Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis büyütme ameliyatı konusunda merak edilen konulardan biri de penis büyütme ameliyatı fiyatları konusudur.

Operasyonun fiyatını belirleyebilmek için kişinin genital bölgesindeki sorunun saptanması ve ona yönelik bir tedavi planlamasının yapılması gereklidir.

İşlem tüm herkese aynı şekilde uygulanamaz. Kişilerin sağlık durumu, sahip olduğu başka hastalık durumları ve estetik cerrahından beklediği ek işlemler de fiyata dahil tutulmaktadır.

İşlem tek ve standart aşamalar halinde uygulanamadığından ve herkeste aynı sorunlar olmadığından penis büyütme ameliyatı fiyatlarını net bir şekilde belirtmek mümkün değildir.

Bireylerin bu konu hakkında meraklarını giderebilecek tek yöntem bir estetik cerraha danışmalarıdır. Kişinin hekimi yaptığı muayene ve tetkikler sonrasında kişi ile birlikte operasyonu planlama aşamasında fiyat hakkında bilgi verebilir.

Ayrıca ön muayene esnasında hekiminize yalnızca fiyat hakkında değil, bu işlem hakkında tüm merak ettiğiniz, aklınıza takılan tüm hususları sorarak öğrenebilirsiniz. Bir hasta olarak bu en doğal hakkınızdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Zor mudur?

Penis büyütme ameliyatı hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de penis büyütme ameliyatı zor mudur, sorusudur.

İşlem zorlu bir ameliyat süreci gerektirmez. Yaklaşık olarak 15 – 20 dakika gibi bir sürede tamamlanan bir işlemdir.

Kişi işlem öncesinde sedasyon tekniği ile uyutulduğundan hemen uyandırılarak servise alınabilir.

Ardından da operasyondan 1 saat sonra yemeğini yiyebilir. Bu anestezi tekniğinde sindirim sistemi daha kolay adapte olabilir.

Sonrasında da kişiyi zorlayacak ve gündelik hayatını devam ettiremeyecek durumlar olmadığından penis büyütme ameliyatı ne hekim açısından ne de hasta açısından zor değildir.

Ancak kişinin sonrası dönemde dikkat etmesi gereken kurallara uygun davranması önemlidir.

Ameliyat Sonrasında Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Penis büyütme ameliyatı sonrasında gün içerisinde bile işlemden 3 – 4 saat sonra işinize gitseniz kimse operasyon geçirdiğinizin farkına varmayacaktır.

İşlemin yapıldığı pantolon üzerinden belirgin olmaz. Kişi hastaneden çıkarken rahatlıkla evine gidebilir.

Ancak ameliyat sonrasında ne zaman işe dönebilirim sorusunun yanıtı daha çok ne iş yaptığınız ile ilgili olarak değişkenlik gösterebilen bir durumdur.

Çok fazla efor sarf etmeniz gerekiyorsa (bedensel uğraşı gerektiren meslekler), genital bölgenize darbe alma ihtimaliniz varsa (daha çok sporcular için) ve çok fazla seyahat etmeniz gerekiyorsa (şahsi araç dışındaki yolculuklar için) 1 – 1,5 ay istirahat edilmesi gerekebilir.

Ancak masa başı daha sakin mesleklerde birkaç gün içerisinde kişi kendini iyi hissettiği sürece işine dönebilir.

Operasyon sonrası dönemde ilk aylarda fazla efor sarf edilmemesi oldukça önemlidir. Dokuların toparlanması için kendinize zaman tanımanız gerekir.

Doktor Kontrolleri Ne Zaman Yapılır?

İşlem sonrası akıllara gelen sorulardan biri de doktor kontrolleri ne zaman yapılır, şeklinde karşımıza çıkar.

İşlem sırasında hekim penis bölgesine sargı uygulaması yapmış ise işlemden 5 gün sonra doktorunuzun kontrolünde sargının çıkarılması gerekir. Bu esnada hekim penisin toparlanma durumuna da bakabilir.

Bu sırada size verilen ağrı kesicilerin size iyi gelip gelmediğini de belirtebilirsiniz. Eğer hafif ağrı duymaya devam ediyorsanız hekiminiz biraz daha yüksek dozda kullanmanızı veya farklı bir ilaç almanızı önerebilir.

Bunun ardından hekiminiz başka bir kontrol tarihi de verebilir. Hatta eğer aktif bir spor hayatınız veya çok efor gerektiren bir işiniz varsa ne zaman yeniden eski temponuza dönebileceğiniz konusunda hekiminize danışmanız için birden fazla kere kontrole gelmeniz gerekebilir.

Ayrıca her konuda fikir danışmak adına hekiminizden randevu alarak kendisine gelmenizde herhangi bir sakınca yoktur.

İşlem sonrasında eğer peniste ciddi anlamda acı hissi, ağrı, kızarıklık, yanma ve iğne batması ile sancı duymak gibi durumları fark ederseniz hemen hekiminize vakit kaybetmeden kontrole gelmelisiniz.

Bu durumlar enfeksiyon varlığına işaret edebilir. Hekiminiz uygun bir antibiyotik tedavisi ile kolaylıkla bu sorununuzu çözebilir. Danışmayı geciktirdiğinizde ya da enfeksiyon durumu kötü derecede ise drenaj da yapılabilir. 

Ancak bu durumlar ile oldukça nadir karşılaşılır.

İşlem sonrasında peniste sarı veya pembemsi sıvı gelmesi dokuların kendisini toparladığına işarettir. Endişe duyulmasına ve tedavi uygulamasına gerek yoktur. Ancak bu sıvının çok yoğun olduğunu ve sürekli geldiğini fark ederseniz hekiminize kontrole gitmenizde fayda vardır.

Kontrollerde planlanan vakitlerin dışına, size garip gelen bir durum fark ettiğinizde çıkabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.nhs.uk/live-well/sexual-health/penis-enlargement/

https://www.healthline.com/health/mens-health/penis-enlargement-surgery-cost#:~:text=How%20much%20does%20it%20cost%3F,with%20an%20upfront%20%241%2C000%20deposit.

https://tayfunturkaslan.com/penis-buyutme-ameliyati-fiyatlari/