Doğal Yollarla Penis Kalınlaştırma Mümkün mü?

Doğal Yollarla Penis Kalınlaştırma Mümkün mü?

Doğal yollarla penis kalınlaştırma mümkün mü sorusu, birçok erkek tarafından sorulur. Hatta bunu hanımlar da eşleri ile daha efektif bir cinsel hayat sürmek için araştırır. Bu konunun araştırılması veya bu yönde girişimlerde bulunulması, utanılacak bir durum değildir. Bilakis penis büyüklüğünün belli bir büyüklükte olmasının istenmesi tıbbi bir gereksinimdir.

Cinsel hayatın en iyi şekilde devam etmesini sağlayacak penis uzunluğuna erişmek, hayatın genelini pozitif yönde etkiler. Bireylerin özgüvenlerinin artması ve cinsel hayatın daha haz verir hale gelmesi neticesinde, çiftlerin ilişkileri de pozitif yönde değişir. Bu bakımdan penis kalınlaştırma ve penis büyütme konularında, hekimlerinizden teknik bilgi edinmeniz en doğru yaklaşımdır.

Daha büyük bir penis mi istiyorsunuz? Birkaç yıl önce yapılan büyük bir ankette, erkeklerin yaklaşık %45’i öyle yaptığını söyledi. Ve daha büyük bir penis vaat eden birçok reçetesiz ve hatta tıbbi tedavi satın alabilirsiniz. Ama bunlardan herhangi biri gerçekten işe yarıyor mu?

Erkeklerin penis boyutunu büyütmek için kullandıkları şeylerden bazıları şunlardır:

  • Vakum penis pompaları
  • Penis ağırlıkları
  • Jelqing denilen penis germe egzersizleri
  • Takviyeler
  • Ameliyat

Gerçek şu ki, uzmanların neredeyse tamamı, bu yöntemlerin herhangi bir etkisi olmadığını söyler. Öyle ki, vücudun herhangi bir uzvunun sonradan geliştirilebilmesi için bu dokunun bu özelliğe sahip olması gerekir. Örneğin, yetişkinlik sonrasında boy uzatma gibi bir durum da neredeyse imkansızdır. Olağan dışı haller haricinde, yetişkinlerin boyu uzamaz. Gelişim çağı sona erdikten sonra hemen her organ için durur.

Gelişme olasılığı olan yapılar ise kaslardır. Kaslar kullanıldıkça genişler. Bununla birlikte vücudun yağ dokusu da şişmanlama neticesinde gelişebilir. Ancak penis bir kas veya yağ dokusu değil, vücudun en özel dokuya sahip organlarından birisidir ve kaslanmaz veya yağlanma ile şişmanlamaz, yani büyümez.

Yani penis boyunu büyütmek için kullanılan neredeyse hiçbir unsur kesin fayda sağlar, denemez hatta bu ürünler faydasızdır demek mümkündür.

Ancak Cleveland Clinic’teki Glickman Üroloji ve Böbrek Enstitüsü Erkek Sağlığı Merkezi başkanı ve bir ürolog olan Petar Bajic, kilo kaybı da dahil olmak üzere bazı tekniklerin penisinizin görünümünü veya yatağa olan güveninizi iyileştirebileceğini söylüyor.

Bu nokta, aslında bir penis büyütme iddiasından çok, penisin büyük görünmesini sağlama durumudur. Kısacası, kilo vermek elbette kasık bölgesindeki yağların azalmasını sağlar ve penisi daha büyük gösterir ama penisi büyütmek anlamına gelmez.

Neyin yardımcı olabileceğini ve neyin sahte olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? 

Herhangi bir penis büyütme cihazını veya tedavisini denemeden önce doktorunuzla konuşun. Aslında neyin işe yaradığını veya yaramadığını söylemelerine gerek dahi yoktur. Zira tıbbi yöntemler dışında işe yarayan yöntem yoktur demek mümkündür.

‘Ortalama’ Boyut nedir?

İnsanlar genellikle bir penisin “ortalama” veya “normal” uzunluğuyla ilgili efsanelere inanırlar. Özellikle birbirlerinin penislerini görmediklerinden, beylerin bu onu ile ilgili birbirlerini yanılma durumları oldukça yaygındır. Kadınların bu konuda çok net olduklarını söyleyebilmek elbette mümkün değildir. Eşlerinin penis boyu ile ilgili diğer kadın arkadaşına negatif konuşan kadın sayısı oldukça azdır.

Bazı erkekler partnerlerini tatmin etmek için daha büyük bir penise ihtiyaçları olduğunu düşünebilir, ancak durum böyle değil. 52.000 heteroseksüel kişiyle yapılan bir internet anketinde kadınların yaklaşık %85’i, eşlerinin penisinin büyüklüğünden memnun olduklarını söyledi.

Normalden daha küçük bir penisin ne olduğuna dair toplumsal algılar doğru değildir denir. Bazı erkekleri cinsel organlarının olması gerektiği gibi görünmediğini düşünmeye iten çok çeşitli faktörlerin varlığından bahsedilir. Kimi erkeklerin ise penis boyları gerçekten küçük olabilir. Bunun ise tıbbi sebepleri vardır.

Örneğin, Peyronie hastalığı. Bu durum peniste yara dokusu birikmesine neden olarak penisin bükülmesine ve bazı erkeklerde kısalmasına neden olur. Peyronie hastalığı olan erkekler sertleşme sorunu yaşayabilir, ancak yardımcı olabilecek tedaviler vardır.

Ameliyat Doğru Hareket mi?

Ameliyatın doğru hareket olup olmaması tartışması bir yana dursun, penis kalınlaştırma için tıbbi olarak kabul edilen yegane yöntem budur. Dolayısıyla doğru hareket midir? Gibi bir tartışmadan ziyade, kişinin bunun için uygun olup olmadığına bakılması daha doğrudur. Hekimler penis kalınlaştırma için kişinin konsültasyonunu yapıp, uygun prosedürleri geliştirebilir ve sonuca ulaşmaya yardımcı olabilirler. Bu konuda hekimler dışında hiç kimseden bilgi ve fikir almamanız şiddetle önerilir.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts