Göz Çevresinde Geri Dönüşüm Estetiği

goz-cevresi-estetigi

Göz Çevresinde Geri Dönüşüm Estetiği

Vücudunuzda yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yer göz çevresidir. Hassas ve ince cilt tabakasıyla çevrili göz çevresinde sıklıkla ortaya çıkan şekil bozukluklarından bazıları da göz altı torbaları, göz yaşı oluklarının belirginleşmesi ve elmacık bölgesinin zayıflayıp silikleşmesidir. Yaşınız genç olmasına rağmen söz konusu bu estetik sorunlar sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilir. İleri yaşlarda ise bu deformasyonlar kişiyi yaşıtlarından daha yorgun ve yaşlı gösterecektir.

Estetik cerrahide göz altında biriken yağ hücrelerini kullanarak göz altı torbaları, göz yaşı olukları ve silik elmacık bölgelerini tek bir işlemle, tek bir kesi yerinden “geri dönüşüm estetiği” operasyonuyla ortadan kaldırıyoruz. Elmacık kemikleri belirginleşen, göz altı torbaları ortadan kalkan, göz yaşı olukları düzelen göz çevresi, yüz ifadesini tamamen değiştirerek kişiyi 10 yaş genç gösteriyor. Elmacık bölgesinin belirgin ve yüksek olmasının, güzel kadın yüzünün ayrılmaz bir parçası olduğu unutulmamalıdır.

 

Göz çevresinde geri dönüşüm estetiği nasıl gerçekleştiriliyor?

Bu işlem, göz altı torbaları, göz yaşı olukları, elmacık bölgesini tek bir operasyonda estetik hale getiren yegâne tekniktir. Genellikle göz altı şekil bozukluklarının başladığı 30’lu yaşlardan itibaren uygulanmaktadır. İhtiyaç duyulduğunda daha genç yaşlarda da bu operasyon gerçekleştirmekteyiz. Günübirlik bir cerrahi operasyondur. 1 saatte tamamlıyoruz. Lokal anestezi altında gerçekleştiriyoruz. İşlemi yapabileceğimiz kesiyi alt göz kapağının kirpik dibinden ya da göz kapağının iç kısmından yapıyoruz. Buradan lazer ile girerek göz altı torbalarındaki yağları serbestleştirerek, derinleşen göz yaşı oluklarına ve zayıflayan elmacık bölgesine yayıyoruz. Göz yaşı olukları giderilirken, elmacık bölgesi belirginleşip yükseltiliyor. Göz altı torbaları kaybolurken, göz altı derisi de gerginleştiriliyor. Bu yöntemde gevşeyen göz altı derisini ve göz altı torbasında biriken yağları çıkarmadan işlemi sonuçlandırıyoruz. İyileşme sürecinin ardından kişinin yüz ifadesi gençleşiyor ve tamamen pozitif bir görünüme bürünüyor.

Klasik yöntemlere göre avantajları nelerdir?

Göz altı torbaları, elmacık bölgesi estetiğinde uygulanan klasik yöntemlere göre hastaya birçok avantaj sunan bir yöntemdir geri dönüşüm estetiği.

•Estetik için kişinin kendi dokusu kullanılıyor, yani doğal bir işlem. Böylece dışardan bir malzeme, örneğin elmacık bölgesine implant kullanılmak zorunda kalınmıyor.

•Klasik yöntem, göz altı torbaları olan ve aynı zamanda elmacık bölgesi zayıf ve silik kişilerde istenilen sonucun alınmasının zor olduğu bir yöntemdir. Nedeni ise, göz altını destekleyen doku, elmacık bölgesi zayıf olduğu için yetersizdir. Geri dönüşüm estetiği zayıf elmacığı ve göz torbası olan kişilerde başarılı sonuçlar vermektedir.

•Klasik yöntemde göz altı torbalarındaki yağlar çıkarılır ve gevşeyen deri çıkarılarak cilt gerginleştirilir. Geri dönüşüm estetiğinde ise göz altı yağ tabakasının çıkarılmasına gerek yoktur, ayrıca gevşeyen ve sarkan cilt de çıkarılmadan gerginleştirilir.

•Geri dönüşüm estetiğinde, elmacık bölgesi estetiği için ikinci bir kesi açılmasına gerek kalmaz. Tek bir kesiden 3 estetik işlem aynı anda yapılır.

•Geri dönüşüm estetiğinde hasta operasyondan sonraki 1. günde güneş gözlüğü takarak günlük yaşamına dönebilme konforuna sahiptir.

Bunlar göz çevrenizin yaşlanmasına neden oluyor

•Sık sık ağlama

•Uyku düzensizliği,

•Sigara ve alkol kullanımı

•Yapısal olarak sarkık yanak şekli

•İlerleyen yaş

•Yer çekimi

•Vücuttaki su oranının azalması

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Kaynakça:

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts