Alın Germe

Alın Germe

Alın germe; yaşın ilerlemesi durumunda ortaya çıkan bazı kırışıklık, cilt sarkmaları ve cildin yaşlanması görüntü olarak kişiyi rahatsız edebilmektedir. Kişinin kendini daha dinç hissetmesi amacıyla yaptırmak istediği estetikler arasında yaygın olarak yer alan alın germe estetikleri ve operasyonları oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Alında meydana gelmiş olan kırışıklıkların ve ince çizgilerin gerdirilmesi amacıyla hekimler tarafından yapılan alın gerdirme estetiği ile kişi daha genç bir cilde ve görünüme sahip olur. Aynı zamanda kaşların sarkması, alnın sıklıkla çizgilerle dolu olması ve buruşmuş bir cilt görüntüsü alın germe operasyonları sayesinde tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

  • Alın germe estetiği ile;
  • Kaş arasında oluşum gösteren derin ve belirgin çizgiler kaldırılır,
  • Alında oluşmuş olan ince ve derin çizgiler ortadan kaldırılır,
  • Kaşların sarkması durumu ortadan kaldırılır
  • Bu gibi işlemler alın germe ameliyatı sayesinde kısa operasyonlar ile birlikte tamamen ortadan kaldırılır.

Alın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Alın germe estetiği; hekimin kişiyi muayene sonrasında karar vereceği germe yöntemini doğrudan açıkça belirtmesi önemlidir. Bu süreç sonrasında estetiği başlamadan önce kişiye gerekli tahliller yapılmaktadır. Ameliyat süresi de 1 ile 2 saat arasında sürebilmektedir ve kişiye anestezi uygulanarak yapılan bir operasyondur. Ameliyat sonrasında kişide birkaç günlük cilt morluğu ve şişkinliği gibi durumlar doğal olarak meydana gelecektir. Ancak bu durum tamamen geçicidir. 40 yaşını doldurmuş olan ve herhangi bir sağlık sorunu olmayanların kolaylıkla yaptırabileceği bir ameliyattır.

Alın germe estetiği; cildin estetiklik açısından güzel olması elbette ki herkesin hayalidir. Özellikle de kadınların müzdarip olduğu yaşlılık kırışıklıkları bazen can sıkıcı bir hal alabilmektedir. Cildin genç ve dinç görünmesi amacıyla estetik yaptırma fikri doğar. Bu nedenle birçok yöntem denenir. Bazen bu yöntemler uzun soluklu olduğu için kişi sıkılabilir ve hızlı sonuç almak amacıyla alın germe estetiğine başvurulabilir. Bu nedenle en çok tercih edilen operasyonlar arasında alın germe estetikleri sıklıkla yer almaya başlamıştır.

Alın germe estetiği ile cildin kaybetmiş olduğu dirilik ve dinçlik geri kazandırılır. Yüzde ve alında oluşan çizgilerin yaşanmışlıklara istinaden oldukça fazla manevi değeri vardır. Ancak bazen estetikliğe önem veren kişilerin bu maneviyatı bir kenara bırakarak germe operasyonları yaptırmak istemeleri de oldukça doğaldır. Bu sayede alında oluşmuş olan ince çizgiler ve kaş ortasındaki belirgin dik çizgiler operasyonlarla tamamen ortadan kaldırılır. Aynı zamanda uzun ve kalıcı çözümler sunan alın germe estetikleri sayesinde cilt yenilir ve hücreler de yenilenerek cilt ferahlar.

Alın germe estetiğinin ki farklı yöntemi mevcuttur. Bunlardan birincisi açık alın germe operasyonları ile endoskopik alın germe operasyonlarıdır. Bu yöntemlerden hangisinin ele alınacağı kişinin cilt yapısı ve durumuna göre hekim tarafından belirlenir. Hekimin yaptığı muayeneler ile birlikte uygun yöntem için karar alınır. Yöntemler arasındaki farklar da operasyon yaptıracak olan kişiye tane tane anlatılır. Seçilecek olan yöntem ile de cilde güzel dokunuşlar yapılır.

Alın germe estetiği yapmak isteyenlerin öncelikle hangi amaçla bu estetikten yararlanmak istediğini hekime detaylıca anlatması ve belirtmesi gerekir. Bu sayede hekim uygulayacağı yöntem için sağlıklı karar vererek en uygun yöntemi tercih eder. Hekimin anlatılanlar doğrultusunda yaptığı muayene sonucunda bir karar vermesi olasıdır. Karar aşamasından sonra hekim, kişiye uygulayacağı yöntem hakkında açıkça bilgiler verir. Bu sayede kişiye müdahale yapılmadan önce tüm detaylar verildiği için kişi geçirecek olduğu germe operasyonu hakkında sağlıklı bir bilgilendirme almış olacaktır.

Alın germe estetiği ile birlikte eğer teşhisi konulan başka durumlar varsa tüm sorunlar estetik sayesinde beraberce ortadan kaldırılır. Örneğin kaş düşüklüğü veya doku sarkması gibi durumlar da söz konusu ise bunlar da alın germe estetiği esnasında düzeltilecektir.

Alın Germe Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Alın germe estetikleri farklı yöntemler ile uygulanmaktadır. Yapılacak olan estetiğe göre belirlenen fiyatlar her estetik açısından oldukça uygundur.

Alın germe estetiği yaptıracak olan kişilerin uygun tedavilerden geçtikten sonra hekim tarafından verilen karar ile yöntem belirlenir ve estetik yapma süreci başlar. Yaygın olarak yaptırılan bir estetiktir ve oldukça başarılı sonuçlar vererek kişinin hayal ettiği gençleşmiş cilt yapısına kavuşması mümkün olmaktadır.

Kaynakça:

https://www.okanhastanesi.com.tr/alin-germe-estetigi-ile-genclesin

http://www.plastikcerrahi.org.tr/menu/13/alin-ve-sakak-germe

https://medlineplus.gov/ency/article/002990.htm

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts