımlarına yağ alma işlemi yapılacaksa, genel anesteziye başvurulur. Ayrıca hasta özel olarak talep ederse de genel anestezi uygulanabilir.

Penis Büyütme Operasyonu Sonrası Cinsellik

Penis büyütme operasyonu sonrası cinsellik en çok merak edilen konulardan biridir. Öncelikle operasyondan sonra cinsel faaliyetlerinizde soruna neden olabilecek herhangi bir yan etki görülmeyecektir. Bununla birlikte hastaların ortalama 4 ila 5 hafta kadar cinsel aktivitelerden uzak durması gerekir. Sonrasında da mutlaka doktoruna danışması ve onun onayını alarak cinsel faaliyetlere başlaması gerekir.

Ameliyatsız Penis Büyütme Yöntemleri

Penis büyütme ameliyatsız mümkün mü sorusu çok sorulur çünkü internette buna dair çok fazla bilgi ve haber vardır. Özellikle haplar, kremler, bitkisel ürünler çok fazladır. Öncelikle piyasada yer alan neredeyse hiçbir ürünün sizlere garanti sağlamadığını belirtmemiz gerekir. Penis büyütme cerrahisinin nasıl uygulandığın ve nasıl etki ettiğini incelediğinizde aslında sizler de cerrahi müdahale olmadan bunun mümkün olmadığını görebilirsiniz.

Penis büyütme, kalınlaştırma ve hatta erekte olmak için piyasaya sürülen ilaçlar bu etkileri sağlamak bir yana sağlığınızı riske atar. Birçok zararlı yan etkileri bulunur ve bu sebeple de asla tavsiye edilmez. Zaten bilimsel olarak işe yaradıklarına dair de herhangi bir kanıt veya çalışma yoktur. Zaten bu tip ürünlerin, ülkemizde satışları da onaylanmamıştır. İnternette, TV de gördüğünüz bu tip ürünlerin satışı yasal değildir. O yüzden asla bu ürünlere inanmamanız gerektiğini belirtmemiz gerekir.

Ameliyatla Penis Boyu Uzatma Kalıcı mı?

Ameliyatla penıs boyu uzatma işlemi yapıldığında, kullanılan yöntemlere göre kalıcılık sağlanır. Son yıllarda çok tercih edilen yağ enjeksiyonu çok etkili olsa da yeterince kalıcı değildir. Kalıcılığın artırılması için mutlaka bu işlemin tekrarlanması gerekir. İşlemden sonra uygulanan yağ enjeksiyonunun etkisi %40 oranında gidecektir. Bu durumda tekrar uygulama yapıldığında ise işlemin etkisi artırılmaktadır.

Yağ enjeksiyonu yerine cerrahi müdahaleler tercih edildiğinde ise işlem kalıcı olmaktadır. İlerleyen yaşlarda, yaşlanmaya bağlı olarak penis bölgesinde biraz çekişme söz konusu olsa da yine de yeterli bir uzunluk ve kalınlık sağlanır.

Penis Büyütme Ameliyatı Kaç Cm Uzatır?

Penıs buyutme amelıyatı kaç cm uzar daha doğrusu operasyon sonrasında penis kaç cm uzar konusu çok merak edilir. Hastaların büyük çoğunluğu bu operasyondan olabilecek en iyi etkiyi beklese de bu fizyolojik olarak mümkün değildir. Ancak genel anlamda penis ortalama 3-4 cm civarında uzama sağlar. Gömülü penis operasyonu yapıldığında ise bu rakamlar iki katına kadar çıkabilir.

Penis Ameliyatlarının Riskleri Var Mıdır?

Penis büyütme ameliyatı riskli mi veya operasyon sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşanır mı sorusunun cevabı da oldukça merak edilir. Her cerrahi müdahale de olduğu gibi penis büyütme operasyonlarında da sizleri bazı riskler bekler. Ancak ne kadar uzman ve alanında başarılı bir ekiple çalışırsanız, o riskler minimum seviyeye iner. Bu süreçte yaşanabilecek en önemli riskler şöyledir;

 • Penis büyütme operasyonlarında enfeksiyon durumu yaşanabilir. Özellikle sargının iyi yapılmaması, penisin yeterince iyi korunmaması gibi nedenlerden dolayı enfeksiyon riski ortaya çıkar.
 • Şişlik yaşanan bir diğer önemli risk faktörüdür. Penis çevresinde oluşabilecek bazı ufak şişlikler olabilir. Bu şişlikler yaklaşık 15 gün sonra geçecektir.
 • Her cerrahi operasyonda olduğu gibi ödem sorunu, bu operasyonda da olabilecektir. Müdahale edilmediğinde özellikle şişlikler ödeme çevrilebilir. Operasyon sonrasında doktorunuzla düzenli olarak görüştüğünüzde ödem sorunu en aza inecektir.
 • Penis kalınlaştırma operasyonunun ardından hastalarda ayrıca sarkma sorunu yaşanabilir. Eğer sarkma sorunu yaşıyorsanız, tekrar cerrahi müdahaleye gerek duyulabilir. Basit bir müdahale ile sarkma sorunu tamamen ortadan kalkar.
 • Hastalarda operasyonun ardından sedasyona bağlı olarak bazı komplikasyonlar görülebilir. Her hastaya sedasyon uygulanmasına gerek duyulmadığı için sadece sedasyon uygulanan hastalarda bu sorun görülebilir.
 • Penis kalınlaştırma operasyonlarında karşılaşılan sorunlardan biri de kan birikmesidir. Bu durum oluşabilecek risk faktörleri arasında en az olandır. Ancak yine de görülmesi halinde mutlaka doktorunuza görünmeniz gerekir.
 • Kan pıhtılaşması da yine operasyon sonrasında görülen sorunlardan biridir. Sizler direkt olarak gözle bakıp anlayamazsınız. Doktorunuz ancak muayene sonrasında bu durumu anlayabilir.
 • Penis büyütme operasyonlarında ayrıca morarma sorunu yaşanabilir. Özellikle kalınlaştırma operasyonu sonrasında çok sık görülen bir sorundur.

Penis büyütme işlemi sonrasında görülen tüm bu yan etkiler geçicidir. Bu yüzden endişe duymanıza ve tedirgin olmanıza hiç gerek yoktur.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Zararlı Mı?

Penis kalınlaştırma ameliyatı zararlı mı veya operasyon sonrasında işlev ve duyu kaybı yaşar mıyım diye pek çok kişi sormaktadır. Öncelikle operasyon kesinlikle zararlı değildir. Çünkü cerrahi müdahale sırasında zarar verebilecek herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Gelişmiş teknolojilerle birlikte çok basit ve etkili bir biçimde penis boyutu büyültülmekte ve kalınlaştırılmaktadır. Süreç boyunca hem operasyondan önce hem de sonra doktorunuzun tavsiyelerine uyarsanız, hiçbir sorunla karşılaşmayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Penis büyütme ameliyatı en iyi doktor seçeneklerinden yararlandığınızda özellikle hiçbir problemle karşılaşmayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penıs buyutme amelıyatı fıyatları tercih edilen yöntemlere ve penis üzerinde yapılacak olan işleme göre değişir. Kalınlaştırma operasyonunda ekstra olarak yağ aldırma işlemi de yapıldığından, operasyon ücretleri de buna göre değişecektir. Ayrıca kullanılacak olan teknikler, fiyatın belirlenmesinde çok önemli bir belirleyici faktördür. Ne kadar gelişmiş ve iyi bir teknik uygulanırsa, operasyondan o kadar fazla etki elde edilecektir. Aynı zamanda da ücret konusu ona göre değişecektir.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için muayene olmanız ve doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Doktorunuz, operasyonun fiyatına dair sizlere detaylı bilgi verecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Penis büyütme ameliyatları cinsel haz kaybına neden olur mu?

Penis büyütme operasyonlarında son derece etkili ve başarılı teknikler uygulandığı için kişinin cinsel haz kaybının olumsuz etkilenmesi mümkün değildir. Aksine yapılan operasyon ile birlikte kişiler ve partnerleri, bu durumdan olumlu etkilenmektedir.

Penis büyütme ameliyatları ne kadar sürer?

Penis büyütme işlemlerine dair operasyonlar, seçilen yöntemlere göre ortalama 1-2 saat sürecektir. Hastanın operasyondan sonra yarım gün hastanede kalması da yeterli olacaktır.

Penis büyütme ameliyatı öncesi görüşme ne kadar önemlidir?

Penis büyütme operasyonları öncesinde yapılacak ön görüşme çok önemlidir. Hasta bu görüşmede mutlaka beklentilerini, isteklerini belirtmelidir. Sonrasında yapılan muayene ile birlikte hastalara hangi cerrahi prosedürlerin uygulanacağına karar verilebilir.

Mikropenis nedir?

Mikro penis, erkelerde ereksiyon halinde iken normalde 13-17 cm arasında olması gereken penis boyunun, 7 cm’den daha kısa olmasını ifade eder. Bu durum aslında çok yönlü olarak yaklaşılması gereken, hormonal hastalıkların belirtisidir. Hastalara uygulanacak olan penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonları ile birlikte etkili bir şekilde penis boyutu istenilen seviyeye getirilir.

Penis büyütme operasyonları ne kadar fayda sağlar?

Penis büyütme operasyonlarında elde edilecek faydalardan en önemlisi doğal olarak penis boyunun 3-4 cm kadar uzatılmasıdır. Penis boyunun uzatılması ile beraber, hastanın kendine güvenilir gelir. Ayrıca üzerindeki psikolojik baskı azaldığı için de çok daha sağlıklı bir cinsel hayatı olur.

Penis büyütme egzersizleri işe yarar mı?

Penis büyütmeye dair, internette yer alan pek çok egzersiz vardır. Öncelikle penis büyütme adı altında sunulan bu egzersizler direkt olarak etki etmediği gibi aksine penisinize zarar verebilir. Bu egzersizler ancak penis büyütme operasyonları sonrasında eğer doktorunuz önerirse uygulanabilir. Bu durumlarda uygulanmasının temel nedeni de penisi daha fazla büyütmek değil, operasyon sonrası oluşabilecek komplikasyonları engellemektir.

 

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts