Penis Büyütme Pompası İşe Yarar mı?

Penis Büyütme Pompası İşe Yarar mı?

Penis büyüklüğü erkekler arasında ciddi anlamda probleme neden olabilen bir konudur. Birçok erkek bu sorun nedeni ile yalnızca kadınlara karşı çekingenliği ile değil iş hayatında bile düşük özgüveni nedeni ile sorun yaşayabilir.

Bu nedenle bu sorunu çözmek adına geliştirilen birçok yöntemi deneyerek işe yarayıp yaramadığını kontrol edebilir.

Bu kişilerin bu tür yöntemleri denemesinin en büyük nedenlerinden biri bir hekime ulaşarak onunla cinsel organı hakkında konuşmaktan çekinmesidir. 

Ancak mahremiyet konusuna ciddi anlamda dikkat eden hekimler, bu konular hakkında konuştuğumuzda bizimle alay etmeyecek ve bizi ciddiye alacak insanlardır.

Penis boyu ile ilgili problem yaşayan bireylerin akıllarına gelen sorulardan biri de penis büyütme pompası işe yarar mı, sorusudur.

Penis büyütme pompası şeklinde piyasaya sürülmüş bir tür aracın, çeşitli yerlerde penis boyunu uzattığı, penis eğriliğini giderdiği ve penisin kalınlaşmasına yardımcı olduğu şeklinde açıklamalar yer almaktadır.

Ancak bu tür ürünler ve bu tür açıklamalar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.

Ayrıca bu tür ürünleri kullanarak penisi gerginleştirmek, peniste yer alan damar, sinir, kas ve deri dokularına zarar verebilir.

Sağlıklı bir cinsel birliktelik için mutlaka bir estetik cerrahtan yardım istemelisiniz.

Penis büyütme hakkında en kesin yargılara da yalnızca hekimlere danışarak bilgi edinebiliriz. Özel hayatımızda arkadaşlarımız her ne kadar bize yakın kişiler de olsa bu konularda eğitim almadıkları için onlardan bilgi almaya çalışmak doğru bir davranış değildir.

Penis Büyütmek İçin Ne Yapmalı?

Penis büyütmek için pompa kullanmayı düşünüyordunuz ancak bunun doğru bir yöntem olmadığını ve hatta sağlığa zararlı olabilecek sorunlara yol açtığını öğrendiniz.

Peki, penis büyütmek için ne yapmalısınız?

Penis büyütmek iki şekilde talep edilen bir durumdur. Bazı bireyler kalınlıktan, bazı bireyler kısalıktan ve bazı bireyler de hem ince hem kısa olduğundan şikayet ederler.

Bu durumda penis pompası bir işe yaramadığından tek yapmanız gereken bir estetik cerraha giderek şikayetçi olduğunuz durumları değerlendirmesini istemektir.

Hekiminiz ilk olarak penis boyunuzun doğal olarak mı kısa olduğunu, normal olduğu halde size mi kısa gibi geldiğini yoksa göbek ve genital bölgenizde meydana gelmiş aşırı yağlanma sonucunda gömülü penis sorunu mu yaşadığınızı tespit edecektir.

Gömülü penis sorunu yaşıyorsanız penisin etrafındaki ve özellikle de kök kısmındaki yağ dokusunu bölgesel yağ almak teknikleri (liposuction) ile çekip alarak kök kısmının yeniden dışarı çıkmasına yardımcı olur.

Eğer normal bir penis yapısına sahipseniz bunu size açıklar. Muhtemelen arkadaş ortamında maruz kaldığınız abartılı hikayeler ya da pornografik görseller nedeni ile böyle hissediyorsunuzdur ve bu durumu hekiminiz açıklığa kavuşturacaktır.

Ancak bu durum karşısında yine de penis boyunuzun daha fazla olmasını isterseniz ya da gerçekten normal boyutların altında bir penise sahipseniz 20 dakika süren güvenilir operasyon teknikleri sayesinde daha uzun bir penise sahip olabilirsiniz.

Penis Boyu Uzatma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Penis boyunuzdan şikayetçisiniz ve penis boyu uzatma operasyonu nasıl yapılır, sorusunu merak ediyorsunuz. Bu işlemin nasıl yapıldığını size anlatalım.

Penis boyunu uzatmak için yağ transferi tekniği kullanılır. Bu teknik sayesinde daha dolgun görünümlü, daha kalın ve uzun bir penis elde edilir.

Üstelik operasyon sonrasında kişinin aldığı cinsel hazda bir değişiklik olmaz. Kişide his kaybı sorunu yaşanmaz ve erekte olma problemleri görülmez.

Operasyon sırasında kişinin kendi vücudundan elde edilen yağlar kullanılarak işlem yapıldığından dolayı kişinin zarar görmesi de söz konusu değildir.

Eskiden kullanılan bir tekniğe göre penisin kök kısmında yer alan bağ doku kesilirdi ve penisin kök kısmında yer alan 1 – 2 cm’lik bir kısmı dışarı çıkarılırdır. Ancak bu penisin sönük halde daha uzun gözükmesine neden olan ve ereksiyon durumunda olan bir penis için bir farklılığın oluşmadığı bir çözümdü. 

Bunun yanı sıra bu işlem sonrasında penisin erekte olduğu zaman stabil kalmasında problem yaşanması da sık rastlanan bir durumdu.

Bu tekniği hala uygulayan nadir de olsa hekim bulunmaktadır. Bu nedenle işlem öncesinde hekiminizin nasıl bir teknik uygulayacağı, bu tekniğin avantajları ve dezavantajlarının neler olduğunu ve diğer işlemlere göre farklı yönlerini hekiminize sormalısınız.

Estetik cerrahinin hemen hemen her alanında kullanılan yağ transferi tekniğinde böyle sorunların görülmesi söz konusu bile değildir.

Ayrıca yağ transferi tekniğinde kişinin cinsel yaşamına zarar getirebilecek ve başka yan etkilerin doğmasına neden olabilecek bir durum da söz konusu değildir.

Yalnızca bu işlem sonrasında kişinin zarar görmemesi adına hekiminin yaptığı tüm uyarılara dikkat etmesi son derece önemlidir. 

Operasyon sonrası dönemde kişinin alması gereken sorumlulukları yerine getirmemesi cinsel yaşamına zarar verebilecek tek olası durumdur. Bunun dışında kişi eğer bu dönemde hekiminin önerilerine dikkatli şekilde uyarsa hem süreci daha rahat atlatır hem de eskisine göre daha sağlıklı, daha özgüvenli olduğu bir cinsel yaşama adım atar.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/healthy-sex/do-penis-pumps-work

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/sexual-health/in-depth/penis/art-20045363#:~:text=Because%20pumps%20draw%20blood%20into,Exercises.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts