Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Cerrahi Penis Büyütme Estetiğinde Bilinmesi Gerekenler

Cerrahi Penis Büyütme Estetiğinde Bilinmesi Gerekenler

Cerrahi penis büyütme estetiği veya başka bir ismi ile penis büyütme ameliyatı, tıbben kabul görmüş operasyon biçimidir. Mikropenis ve benzeri penis boyu ile ilgili problem yaşayanların, durumları analiz edilerek, bu operasyon için uygun olup olmadıklarına bakıldıktan sonra, hekimle hasta ortak karar verir ve uygulama gerçekleşir.

Penis büyütme veya falloplasti, penisin uzunluğunu genellikle bir inçten biraz daha fazla kalıcı olarak artırabilen cerrahi bir prosedürdür. Penisin çevresini veya çevresini artırabilecek diğer penis prosedürleri mevcuttur. Kalıcı sonuçları olmasa da, penis büyütme için cerrahi olmayan seçenekler de mevcuttur. Bu prosedürler, yenilenmiş bir esenlik duygusuna ve gelişmiş özgüvene odaklanır.

Penis Büyütme Ne Zaman Düşünülmeli?

Ameliyatla penis büyütme estetiği, hekimlerin uygun bulması halinde yapılan bir işlemdir. Bu işlemin kişinin gelecekteki hayatına etki etmesi bakımından, doğru değerlendirilmeli ve en iyi şekilde uygulanmalıdır. Bu sebeple süreç çok iyi planlanır ve hastaya detaylar hakkında bilgiler verilir. Penis büyütme estetiği operasyonuna karar verirken geçerli nedenler aşağıdaki gibi olabilir.

 • Penisinizin vücut ölçünüze göre çok küçük olduğunu düşünüyorsanız veya daha büyük bir penis istiyorsanız
 • Böyle bir işlemden özgüven kazanacağınızı veya cinsel işlevinizi iyileştireceğinizi düşünüyorsanız
 • Size mikropenis (3 inç veya daha kısa erekte penis) veya Peyronie hastalığı (eğik veya ağrılı ereksiyon) teşhisi konduysa

İlgili Prosedürler

Büyütme ameliyatını düşünen birçok erkek ayrıca liposuction, jinekomasti (erkek meme küçültme), pektoral implantlar veya abdominal aşındırma (“six-pack” prosedürü) de düşünür. Bazı hastalar glans penisin koronal çıkıntısını genişleten glans büyütme ameliyatını düşünür.

Artıları

 • Penisinizin artan uzunluğu ve genişliği
 • Artan güven ve benlik saygısı
 • Gelişmiş erkeklik ve güç duygusu
 • Gelişmiş özgüvenden artan cinsel işlev

Penis büyütme için iyi bir aday mısınız?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, penis büyütme için uygun aday olup olmadığına ön kararı verirken birkaç maddede kendinizi değerlendirmeniz gerekir. Bunlar;

 • Penis boyunun vücut ölçün için çok küçük olduğunu düşünüyorsunuz
 • Size önemli ölçüde daha küçük bir penis boyutuna yol açan tıbbi bir durum teşhisi konuldu.
 • Gelişmiş bir erkeklik ve cinsel güç duygusu arzuluyorsunuz.
 • Genel sağlığınız iyiyse ve olumlu bir tutuma ve gerçekçi beklentilere sahipseniz, büyük olasılıkla bu prosedür için iyi bir adaysınız.

Şeklinde sıralanır. Tabii bunarın dışında özel sebepler de olabilir ki, bu sebepleri estetik cerrah ile görüşerek, cerrahi penis büyütme estetiği için uygun olup olmadıklarına karar verilebilir.

Penis büyütme işlemi nasıl yapılır?

Penisin yaklaşık üçte biri vücudun içinde, kasık kemiğinin altında bulunur. Falloplasti adı verilen uzatma ameliyatında, penisin üzerindeki asıcı bağ gevşetilerek penisin vücut dışına daha da uzamasına neden olur. Bu cerrahi tedavi penisin hem sarkık uzunluğunu hem de dik uzunluğunu arttırır. Bu, kasık bölgesinde küçük bir kesi ile yapılır ve kasık kıllarıyla kaplanır. Bu prosedür, aşağıyı gösteren ereksiyonlarla sonuçlanacak olsa da, bu, normal işlevi etkilemeyecektir.

Bazı kişilerde skrotum, penis şaftının yukarısında yer alır. Skrotumun kısmen ayrılması, daha uzun bir fallus görünümüne neden olabilir. Bu 20 dakikalık prosedür ayakta tedavi bazında yapılabilir.

Penis çevresinin arttırılması en sık olarak vücudun diğer bölgelerinden alınan yağların liposuction ile transfer edilmesi ve bir şırıngadan penis şaftına yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Bazı cerrahların kullandığı daha yeni bir prosedür, kendi kan kaynağınızdan trombositten zengin plazmanın (PRP) transferidir. Bu yaklaşımların her ikisi de yabancı cisim içermez ve bu nedenle doku reddi sorunu yoktur. Diğer bir yöntem ise, derinin altına yerleştirilen bir allogreft materyalden oluşan dermal bir sargı ile penisin genel genişliğini arttırmaktır. Bu aynı zamanda penise yağ grefti olarak da bilinir.

Cerrahi penis büyütme estetiği dışında penis büyütme yöntemi yok mudur?

Cerrahi pensi büyütme estetiği veya diğer isimleri ile penis estetiği, penis büyütme ameliyatı yada penis kalınlaştırma ameliyatı, tıbben kabul gören yöntemdir. Penis egzersizleri, kremler, pompalar ve benzer yöntemlerin hiç birisi bilimsel olarak kabul görmüş olmayıp, güvenli de değildir. Dünya sağlık otoriteleri tarafından kabul edilen penis büyütme yöntemi cerrahidir ve protokollere bağlı olrak en düşük risk – maksium verim standartlarında gerçekleştirilir. Türkiye’de penis büyütme estetiği birçok hekim tarafından yapılır ve klinik yada hastaneler bu işlemler için kullanılır.

About Author

Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts