Liposuction (Yağ Aldırma)

Yağ Aldırmadiğer adıyla Liposuction olarak bilinen işlem sayesinde vücudun bütün bölgelerinde oluşan fazla yağlanma aspirasyonla alınır. Bu sayede hasta oluşan çirkin görüntüden kurtulur. Belli bölgelerdeki yağ birikintileri alınarak vücut estetik bir görüntüye sahip olur.

Çene altı, boyun, ense, yanak, kol, meme, karın, bel, kalça, uyluk, diz, baldır ve bilek bölgelerinde oluşan çirkin ve istenmeyen görüntüler bu yöntemle alınarak, hasta istediği estetik görünteye sahip olur. Bu bir zayıflama yöntemi değildir.

Liposuction ile hasta yaklaşık 8-10 kilo arası yağ aldırabilmektedir. Ancak bu kadar büyük oranlarda yağ aldırmak vücüt dengesi açısından çok sağlıklı olmaz. Operasyon, vücudun belli bölgelerindeki yağ birikintilerinin giderilmesi için en iyi işlemdir. Yağ birikintileri iki şekilde oluşur. Bunlardan ilki ergenlik dönemlerinde yağ hücrelerinin çoğalmasıyla olurken ikincisi ise orta ve ileri yaşta yağ hücrelerinin sadece büyümesiyle oluşan yağlanma şeklidir. Belli bölgelerde yağlanmanın artması yağ hücrelerinin sayısının artmasından değil, mevcut yağ hücrelerinin şişmesi ve büyümesindendir. Liposuction ile bir bölgeden yağ alındığında bölgedeki mevcut yağ hücresi azalacaktır. Hasta tekrar kilo alsa dahi yağ alınan bölgede yağ alınmadan önceki birikimin olması mümkün olmayacaktır.

Liposuction (Yağ Aldırma)

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.