Doğal Yollarla Penis Kalınlaştırmak Mümkün mü?

Doğal Yollarla Penis Kalınlaştırmak Mümkün mü?

Penis büyüklüğü bir çok erkek için bir sorun ve aslında gereğinden fazla büyütülen bir sorundur. Buna karşılık, 10Cm ve altındaki penis büyüklüklerinin ve çok ince penis kalınlıklarının cinsel birleşmenin performansını negatif etkilediği de bilimsel olarak izlenen bir husustur. Estetik cerrahi ile penis büyütme ve daha efektif bir cinsel birleşme sonucuna ulaşmak, tıbbin uğraş alanlarından bir tanesidir. Pekiyi doğal yollarla penis kalınlaştırmak mümkün müdür?

Doğal yollarla birçok sorunun üstesinden gelinebilir. Ancak taktir edersiniz ki, her sağlık sorunu veya bedenimizle ilgili her problem doğal yollarla çözülebiliyor olsaydı, modern tıp var olmazdı. Burada kısaca ifade etmek istediğimiz, her sorunun doğal yollarla giderilemeyeceğidir. Kaldı ki, zaten cerrahi doğada alternatifi olan bir uygulama türü değildir. Penis kalınlaştırma da bir cerrahi işlemdir ki, yağ trasplantasyonu gibi son derece ciddi bir uygulama söz konusu olduğundan, doğal olarak gerçekleşmesi nerdeyse imkansızdır.

Doğal Penis Büyütücüler Nelerdir?

Başta da belirttiğimiz gibi doğal penis büyütücü ismi altında herhangi bir ürün veya araç söz konusu değildir. İlaç sektöründe de bu yönde geliştirilmiş herhangi bir ürün bulunmaz.

Ereksiyon sağlayıcı bazı ürünler bu noktada kafa karışıklığına neden olabilir. Bundan burada söz etmekte fayda vardır. Gerek medikal ilaçlar gerekse macun ve benzeri ilaç olmayan bazı besin takviyelerinin ereksiyon üzerine pozitif etkilerinden bahsedilebilir. Ancak bu, penis kalınlaştırma ve pensi uzatma anlamı taşımaz.

Ereksiyon, penisin uyarıma halinde ulaştığı nihai büyüklüktür ve normalde ulaşacağı maksimum büyüklük bu seviyedir. Penis büyütme veya kalınlaştırma uygulamalarından sonra, kişinin hem erekte olmuş, hem de olmamış penis büyüklüğü artar ki, ereksiyon sağlayıcıların böyle bir fonksiyonu yoktur.

Penis Pompası İşe Yarıyor mu?

İnternette alışverişin yaygınlaşması ile maalesef bazı işlevsiz ve hatta zararlı ürünlerin satışının yapıldığını görüyoruz. Penis pompaları ve germe araçları da bunlarında arasında yer alıyor. Penis pompalarının penisi kalınlaştırdığına dair herhangi bir bilimsel veri bulunmuyor. Bununla birlikte bu araçların kontrolsüz kullanımının penis sinirlerine negatif etki edebileceği rapor ediliyor. Bu bakımdan bunu doğal bir yöntem olarak denememekte fayda olduğu ifade ediliyor.

Baharatlar ve Diğer Gıdalarla Penis Kalınlaşır mı?

Baharatlar, esasında modern tıbbın da sıkça kullandığı ve hatta ilaçların temelini teşkil eden bitkilerdir. Tüm ilaçların kaynağı doğa olduğundan, baharatlar hiçbir sorunun tedavisinde kullanılmaz demek doğru olmaz. Ve fakat penis kalınlaşması, dahili bir hastalık veya sorun olarak tanımlanmadığından, iyileştirme gibi bir süreçten söz etmeyiz. Penis kalınlığı veya boyu, eğer bir genetik anomali veya geçmişte yaşanan bir travmatik sorun yok ise, kişilerin bedensel özelliklerinden birisidir.

Tıpkı kadınların göğüslerinin küçük olmasının bir hastalık olmadığı gibi, penis kalınlığının küçük olmasının da bir hastalık sayılması söz konusu değildir. 

Yine besinler ve baharatlarla kalça veya göğüs büyütmenin mümkün olmadığı gibi, penis kalınlaştırmanın da mümkün olmadığı söylenebilir.

İç Çamaşırı Kullanmamak ve Penis Büyüklüğü

Kimi kaynaklarda ve daha çok gayri resmi sosyal ortamlarda, iç çamaşırı kullanmamanın penis boyunu artırdığı iddia edilir. Afrika ve Arap coğrafyasında iç çamaşırı kullanılmıyor olmasından ötürü penis boylarının çok fazla olduğu iddia edilir ki, durum bununla ilişkili değildir. Arap kökenli olup, geleneksel kıyafetlerle yaşamayan kişilerin veya Afrika kökenlilerin, bu yaşam tarı değişikliği nedeniyle penisleri küçülmezken, Güney Asyalı birisinin bu kıyafetlerle yaşaması penis boyutunu artırmaz. Yani kıyafetlerin bununla bir ilişkisi yoktur.

En Sağlıklı Penis Kalınlaştırma Yöntemi Hangisidir?

En sağlıklı uygulama sorulduğunda, buna verilecek tek bir cevap vardır. Tıbbi ve bilimsel olarak yöntem, en sağlıklı yöntemdir. Kaldı ki, zaten dünyaca kabul gören ve sağlık yönetimleri tarafından onaylanan yöntemlerin sağlıklı olmadığı yorumunun yapılması da doğru olmaz.

Kişilerin, sağlıklı biçimde penis kalınlaştırma yöntemi olarak estetik cerrahi uygulamalarını tercih etmeleri en doğru yaklaşımdır. Kaldı ki, estetik cerrahi zaten bütünüyle doğal bir uygulamadır. Kişinin kendi vücudunun bir başka noktasından alınan yağ hücreleri, penis etrafından nakledilir ve u aşamada hiçbir kimyasal söz konusu olmayacaktır. Bu bakımdan doğal yollarla penis kalınlaştırmak, penis estetiği cerrahisi ile mümkündür, diyebiliriz. Siz de hekiminizle görüşerek, kendiniz için en uygun yönteme ulaşabilirsiniz.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts