Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme ameliyatı kişilerin cinsel hayatlarını ve psikolojilerini oldukça etkileyen son derece önemli bir sorunun tedavisidir.

Erkekler için bilindiği gibi penis boyu ve kalınlığı son derece önemlidir. Bunun yanında ayrıca gömülü penis sorunu yaşayan hastaların penisleri olduğundan daha kısa görünür ve bu da yine önemli bir sorundur.

Her şeyden önce kişileri psikolojik olarak olumsuz etkileyen bu duruma en etkili çözüm ameliyat olmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı nedir ve ne kadar etkilidir konusu kişilerin oldukça merak ettiği konulardan biridir. Erkeklerin psikolojik durumunu oldukça etkilen penis boyutunu düzeltmekte etkili olan bu ameliyat doğal olarak merak edilmektedir. Öncelikle penis uzatma işlemlerinde dışarıdan ekstra bir şey yapılmaz.

Penisin genellikle içerisinde yer alan kendi uzunluğu ortaya çıkarılır. Tabi ortaya çıkan bu parça az değildir. Ortalama 2 ila 5 cm arasında bir değişim söz konusu olur. Bu operasyonlara ilişkin olarak en fazla merak edilen konulardan biri işlem sonrasında herhangi bir his kaybının olup olmayacağıdır. Öncelikle bu operasyonun kişilerde herhangi bir ereksiyon sorununa, his ve haz kaybına neden olmayacağını belirtmek isteriz.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkeklerin hayatında son derece önemli olan ve onları mutsuz eden durumlar arasında gösterilen penis sorunları konusunda en iyi yöntem cerrahi operasyonlardır.

Penis büyütme ameliyatı ile penise ilişkin tüm sorunlar rahatlıkla çözüme kavuşabilmektedir. Penis büyütme ameliyatı nasıl yapılır ve hastalar nasıl bir süreç yaşar bahsedecek olursak.

Şöyle ki;

  • Öncelikle bu işlem son derece basittir ve kişilere genel anestezi uygulanmasına bile gerek yoktur. Kişilere müdahale öncesinde sedasyon anestezi uygulanır.
  • Penis büyütme ameliyat çeşitleri için tercih edilen 3 yöntem vardır. Hastalar muaye edilirken bunlardan hangisini uygun olduğuna karar verilir ve o yöntem için hazırlık yapılır.
  • Tercih edilen yöntem hangisi olursa olsun son derece etkili bir biçimde sonuç alınır.
  • Hasta işlem sonrasında kısa sürede normal hayatına geri döner ve çok daha sağlıklı bir biçimde yaşamını sürdür.
  •  Bu operasyon kişiler üzerinde fiziksel çözümün yanı sıra aynı zamanda psikolojik bir rahatlama sağlar. Hatta birçok kişi daha çok psikolojik sorunlardan kurtulmak üzere operasyonu istemektedir.
  • Penis büyütme estetiği fiyatları kişiye, ameliyatın kapsamına göre değişkenlik göstermektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası

Penis büyütme ameliyatı sonrası yaşanacak olan süreç işleme ilişkin olarak merak edilen bir diğer önemli konudur. Hastalar operasyon sonrasında öncelikle normal bir biçimde yaşamlarını sürdürmektedir. Bunun yanında ayrıca kimse kişilerin böyle bir operasyon geçirdiği anlamamaktadır.

İşlem sırasında başka bir bölgeden yağ alma durumu söz konusu oldu ise ancak bu durumda kişiler ağrı hissi yaşayabilir. Bu da yalnızca yağın alındığı bölgede ortaya çıkan bir sorundur. Onun dışında hastalar için sonraki süre. Son derece konforlu ve rahattır.

Operasyon ile penislerine ilişkin olarak birçok sorundan kurtulabilir ve bunun yanında herhangi bir sorun yaşamaz.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Kaynakça:

  • https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-penile-cellulitis-and-its-medical-treatment-due-to-self-injection-of-non-injectable-enlargement-cream-into-penis-for-penile-augmentation-case-report-of-a-unique-complication-and-review-of-literature-73758.html
  • https://www.yourbrainonporn.com/tr/relevant-research-and-articles-about-the-studies/porn-viewing-brain-responses-not-porn-addiction-studies/neural-substrates-of-sexual-arousal-in-heterosexual-males-event-related-fmri-investigation-2016/
  • http://search.proquest.com/openview/871a72eda884be9ccc3ed535cca1213c/1?pq-origsite=gscholar&cbl=55021

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts