Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis büyütme ameliyatı konusunda merak edilen konulardan biri de penis büyütme ameliyatı fiyatları konusudur.

Operasyonun fiyatını belirleyebilmek için kişinin genital bölgesindeki sorunun saptanması ve ona yönelik bir tedavi planlamasının yapılması gereklidir.

İşlem tüm herkese aynı şekilde uygulanamaz. Kişilerin sağlık durumu, sahip olduğu başka hastalık durumları ve estetik cerrahından beklediği ek işlemler de fiyata dahil tutulmaktadır.

İşlem tek ve standart aşamalar halinde uygulanamadığından ve herkeste aynı sorunlar olmadığından penis büyütme ameliyatı fiyatlarını net bir şekilde belirtmek mümkün değildir.

Bireylerin bu konu hakkında meraklarını giderebilecek tek yöntem bir estetik cerraha danışmalarıdır. Kişinin hekimi yaptığı muayene ve tetkikler sonrasında kişi ile birlikte operasyonu planlama aşamasında fiyat hakkında bilgi verebilir.

Ayrıca ön muayene esnasında hekiminize yalnızca fiyat hakkında değil, bu işlem hakkında tüm merak ettiğiniz, aklınıza takılan tüm hususları sorarak öğrenebilirsiniz. Bir hasta olarak bu en doğal hakkınızdır.

Penis Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Penis estetiği; penis uzatma ve penis kalınlaştırma ameliyatları olarak ikiye ayrılmakla beraber her iki işlem aynı anda da yapılabilmektedir. Penis uzatma ameliyatlarında mevcut penis oranı neyse ona göre ek uzama sağlanabilmektedir. Örneğin normal penis boyu ne kadar uzunsa ek uzama olasılığı da o denli artar. Penis uzatma ameliyatları neticesinde ek olarak en az 2 en fazla 5 cm uzama sağlanabilmektedir. Penisler pubis kemiklerine bağlı bir yapı ile bağlıdır. Bu yapının adı asıcı bağlardır. Penisin iç kısmı asıcı bağlarla pubis kemiğine bağlıdır. Asıcı bağların ameliyat ile kesilmesi neticesinde, penisin içte kalan kısmı serbest bırakılmaktadır. Böylece doğal bir uzunluk elde edilir. Asıcı bağların ameliyat ile kesilmesi de oldukça kısa süren ve hasta – doktor açısından en kolay tekniklerle gerçekleştirilir. Penis kökünün tüylü olan bölgesinden küçük bir kesik atılır ve buradan asıcı bağlara ulaşılarak kesilmesi sağlanır.

Penis kalınlaştırma işlemleri ise dolgu tekniklerine bağlıdır. Hastanın kendi yağ dokusu alınarak penisin kalınlaştırılması sağlanır. Zamanla vücut tarafından eritilmektedir. Lakin enjekte edilen yapı erimez. Yaklaşık %60’ı kalmaktadır bu da yeterli kalınlık için ideal olmaktadır. Penis kalınlığının daha kalıcı ve net olabilmesi için 6 – 12 ay içerisinde bir penis kalınlaştırma uygulaması daha yapılarak yine hastanın kendi vücudundan yağ dokusu enjekte edilir. Böylece çok daha kaliteli bir kalınlaştırma işlemi sağlanabilir. Üçüncü, dördüncü uygulamalara gerek yoktur.

Penis Büyütme Ameliyatı Zor mudur?

Penis büyütme ameliyatı hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de penis büyütme ameliyatı zor mudur, sorusudur.

İşlem zorlu bir ameliyat süreci gerektirmez. Yaklaşık olarak 15 – 20 dakika gibi bir sürede tamamlanan bir işlemdir.

Kişi işlem öncesinde sedasyon tekniği ile uyutulduğundan hemen uyandırılarak servise alınabilir.

Ardından da operasyondan 1 saat sonra yemeğini yiyebilir. Bu anestezi tekniğinde sindirim sistemi daha kolay adapte olabilir.

Sonrasında da kişiyi zorlayacak ve gündelik hayatını devam ettiremeyecek durumlar olmadığından penis büyütme ameliyatı ne hekim açısından ne de hasta açısından zor değildir.

Ancak kişinin sonrası dönemde dikkat etmesi gereken kurallara uygun davranması önemlidir.

Ameliyat Sonrasında Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Penis büyütme ameliyatı sonrasında gün içerisinde bile işlemden 3 – 4 saat sonra işinize gitseniz kimse operasyon geçirdiğinizin farkına varmayacaktır.

İşlemin yapıldığı pantolon üzerinden belirgin olmaz. Kişi hastaneden çıkarken rahatlıkla evine gidebilir.

Ancak ameliyat sonrasında ne zaman işe dönebilirim sorusunun yanıtı daha çok ne iş yaptığınız ile ilgili olarak değişkenlik gösterebilen bir durumdur.

Çok fazla efor sarf etmeniz gerekiyorsa (bedensel uğraşı gerektiren meslekler), genital bölgenize darbe alma ihtimaliniz varsa (daha çok sporcular için) ve çok fazla seyahat etmeniz gerekiyorsa (şahsi araç dışındaki yolculuklar için) 1 – 1,5 ay istirahat edilmesi gerekebilir.

Ancak masa başı daha sakin mesleklerde birkaç gün içerisinde kişi kendini iyi hissettiği sürece işine dönebilir.

Operasyon sonrası dönemde ilk aylarda fazla efor sarf edilmemesi oldukça önemlidir. Dokuların toparlanması için kendinize zaman tanımanız gerekir.

Doktor Kontrolleri Ne Zaman Yapılır?

İşlem sonrası akıllara gelen sorulardan biri de doktor kontrolleri ne zaman yapılır, şeklinde karşımıza çıkar.

İşlem sırasında hekim penis bölgesine sargı uygulaması yapmış ise işlemden 5 gün sonra doktorunuzun kontrolünde sargının çıkarılması gerekir. Bu esnada hekim penisin toparlanma durumuna da bakabilir.

Bu sırada size verilen ağrı kesicilerin size iyi gelip gelmediğini de belirtebilirsiniz. Eğer hafif ağrı duymaya devam ediyorsanız hekiminiz biraz daha yüksek dozda kullanmanızı veya farklı bir ilaç almanızı önerebilir.

Bunun ardından hekiminiz başka bir kontrol tarihi de verebilir. Hatta eğer aktif bir spor hayatınız veya çok efor gerektiren bir işiniz varsa ne zaman yeniden eski temponuza dönebileceğiniz konusunda hekiminize danışmanız için birden fazla kere kontrole gelmeniz gerekebilir.

Ayrıca her konuda fikir danışmak adına hekiminizden randevu alarak kendisine gelmenizde herhangi bir sakınca yoktur.

İşlem sonrasında eğer peniste ciddi anlamda acı hissi, ağrı, kızarıklık, yanma ve iğne batması ile sancı duymak gibi durumları fark ederseniz hemen hekiminize vakit kaybetmeden kontrole gelmelisiniz.

Bu durumlar enfeksiyon varlığına işaret edebilir. Hekiminiz uygun bir antibiyotik tedavisi ile kolaylıkla bu sorununuzu çözebilir. Danışmayı geciktirdiğinizde ya da enfeksiyon durumu kötü derecede ise drenaj da yapılabilir. 

Ancak bu durumlar ile oldukça nadir karşılaşılır.

İşlem sonrasında peniste sarı veya pembemsi sıvı gelmesi dokuların kendisini toparladığına işarettir. Endişe duyulmasına ve tedavi uygulamasına gerek yoktur. Ancak bu sıvının çok yoğun olduğunu ve sürekli geldiğini fark ederseniz hekiminize kontrole gitmenizde fayda vardır.

Kontrollerde planlanan vakitlerin dışına, size garip gelen bir durum fark ettiğinizde çıkabilirsiniz.

İstanbul Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2020

Penis büyütme ameliyatları kendi bünyesinde iki ana kola ayrılır. Bunlar; penis uzatma ameliyatı ve penis kalınlaştırma ameliyatıdır. Elbette her yöntem alt tekniklere dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Örneğin penis uzatma ameliyatında yaygın olarak süspansör ligamanın kesilmesi tekniği kullanılır. Diğer teknikler; Supra Pubik V-Y Plasti, Peno Skrotal Plasti’dir. Penis kalınlaştırma ameliyatında tek teknik vardır o da penis yağ dolgu enjeksiyonudur. Hem penis uzatma hem de penis kalınlaştırma ameliyatı aynı anda tek operasyonla gerçekleştirilebilmektedir. Özetle penis büyütme ameliyatı fiyatını belirleyecek iki ana unsur vardır; büyütme ya da kalınlaştırma, seçilen teknik, her iki işlemin aynı anda yapılıp yapılmamasıdır.

Kaynakça:

https://www.nhs.uk/live-well/sexual-health/penis-enlargement/

https://www.healthline.com/health/mens-health/penis-enlargement-surgery-cost#:~:text=How%20much%20does%20it%20cost%3F,with%20an%20upfront%20%241%2C000%20deposit.

https://tayfunturkaslan.com/penis-buyutme-ameliyati-fiyatlari/

About Author

Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts