İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

İdeal penis boyu ne kadar olmalı çok sık zihinlere gelen bir sorudur, ancak kişiler bu konuyu çok dile getirmemektedir. Günümüz Türkiye’sinde yatak partnerlerinin karşılıklı olarak düşündüğü bu durum erkek psikolojisini ve davranışlarını fazlasıyla etkilemektedir. 

Bu durum özellikle önce ergenlik çağına girmiş erkeklerin zihnine yavaş yavaş yerleşerek olgunluk dönemlerinde özgüveninde ve cinsel yaşantısında derin sarsıntılara sebep olabilmektedir. 

Sağlıklı erkeklerde bulunan cinsel organ (penis) boyu kişilerin her fiziksel özelliğinde olduğu gibi bireyden bireye farklılık gösterebilir. 

Kişi penis boyu ve kalınlığı konusunun normal olmadığını veya normalden kısa olduğunu düşünmeden önce gerdirilmiş penis uzunluğunu ölçmeli ve sonucu görmelidir. 

Gerdirilmiş bir penisi nasıl ölçeceğinizi bilmek de mühimdir. Size bunu hemen açıklayalım:

İdeal penis boyunu öğrenmek için penis iyice gerdirilir ve kök kısmından ucuna kadar olan kısım cetvel yardımıyla ölçülebilir. 

Elde edilen sonucu öylece değerlendirmemelisiniz. Bu değerlendirmeyi yaparken yaşınızı da baz alarak karar vermeniz gerekmektedir. Yaşınızı baz alarak yaptığınız ölçümün değerlendirmesi doktorunuzun karar vermesinde daha da kolaylık sağlar. 

Erişkin yaş grubu sayılan 16 yaş üstü erkekler için ortalama 13 cm belirlenirken; kişiye mikropenis tanısı konması için alt sınır değeri 9,3 cm’dir. Bu değerin altında olan penislerde işlem yapılması kişinin hem bedensel hem de ruhsal anlamda iyi hissetmesine yardımcı olur.

Yetişkin Erkeklerde Penis Uzatma İşlemi Nedir?

Yetişkin erkeklerde penis uzatma işlemi nedir öğrenmeden önce ideal penis boyu ne kadar olmalı bunun hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Sadece yaşadığımız ülke için değil tüm dünya genelinde penis boyutu erişkin ve ergen erkekler için büyük bir problem olabilmektedir. 

Öyle ki bu problemler devamında ciddi ruhsal hastalıklara ve cinsel işlev bozukluklarına bile sebep olabilmektedir. Bu durumun erkeklerin gündelik yaşantılarını ve davranışlarını yavaş ve sinsice bozması da mümkündür. 

Bu sebeple ideal penis boyuna sahip olmadığınızı düşünüyorsanız bununla ilgili penis uzatma işlemi konusunda bir estetik cerrah ile görüşerek bu ameliyat için uygun olup olmadığınız konusunda kendisinden görüş alabilirsiniz. 

  1. Yüzyılda artık böyle problemler kolay ameliyatlarla ve ileri teknoloji teknikleri ile hızlı ve pratik bir şekilde çözülebilmektedir. 

Piyasada yer alan birçok ürün de bu soruna yönelik şekilde reklamlar ile tüketiciye sunulmaktadır.

Ancak bu ürünlerin gerçekliği hiçbir bilimsel dergide ya da söyleşide kabul görmemiştir. Penis uzatma işlemi için yapılabilecek tek mantıklı ve kesin yol cerrahi müdahaleden geçmektedir. İdeal boy nedir öğrenmek için, penisinizi gerdirerek kök kısmından uç kısmına kadar bir cetvel ya da mezura yardımı ile ölçüm işlemi yapabilirsiniz. 

Bu ölçüm sayesinde penisinizin boyutunu öğrenir ve yaşınızla karşılaştırıp doğru sonuçla ameliyat olup olmak istemediğinize karar verirsiniz. 16 yaşından büyükseniz erişkin bir erkek penisi ile kıyaslama yapmanız gerekmektedir. Erişkin erkek penisi ortalama üst sınır olarak 13 cm şeklinde belirlenmiştir. Mikropenis sayılması için de ortalama 9 cm civarı ve altı değerler olarak belirlenmiştir. 9 cm’den küçük bir penise sahipseniz, penis uzatma işlemi için bir estetik cerrah ile görüşebilirsiniz. 

Bu işlemi piyasaya sürülmüş diğer ürünlerle denemenizi hiçbir doktor tavsiye etmeyecektir. Bu ürünlerin gerçekliğinin kesin olmaması dışında sağlığınıza da zarar verme ihtimali vardır.

Penis Uzatma İşlemi ile Elde Edilen Boy Uzunluğu Kalıcı mıdır?

Penis uzatma işlemi yaptırmak istiyorsunuz ancak elde edeceğiniz boyutun kalıcılığından emin olamıyor musunuz?

 Penis uzatma işlemi ile elde edilen boy uzunluğu kalıcı mıdır? Bu işlemi yaptırmak isteyen her erkeğin zihninde yer etmiş bir sorudur. 

Bu soruyu cevaplamadan önce penisinizin ideal bir boyda olup olmadığını öğrenmeniz ve ona göre bu işlemde karar kılmanız gerekmektedir, peki ideal penis boyu ne kadar olmalı? 

İdeal penis boyunuzu öğrenmek için penisinizi gerdirerek ölçmeniz gerekmektedir. Penisinizi gerdirerek kök kısmından bir cetvel uzatıp uç kısmındaki sayıyla gerçek boyutunu öğrenmiş olursunuz. Bu boyu yaşınıza göre standart bir tabloda değerlendirip penis boyutunuzun yeterli olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. 

Ancak bu sorgulama standart bir tablonun önüne geçebilir, boyutunuzu yeterli bulup ruhen bu boydan şikayetçi de olabilirsiniz. Bu durumda penis uzatma işlemi için gene harekete geçmekte tamamen özgürsünüzdür. 

Ancak penis uzatma işlemi yaptırmak için piyasaya sürülmüş ameliyatsız çözüm vaat eden birçok ürün bulunmaktadır.

Bu ürünler kimine göre işe yarar kimine göre işe yaramaz olarak adlandırılabilir. Bilimsel olarak hiçbir geçerliliği olmayan bu ürünlerde bir uzunluk elde etseniz dahi kalıcı olmayacağı kesindir. Ancak bu işlem için çok basit bir ameliyat geçirebilir ve kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Günümüz tıp teknikleri sayesinde bu işlem için ağrısız ve kısa süreli ameliyatlar gerçekleşmektedir.

Öyle ki ameliyatın hemen sonrasında gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilir ve eğer çalışıyorsanız işinize devam edebilirsiniz.

Üstelik bu ameliyatı sadece boy uzatmak için değil yeterli kalınlığa ulaşmak içinde yaptırabilirsiniz.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts