Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme; uzun ve kalın olmayan bir penisin cılız ve kısa olması büyük bir sorundur. Gerek sağlık açısından gerekse cinsellik açısından büyük önem taşıyan penisin normal bir yapıda olması gerekir. Sağlıklı olan da normal bir yapıya sahip olması ve gerekli uzunluk ile kalınlığa sahip olması gerekir. İşte tüm bu sorunlara son vermek amacıyla penis büyütme ameliyatları yapılmaktadır.

Erkeklerin cinsel organları özellikle idrara çıkma ve idrar atılımını gerçekleştirme açısından ve cinsel olarak işlevsellik göstermesi önemli bir husustur. Fiziksel açıdan bakıldığında, anatomiksel yapısı sertleşebilen ve süngerimsi bir yapıdadır. Aynı zamanda kolajenin üretiminde de önemli bir rol oynamaktadır. Hastalık açısından zarar görme durumu nadiren gerçekleşse de cinsel işlevlerin yerine getirilememesi gibi durumu oldukça yaygın olarak karşılaşılan bir problemdir.

Penis büyütme; bilimsellik açısından da bilinen ve onaylanan cinsel bölge estetiği sayesinde penisin kısa bir yapıya sahip olması durumu artık ameliyatlar sayesinde değiştirilebilmektedir. Cinsel organdaki şekil bozukluğu ve kısalık sorunları tıbbi açıdan cerrahi müdahaleler ile düzeltilebilmektedir.

Penis büyütme ameliyatı ile erkek için önemli olan bu organ ve idrarın vücuttan atılması ve üremede işlev göstermesi gerekir. Cinsel birleşmenin sonucunda gelişecek olan üreme açısından penisin işlevini düzgün gerçekleştiriyor olması gerekir. Ancak bazı kişilerin müzdarip olduğu konuda penisin kısa olması ve cinsel birleşmede işlevsiz kalması can sıkıcı bir durumdur. Bu nedenle sağlık açısından 88idrarı vücuttan tam anlamıyla atamayan ve cinsellik açısından yetersiz kalan penisin boyu artık cerrahi müdahaleler ile düzeltilebiliyor.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkeğin cinsel organı önemli bir yapıya sahiptir. Organın yapısında meydana gelen bozulmalar nedeniyle organ olumlu bir işlev gösteremez ve bu bazen ciddi boyutlara ulaşarak rahatsızlık verir. Bu amaçla organ büyütme, uzatma ve kalınlaştırma ameliyatlarına başvurulur. Penisin gereken yeterliliği göstermesi amacıyla peniste düzeltme sağlanır.

Penis büyütme ameliyatı oldukça başarılı bir cerrahi müdahaledir. Uzman hekimler tarafından yapılan bu operasyonlar sayesinde penis daha sağlıklı bir yapıya sahip olabilir ve gerekli yeterliliğe ulaşabilir. Sağlık açısından vücuttan idrar atılımı ve cinsellik açısından da üreme işlevini gösterebilmesi gerekir. Penisin kısa olması veya işlevsel olarak yetersiz kalması istenmeyen problemlerdendir. Penis büyütme, organ estetiği ameliyatları ile bu problemlere köklü ve kalıcı çözümler getirilir.

Penis büyütme ameliyatı; süngerimsi yapısı ver sertleşebilmesi özelliği olan penisin kısa olması olumsuz sonuçları doğurmaktadır. Cerrahi ameliyatlar ve organ estetiği ameliyatları ile bu sorun ortadan kaldırılarak peniste 2 ve 5 cm arası gibi bir uzatma ve kalınlaştırma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem ile penisin içe kaçan derisi parçacıkları dışarı çıkartılarak uzama ve kalınlaştırma sağlanır. Yani herhangi bir deri ekleme ek parça ile uzatma işlemi değildir. Penisin kendisine ait olan derisi ile yapılan cerrahi müdahaledir.

Penis büyütme operasyonu ile penisin bağları serbestleştirilir ve yukarıya doğru asılarak, içeriye göç etmiş olan derisi dışarıya çıkartılarak penisin uzatılması sağlanır ve böylelikle penis sağlıklı işlevine kavuşur. Bu operasyon tamamen olumlu sonuç vermektedir.

Penis büyütme ameliyatının aşamaları 3 kısımdan oluşmakta. Birinci kısımda penis gövdesinin deriye yapışması durumu düzeltilerek deri 2-3 cm dışarıya çıkartılır. İkinci kısımda penisin etrafındaki dokular bastırılarak doku fazlalıkları veya yağ birikimi fazlalıkları ortadan kaldırılıyor. Üçüncü kısımda ise penisin etrafından alınan fazla dokular ve yağlar deriye enjekte yoluyla nüfus ettirilir ve bu sayede peniste kalınlaşma sağlanır.

Ülke bazında bakıldığında diğer ülkelerde sıklıkla uygulanan ve özellikle Almanya’da oldukça yaygın olan penis büyütme ameliyatı günden güne daha da geniş bir kitleye yayılmaktadır. Ancak Türkiye’de de fazlasıyla tercih edilen operasyonlar arasında yerini almaktadır.

Penis büyütme amacıyla yapılan bazı yöntemler vardır. Mesela vakumlama ile yapılan penis büyütme yöntemleridir. Elbette ki bu yöntemlerin de denenmesi oldukça doğaldır. Fakat bu yöntemler kalıcı çözümler sunmamakla beraber etkilide değildir. Bu nedenle en kesin çözümü sunması bakımında penis büyütme ameliyatları, organ estetiği operasyonları tercih edilmektedir.

Penisin süngerimsi bir yapıya sahip olması ve sertleşmesi durumu kanın deride dolaşım göstererek derinin bu kan dolaşımıyla dolmasını sağlar. Peniste büyüme olur ve penis kalınlaşır. Ancak bu durum, penisi kısa ve ince olanlar için geçerli değildir. Çünkü penisi küçük olan kişilerde doku işlevini tam olarak göstermemektedir. Cinsellik esnasında da penis yeterince uzamayabilir ve sertleşemeyebilir. Bu nedenle uzatılması ve kalınlaştırılması için operasyon görmesi gerekir.

Penis boyutları yaş aralıklarına göre değişiklik göstermektedir. Çocukluk çağında normal penisin boyutu 2 cm gibi bir boyuta sahipken ergenliğe geçiş döneminde penis boyutu normal olarak 6 cm olmalıdır. Ancak bu durum ergenlik döneminde değişiklik göstererek genellikle 11-12 cm gibi bir boyuta denk gelmektedir. Bu cm’ler dışındaki bir boyuta sahip olan penisin genellikle anormal olduğu düşünülür. Bu amaçla cerrahi müdahale yapılması sağlık açısından oldukça etkili olmaktadır.

Penis dört kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısım baş kısmıdır, ikinci kısım corpus cavernosum, üçüncü kısım corpus sprongiosum kısmıdır, dördüncü kısımda üretra kısmıdır. Organın bu kısımları şu şekilde işlev göstermektedir.

Penisin baş kısmı; organın ucudur. Uç kısım açık renkteki dokular ile kaplıdır.

Penisin corpus cavernosum kısmı; organın iki kenarına ait olan kısımdır. Bu kısım cinsellik esnasında kan ile dolarak penis büyüme gösterir ve sertleşir.

Penisin corpus sprongiosum kısmı; genital bölgenin süngerimsi kısmıdır. Bu kısımda kan ile dolmaktadır. Ve ayrıca idrar yolu için açık olan kısımdır.

Penisin üretra kısmı; idrar vücuttan dışarı atılmalıdır. Bu bölümde idrarın vücuttan atılımı sağlar. Sağlık açısından oldukça önemli bir işleve sahiptir.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Penis büyütme ameliyatı olmak isteyenlerin mutlaka bu operasyon öncesinde üroloji hekimleri ile görüşme sağlaması gerekmektedir. Bu görüşme sürecinde penisin işlevi ve sağlık durumu araştırılarak, operasyona gerek olup olmadığına bakılır. Ve kişi hakkında ameliyat planı yapılarak operasyon süreci ve günü belirlenir.

Penis büyütme ameliyatları kısa süreli bir ameliyattır. Operasyon süresi yaklaşık olarak 1 veya 2 saat sürmektedir. Operasyon sonrasında birkaç saat müşaade altında kalmak yeterli olmaktadır. İyileşme süreci oldukça hızlıdır.

Penis büyütme ameliyatı yaptırmak isteyenlerin ameliyat sonrasında dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlardan en önemlisi de cinsellik konusundaki hassasiyettir. Operasyon sonucunda ortaya çıkabilecek bazı aksi durumlar olabilir bu nedenle ameliyat sonrasında özenli davranmak sağlık açısından önemlidir.

Penis ameliyatı sonrasında vücuda nüfuz etmiş olan anestezinin birkaç saat içinde vücuttan atılması beklenir. Bu süre sonrasında birkaç saat sonra kişi rahatlıkla ayağa kalkabilmekte ve taburcu olabilmektedir. Penis ameliyatı yapan kişilerin özellikle cinsel konuda dikkat etmesi gerekir. Cinsellik faaliyetlerine en az 4 hafta kadar bir süre ara verilmesi gerekir. Ara verme konusunda dikkat edilmesi oldukça önemli bir husustur. Ayrıca hekim tarafından verilen ilaçlarında

Penis büyütme ameliyatları kesinlikle olumlu sonuçları doğurur. Cinsel faaliyetlerde azalma göstermez aksine cinsel açıdan daha verimli bir işlev göstermektedir. Uzman hekimler tarafından yapılması da en kısa sürede operasyonu sağlıklı şekilde tamamlamanıza sebep olur.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Erkeklerin en önemli organlarından biri olan cinsel organları, penisleri sağlıklı işlev göstermek zorundadır. Aksi takdirde penisin olumsuz sonuçlarla karşılaşması aşikardır. Bu nedenle peniste fark edilen işlev veya yapı bozukluğunun ortadan kaldırılması amacıyla organ estetiği operasyonları ve penis büyütme ameliyatları yapılır.

Penis büyütme ameliyatı ile kısa ve ince olan penisler uzatılarak, büyütülerek ve kalınlaştırılarak penisin daha sağlıklı bir hal alması sağlanır. Penisin kendi içerisinde bulunan dokusu dışarıya çekilerek penisin 2 ve 5 cm arasında uzaması sağlanır. Bu sayede penis gerekli yeterliliğe kavuşarak işlevlerini yerine getirebilir

Penis büyütme ameliyatlarının doğru olarak yapılması kadar güvenilir hekimler tarafından da yapılması önemli bir husustur. Cerrahi konuda uzman olan hekimlerce yapılan ameliyatlar hem fiziksel hem de psikolojik açıdan da olumlu katkılar sağlar. Üstelik iyileşme süreci için de fazlasıyla hassasiyet gösterilmektedir.

Genel olarak yaygınlaşan ve bu durumdan müzdarip olan neredeyse herkesin yaptırmak istediği penis büyütme ameliyatı maddi açıdan oldukça uygundur. Estetik güzellik katan ve penisin gerek duyduğu işlevi kazandıran ameliyatlar kesinlikle önerilmektedir. Penisin sağlığı her açıdan önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle gerekli önlemlerin geç olmadan alınması gerekir.

Penis uzatma ve kalınlaştırma hekimler tarafından uzun yıllardır yapılmakta ve her operasyon sonrasında başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Yaptırmak istediğiniz operasyon için uygun fiyatlar ile ameliyat sürecinden yararlanabilir ve muzdarip olduğunuz sorundan en kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.webmd.com/men/guide/penis-enlargement-does-it-work

https://www.nhs.uk/live-well/sexual-health/penis-enlargement/

https://aedit.com/procedure/penis-enlargement

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts