Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction, spor ya da diyet ile yağların eritilememesi, belli bölgelerde inatçı yağların mevcut olması durumunda kullanılan vaser lipo olarak da adlandırılan yağ aldırma işlemidir. Dolayısıyla bölgesel incelme ya da bölgesel zayıflama mümkün olurken, daha güzel ve orantılı bir vücut şekli de ortaya çıkıyor. Bunun en ideal yolu olarak adlandırılan Liposuction ise farklı uygulama alternatifleri ile birlikte sunuluyor. Yani Liposuction yaptırmaya karar verdikten sonra, hangi şekilde uygulamanın yapılacağına da karar vermeniz gerekiyor. Elbette ki bu süreci doktorunuz ile değerlendirmeniz ve de özel durumunuza göre doktorunuz ile birlikte son kararı vermeniz en doğru olandır. Peki, son yıllarda çokça kulağımıza çalınan ve de çokça uygulama alanı bulan Vaser Liposuction nedir? Bunu öncelikle liposuction uygulamasının tanımını yaparak açıklamak daha doğru olacaktır. Liposuction uygulamasının temel mantığı, inatçı yağ dokularını parçalamak ve bunların emilimini sağladıktan sonra, bölgesel olarak incelen bir vücut ortaya çıkarmaktır. Son derece etkili ve de başarılı olan yöntem, son yıllarda lazer ve de vaser sistemler ile çeşitlenmiştir. Vaser Lipo, olarak adlandırılan yöntem, yağ parçalama işleminin ultrasonografik ses dalgalarının kullanılması ile gerçekleştirilmesidir. Bu temel fark ile vücudun belli noktalarından yağ alma işlemi gerçekleştirilir. Vaser Lipo uygulamasında, ultrasonografik ses dalgaları ile parçalanan yağlar, sıvı hale getirilerek aspire edildiğinden, klasik yönteme nazaran daha pürüzsüz bir cildin oluşmasını sağlar. Klasik yöntemde görülebilen dalgalı cilt yüzeyi, bu yöntem ile ortadan kaldırılır.

Vaser Liposuction Uygulamasının Avantajları

Vaser Liposuction uygulamasında tercih edilen ses dalgaları, sadece yağ hücrelerini hedef alır. Dolayısıyla diğer yöntemlerde olanın aksine, bu yöntemde bağ dokusu, damar ya da sinirlere zarar verme riski yoktur. Bu da daha güvenli bir yöntem olmasını sağlar. Vaser Liposuction uygulaması sonrasında, diğer yöntemlere, özellikle de klasik Liposuction uygulamasına oranla daha az miktarda morarma ve şişlik ortaya çıkar. Bunun sebebi ise sistemin sadece yağ dokuları hedef alıp, diğer bağ dokusu, damar ya da sinir gibi alanlara dokunmamasıdır. Bu avantaj sayesinde ise hastaların günlük yaşamlarına dönüşleri daha hızlı olabilmektedir. Uygulamanın dikkat çeken taraflarından biri ise kullanılan ulstrasonografik ses dalgalarının, diğer yöntemlerde olduğu gibi yağ dokularına zarar vermemesidir. Bu da Vaser Liposuction uygulamasına farklı bir işlev kazandırıyor. Yağ transferi! Vücutta yağ transferi bu uygulama ile mümkün olabiliyor. Vücudun ihtiyaç duyulan 6 pack gibi farklı bölgelerinde transfer edilen yağlar, daha şekilli bir vücudun oluşturulmasını sağlamaktadır. Uygulamanın güvenli oluşu, vücutta yağ transferi yapılabilmesini sağlaması ve de etkili sonuç yaratması en önemli avantajlarından. Uygulama sonrası oluşan morarma ve şişliklerin az oluşu da cabası. Dolayısıyla Liposuction söz konusu olduğunda, Vaser Liposuction özellikle dikkat çeken seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Kimler Vaser Liposuction Yaptırabilir?

Bu teknik, özellikle spor ve diyet uygulamalarına karşın yağlarından kurtulamayan herkes için önerilmektedir. Ancak bölgesel yağlanmalardan söz ediyoruz. Düşük komplikasyon riski, güvenli oluşu, etkili sonuç vermesi ve de istenirse yağ transferini de mümkün kılması ile pek çok kişinin tercih edebileceği yöntem, vücut şekillendirmesi için önerilir. FDA tarafından onaylı olduğunu da belirtelim. Özellikle, karın, popo, kol, bacak, diz, yanak, gıdı ve göğüs gibi alanlarda tercih edilen yöntem, 18 yaş üstü herkes için uygundur. Kadın ve erkekler için uygun olan yöntem, özellikle erkeklerde jinekomasti yani meme küçültme uygulamasında da tercih edilmekte, mükemmel sonuçlar yaratmaktadır.

Vaser Lipo Sonrası Dönem

Vaser Lipo uygulaması ortalama 2 – 3 günlük bir sürecin sonrasında normal günlük yaşamınıza dönmenizi mümkün kılmaktadır. Vaser Lipo sonrası korse kullanımı ise en çok sorular konulardan biri. Korse kullanım süresi, hastanın deri elastikiyetine göre değişmektedir. Buna göre 2 – 3 haftalık bir süre boyunca korse kullanmanız uygun olacaktır. Bu sayede sonucun daha iyi olması sağlanır. Bahsedilen korseler ise özel ve medikal ürünlerdir. Kıyafetlerin altında belli olmayacağı için rahatlıkla giyebilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında ise mevsim sıcaklıklarına uygun olarak üretilen, özel delikli ve hava aldıran korse türlerini tercih edebilirsiniz. Vaser Liposuction uygulamasının ardından 1 ya da 2 gün sonrasında banyo yapabilirsiniz. Banyo sonrasında ise hemen korsenin yeniden giyilmesi gerekir. Operasyondan çıkışta ise 3 – 4 saatlik dinlenme süresi öngörülür. Hasta dilerse, bu sürenin sonunda hastaneden ayrılabilir. Eğer doktorunuz özellikle isterse ya da siz dinlenmek için kalmak isterseniz, 1 gece hastanede kalabilirsiniz. İlerleyen süreçte ise 1 – 2 kez kontrol gerçekleştirilecek ve doktorunuz durumunuzu değerlendirecektir. Operasyon sonrası tam anlamı ile sonuçların gözlenmesi ve de ödemin atılması ortalama 1 ay kadar sürmektedir. Ancak 1 ay sonrasında ideal sonuçları gözlemleyebilirsiniz.

Çokça avantaja sahip olması ile dikkatleri çeken ve de vücut şekillendirmesi için Liposuction uygulamasını tercih edenler için de iyi bir alternatif olan Vaser Lipo, son yıllarda daha fazla tercih ediliyor. Bu konuya dair merak edilenlerden biri olan fiyat bilgisi ise uygulamanın detaylarına göre ortaya çıkacaktır. Sizde gerçekleştirilmesi planlanan yağ aldırma işlemi ve belki varsa yağ transferi, fiyat bilgisini temelden etkileyeceğinden bu konuda bir standarttan bahsetmek mümkün değil. Bunun için önce doktorunuz ile görüşmeli ve sizin için gerekli olanları tahlil etmelisiniz. 6 pack ve benzeri alanlar için yapılacak yağ transferi ile birlikte, vücudunuzu hayal ettiğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra unutmamak gerek ki bu yöntem bir zayıflama ya da kilo verme şekli değildir. Aksine bununla bir ilgisi yoktur demek dahi doğru. Çünkü kilo kaybı yaşansa bile bu çok küçük bir oranda olmaktadır. Asıl hedeflenen, çekici bir vücudun sahip olması gereken kıvrımların verilmesi, fazla yağların alınmasıdır.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.