Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği Var mıdır?

Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği Var mıdır?

Ameliyatsız penis estetiği sıkça sorulardan birisidir. Beylerin penis boyu ve kalınlığı ile ilgili endişelerini kısa yoldan çözmek istemeleri anlaşılabilir bir durum olsa da, maalesef özellikle internette satışı yapılan birçok ürünün ameliyatsız penis büyütme iddiası gerçeği yansıtmaz. Penis estetiği, zaten ismi itibariyle bir operasyonu ifade eder ve tıbbi bir yöntemdir. Bu özelliği ile bu uygulamalara genel olarak ameliyat denmesi mümkündür. Bununla birlikte, penis büyütme için uygulanan penise yağ enjeksiyonu uygulaması, diğer yöntemlerden bir miktar ayrışıp, ameliyat olmadığı yönünde bir sonuca da ulaşılabilir. Ancak başta da belirttiğimiz gibi bu yöntemlerin tamamı, cerrahi uygulamalardır ve hekimler tarafından yapılır.

Penis boyu Ameliyatsız Büyür mü?

Penis boyu, bütünüyle kişinin genetik özellikleri ile ilişkilidir. Penisin boyunu ifade ettiği yönünde bir çok yöntemden bahsediliyor olsa da, bu yöntemlerin geçerliliğine dair herhangi bir veri veya kanıt yoktur. Penis büyütme egzersizleri, penis pompaları, germe araçları ve hatta iç çamaşırı kullanmamak gibi öneriler söz konusudur ki, belirttiğimiz gibi bunların işe yaradığına dair bilimsel bir çalışmadan henüz söz edilememektedir.

Penis boyunu ameliyatsız olarak büyütüyor denen en tehlikeli unsurlar ise reçete edilmemiş ilaçlar ve benzeri besin takviyeleridir. 

Ağızdan alınan ürünler, tüm vücudunuzun ciddi anlamda zarar görmesine neden olabilir. Bu ürünlerin penis büyütme işine yaramaması bir yana, diğer mevcut hastalıklarınızı artırması ve hali hazırda söz konusu olmayan hastalıkları tetiklemesi söz konusu olabilir.

Her ne kadar besin takviyesi olarak kullanılan ürünlerin, doktor tavsiyesine ihtiyacı olmadığı iddia ediliyor olsa da, mevcut durumunuzun analizi en iyi şekilde yapılarak, bu ürünlerin bileşenlerinin sizin için zararlı olup olmadığına karar verilmesi gerekir. Vitaminlerin dahi, belli standartlarda kullanılması gerekir. Bu bakımdan hekiminizin önermediği veya sizin için yasakladığı ürünleri kullanmaktan kaçınmak, daha doğru olacaktır.

Ameliyatsız Penis Büyüttüğü İddia Edilen Yöntemler

Ameliyatsız, yani cerrahi uygulamalar olmaksızın penis büyüttüğü iddia edilen yöntemler, başlıca aşağıdaki gibidir. Bu noktada tekrar altı çizilmelidir ki, bu yöntemlerin işe yaradığına dair herhangi bir veri yoktur. Bu durumda tıbbi olarak hali hazırda penis büyütme için kabul edilen yöntem cerrahi, yani ameliyattır.

Penis Büyütme Egzersizleri

Penis büyütme egzersizleri veya penis uzatma egzersizleri ismi ile bazı kaynaklarda içeriklere ulaşmak mümkündür. Bu bilgilerin çok eski öğretiler olduğu yönünde iddialar vardır. Özellikle Çin tıbbında yeri olduğu ifade edilen bu yöntemlerin maalesef kanıtlanmış bir modern tıbbi açıklaması bulunmaz. 

Penisin elle ovalandığı ve gerildiği bazı yöntemleri kapsayan bu uygulamaların işe yaraması halinde dahi, bu faydanın mikroskobik düzeyde olacağı söylenebilir. Zira vücudumuzdaki uzunlar esnetilerek uzamaz. Yalnızca gelişim çağında çocukların yaptıkları spora bağlı olarak daha uzun veya kısa olduğu bilimsel kanıta sahiptir ki, bunun penis boyu ile ilişkisi yoktur. Penis boyu esnetme gibi yöntemlerle artmaz.

Penis Pompaları ve Gergiler

Son yıllarda internetle birlikte, penisi elle değil mekanik araçlarla germeye yarayan araçlar ortaya çıkmıştır. Ancak açıkça ifade etmek gerekirse bu araçlar son derece riskli araçlardır. Zira penis vücudun en hassas sayılabilecek dokusuna sahiptir ve burada çok sayıda sinir hattı bulunur. Bilimsel olmayan araçlarla, gereğinden fazla germek bu sinirler üzerinden baskıya neden olabilir ki, bu durumda penisin hassasiyeti dahi ortadan kalkabilir.

Penisin germe araçları ile gerilmesi de benzeri şekilde travmatik bir faktör haline gelebilir. Literatürün hiçbir noktasında bu yöntemler ameliyatsız penis büyütme yöntemleri olarak tanımlanmazlar.

Penis Büyütücü Haplar ve Besin Takviyeleri

Penis büyütücü hap ve besin takviyesi ismi altında satılan ürünlerin riskinden yukarıda bahsetmiştir. Satışı açıkça yasaklanan ürünlerin yanı sıra, sektörde besin takviyesi ismi ile satılan ve penis büyütücü olduğu iddia edilen bazı ürünler satılır. Bu ürünlerden uzak durmak son derece önemlidir. Belirttiğimiz gibi bu ürünlerin, bilhassa ruhsatsız olanları, sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Hekim onayı olmadan herhangi bir ilaç kullanmamaya özen gösteriniz.

Ameliyatsız penis büyütme estetiği var mıdır? Sorusunun cevabı, buradan anlaşılacağı gibi hayır olacaktır. Estetik cerrahi, farklı komplikasyonları olan, farklı operasyonları kapsar. Bu uygulamaların etkileri ve sonuçları bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve geçerli yegane yöntem olarak tüm dünyada kabul görürler.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts