Medikal Turizm

medikal-turizm

Medikal Turizm son yıllarda bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de turizm çeşitliliğinin hızla yaygınlaştığı görülüyor. Türkiye, medikal turizmde de iddialı olma yolunda. Farklı coğrafyalardan çok sayıda hasta tedavi için Türkiye’deki sağlık kuruluşlarını tercih ediyor. Dünyaca ünlü Türk doktorları tarafından en son yöntemlerle gerçekleştirilen tıbbi uygulamalar ve operasyonlar, Avrupa, Amerika ve diğer ülkelere oranla Türkiye’de çok daha uygun fiyatlara mal oluyor. Türkiye’yi tercih edenler aylarca ülkelerinde tedavi olmayı beklemeden hemen tedavi olma imkanına sahip olabiliyorlar.

Türkiye’de sağlık kuruluşlarının hizmet kaliteleri ve güvenilirlikleri, gerek teknik donanımları, gerek sağlık personelinin yüksek deneyimleri, gerekse de fiyat yönünden oldukça avantajlı. Gezi ve alışveriş olanaklarının zenginliği Türkiye’yi talep edenlerin sayısını her geçen gün artırmakta.

Türkiye Dünya Markası

Sağlık kuruluşlarımız turizm profesyonelleri ile işbirliği yaparak sağlıkla tatili birleştiren tedavi paketleri oluşturuyorlar. Böylece seyahat maliyetleri azalıyor ve yabancıların ülkemizi tercihi daha kolaylaşıyor. Me

dikal turizmde en büyük öncülüğü ise yıllar öncesinden estetik ve güzellik amaçlı uygulamalarla güzellik turizmini başlatan kuruluşlar gerçekleştirdiler.

Türkiye estetik ve güzellik taleplerinde ilk sırada

Plastik ve estetik cerrahi hastaları düşük maliyet, yüksek kalite ve teknoloji nedeniyle Türk hastanelerini tercih etmekteler. Türkiye’de özellikle estetik ve güzellik amaçlı uygulamalar gelişmiş teknolojiler yardımıyla başarı ile uygulanıyor. Estetik operasyonların Türkiye’de fazla yapılıyor olması Türk doktorlarının başarılarını Türkiye sınırları dışına taşımış durumda.

Estetik için gelen turistlerin en büyük talebini cerrahisiz işlemler olan dolgu ve botox işlemleri oluşturuyor. Cerrahi işlemlerden ise en çok göğüs büyültme, liposuction ve yüz germe işlemleri talep ediliyor.

Full Hizmet

Güzelliğiniz için Türkiye’ye gitmek istediğinizde uçak biletinizi almanız yeterli. Sizi Türkiye de bir ekip karşılayacak ve otellinize yerleştirecek. Ertesi gün hastaneye transferiniz gerçekleşecek, konsültasyonunuz yapılacak, bilgilendirileceksiniz ve sizin onayınızla ihtiyacınız olan işlem yapılacak. Planlanan süre tamamlandıktan sonra ister tatilinize devam edin, isterseniz ülkenize yenilenmiş olarak dönün.

Türkiye Medikal Turizmde Erişilebilir Bir Destinasyon

Medikal turizm taleplerinin en çok Avrupa Ülkerleri ve çevresinde gerçekleştiği dikkate alınacak olursa, Türkiye medikal turizm coğrafyasında oldukça önemli bir konumda yer alıyor. Türkiye ‘nin tarihi zenginlikleri, iklim özellikleri, endüstriyel kirliliğin az olması, suların temizliği ve ekolojik özellikleri ile turizm olanaklarının gelişmişliği yabancıların ülkemizi tercihinde önemli noktaları oluşturuyor.

Fiyatlar

İleri ülkeler ile aynı teknik ve teknolojik cihazlarla yapılan tanı, tedavi ve cerrahi müdahaleler, yurt dışındaki ülkelerde Türkiye’ye göre oldukça yüksek bedellerle uygulanmakta. Avrupa ve Amerika’da estetik ve güzellik amaçlı botoks uygulamaları ülkemizden yaklaşık üç kat daha pahalı.

Hangi ülkelerden geliyorlar

İtalya, Hollanda, Norveç, Avusturya, Belçika, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, Finlandiya, Irak, Bulgaristan, Cezayir, KKTC, Kuveyt, Libya, Mısır, Rusya, Türkmenistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suriye nin aralarında bulunduğu dünyanın dört bir köşesindeki ülkeden her yıl binlerce hasta tedavi olmak için Türkiye yi tercih etmekteler.

Rusya’dan gençleşmek ve güzelleşmek için gelen plastik cerrahi hastaları ilk sıralarda yer alıyor.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

    Doç. Dr. Tayfun Türkaslan'a Sorun