Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği Var mıdır?

Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği Var mıdır?

Penis büyütme, penis uzatma veya penis kalınlaştırma, estetik cerrahi alanında en yaygın yapılan arama başlıklarıdır. Cinsel yaşamın etkinliği, hayatın genelini etkileyen önemli bir durum olduğundan, penis boyutu da önemli olarak addedilir. Pekiyi ameliyatsız penis estetiği var mıdır?

Estetik cerrahi uygulama alanlarından birisi olan penis estetiği, ameliyatsız olarak tanımlanabilecek uygulamaları da elbette kapsar. Bunun başında, yağ enjeksiyonu uygulaması gelir. Penisin kalınlığını artırmak için yapılan bu işlem, basit sayılabilecek bir uygulamadır ve ameliyat olarak tanımlanmayabilir.

Bunun dışındaki uygulamaların neredeyse tamamı birer ameliyat olarak tanımlanabilir. Ancak bu işlemlerin bölgesel olması nedeniyle, 

Penis Kalınlığı Sorunu

Çok az erkek penislerinin büyüklüğünden tamamen memnundur. Genetik sizi istediğiniz ölçüden yoksun bıraktıysa, uzunluğu veya çevreyi artırmak için cerrahi olmayan bir prosedür, yatak odası içinde ve dışında aranan güven artışına ulaşmanın harika bir yoludur. Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği Var mıdır? Sorusunun cevabı, buradan hareketle elbette vardır olacaktır. Penis büyütme ameliyatı olmak isteyenlerin elbette bazı konuları bilmesi gerekir.

Öncelikle Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği, marjinal büyümeleri sağlayabilen bir operasyon değildir. Zaten böyle bir uygumla da yoktur. 10 santimetrenin altında uzunluktaki penis boyunun iki katına çıkması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu uygulama, cinsel birleşmenin etkinliğini arttırmak ve üremeyi mümkün kılmak için kullanılan medikal bir yöntemdir ve sınırları söz konusudur.

Vücudun izin verdiği ölçeğin ilerisinde bir büyüme olmayacağı gibi, penise ek yapılması veya penis nakli gibi durumlar da söz konusu değildir. Ameliyatsız Penis Büyütme Estetiği, penisin vücuda bağlandığı noktadan müdahale edilerek biraz daha uzamasının sağlanmasıdır ki, bu birkaç santimetre ile sınırlı bir uygulamadır.

Penis Boyutu Kadınlar İçin Sorun mudur?

Texas Üniversitesi tarafından yapılan bir anket, ortakların %90’ının daha uzun uzunluk yerine daha fazla çevreyi tercih ettiğini ortaya koydu. Yani aslında kadınların penis boyu ile ilgili ciddi yakınmaları bulunmuyor. Ancak tabii, cinsel birleşmenin asgari tatmini sağlayabilmesi için penisin belli kalınlığın üzerinde olması gerekir. Bu kalınlığın vajina kanalını doldurmaya yetmesi önceliktir. Uzunluk ise çok marjinal boyutlarda bahsedilmiyorsa, büyük bir sorun değildir. Başka bir deyişle bu sorun cinsel birleşmenin etkinliğine zarar vermez. Yalnızca penisin kısa olması, üreme için bir problem olabilir. Rahim ağzına yeterince sperm ulaştıramama durumunda, yumurtaların döllenmesi gerçekleşemeyeceğinden, bu bir sorun olarak tanımlanabilir. Cinsel birleşmenin etkinliği bakımından ise göreceli olarak düşük yoğunlukta bir sorundur. 

Penis Kalınlığı ise doğrudan cinsel birleşmenin hazzını azaltabilecek bir durumdur. Bu nedenle bunun üzerinde bu özelliği nedeniyle durulur ve sorun olarak daha yaygın tanımlanır. Bu sorunun ise cerrahi çözümü elbette vardır. Tıbbi çözümler dışındaki yöntemlerin etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve güvenilir değildir. Bu nedenle uzman tıp doktorları tarafından yapılan, klinik uygulamaları tercih etmeniz gerekir.

Penis Kalınlaştırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Yumuşak doku dolgu maddeleri veya yağ içeren penis büyütme prosedürleri, penislerinin boyutundan endişe duyan erkekler için ideal bir çözümdür. 

Prosedür lokal anestezi ile klinikte gerçekleştirilir, neredeyse ağrısızdır ve yaklaşık bir saat sürer. Esasen iyileşme süresi olmadığından, işten uzun süre izin almaya gerek yoktur. Ve penis büyütme ameliyatından farklı olarak, ağrılı ereksiyon dönemi yoktur. Çoğu hasta sadece birkaç gün içinde aktif bir cinsel yaşama dönebilir.

Kullanılan ürün tipi, enjekte edilen bölgelerdeki doğal doku hissini korurken istenen sonucu elde etmek için özel olarak tasarlanır. Nihai sonucun görünümü ve uzun ömürlülüğü, kullanılan spesifik ürüne bağlıdır.

Genel olarak, uzun ömür, anında sonuç veren yumuşak doku dolgu maddeleri için genellikle 1-2 yıl arasında değişirken, daha yavaş doku değişikliklerine dayananlar, sonuç elde edildikten sonra 3-5 yıl (veya daha uzun) sürebilir. Bu zaman periyodundan sonra, penis büyüklüğündeki artış, tipik olarak, ilk artışın yaklaşık yarısı kadar olacaktır. Birçok erkek kalan uzun vadeli sonuçlardan memnun olsa da prosedür tekrarlanabilir.

Ameliyatsız penis büyütme estetiği, bu metnin genelinden anlayabileceğimiz gibi, sınırlı ölçekte mümkündür. Bazı uygulamalar kendi doğaları gereği bir ameliyat sayılmazken, genel olarak uygulamalar birer cerrahi operasyondur. Uygun tıbbi prosedürlerin dışında yöntemleri tercih etmemenizi, tıp doktorlarından ve sağlık kuruluşlarından bu konular hakkında bilgi ve hizmet almanızın gerekliliğinin özellikle altını çizeriz.

About Author

Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts