Penis Boyu Nasıl Ölçülür?

Penis Boyu Nasıl Ölçülür?

Penis boyu nasıl ölçülür diye merak ediyorsanız aklınızda penisiniz ile ilgili sorular olması olasıdır. Bu soruları yanıtladıktan sonra size penis boyutunuzu en kolay yoldan nasıl ölçebileceğinizi açıklayacağız. Penis boyutunuzun öncelikle ideal boyutu nedir ve nasıl olmalıdır, bilmeniz çok önemlidir. 

Penis boyutunun ideal durumu erişkin bir erkeğin (16 yaşın üstünde) ayakta idrar boşalımını yapabiliyor olması ilk önceliktir, bunun dışında cinsel olarak gerekli tatmini sağlayabilmesi de ikinci şartdır. Bunlar dışında kişinin ruhsal tatminini sağlaması çok önemlidir. 

Kişi partnerine karşı özgüvensiz ve utangaç hissediyorsa bu durumu yaşaması penis boyutundan kaynaklı olabilmektedir. Penis boyutu dünya genelinde erkeklerin ruhsal olarak problem yaşama sebepleri arasında 7. Sırada gelir. 

Bu kadar önemli bir konuyu dile getirmekten kaçınan insanlar buna çözüm aramaktan da kaçınır. Oysaki çözümü oldukça basittir. 

Bir estetik cerraha danışarak cerrahi işlemle penisinizin boyutunu hızlı ve kalıcı bir şekilde uzatabilirsiniz. 

Bu işlem o kadar basittir ki işlemden hemen sonra normal hayatına dönebilir ve eğer bir işte çalışıyorsanız iş hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Peki ideal penis boyutunuzu cm bazından merak mı ediyorsunuz? 

Santimetre baz alındığında 16 yaşına girmiş veyahut ta 16 yaşından büyük erkeklerde ortalama uzunluk baz alındığında 13 cm civarı ideal penis boyu iken mikropenis olarak sayılan küçük penis boyutu 9 cm ve altıdır. 

Bu boyutların arasında bir cm yüzdeniz varsa durumu kabullenerek yaşamanıza devam etmenize gerek yoktur. Peki bu ölçümü nasıl yapmanız gerekmektedir? 

Penis boyu nasıl ölçülür sorusunu hemen cevaplayalım. Gerçek penis boyutu penisi gerdirerek en alt kısmından (kök) en uç kısmına cetvel yardımıyla ölçüm yapılmasıdır. Bu ölçüm sonucunda hemen bir karara varmadan önce yaşınızı da hesaba katmanız gerekmektedir. 

Penis Boyu İdeal Boyun Altında İse Ne Yapılmalıdır?

Penis boyu ideal boyun altında ise ne yapılmalıdır? Bunun çözümü düşündüğünüzden daha basittir, ancak bundan önce ideal penis boyutu nedir bilmek gerekmektedir. 

Penis boyutu çok eski zamanlardan bu yana erkeklerin tabulaştırdığı, övünerek ya da utanarak bahsettiği bir kavram olmuştur. Bu kavram o kadar tabulaşmış ve büyütülmüştür ki günümüzde 10 erkekten 9 unun zihnini kurcalamaktadır. 

Bu tür düşüncelere sahip olmak cinsel işlev bozuklukları ve ruhsal bozukluklara kadar gidebilir. 

Erkekler penis boyutlarının idealin altında olduğunu düşündüğünde sosyal olarak yetersiz hissedebilir ve partner bulmakta zorlanabilmektedir. 

İdeal boy aslında cm düşünülmeksizin gerekli yeterlilikleri yerine getirmek demektir ancak erkekler ve kadınlar bunu genelde cm olarak düşünürler. 

Cm olarak düşündüğümüzde erişkin bir erkeğin ideal boyutu 9 ila 13 cm arası değerlendirme alınarak yapılabilir. Bu ölçümü yapmak sorulacak ilk soru penis boyu nasıl ölçülürdür, bunun için penisi gererek ölçme yöntemi kullanabilirsiniz. 

Ancak ölçtüğünüzde bu değerlerin altında çıktıysa penisiniz hemen panik olmamalısınızdır. Penis boyutunda en önemli faktörlerden biri yaştır, yaşınızı da ortak ederek bir değerlendirme de bulunabilirsiniz. 

Penisin ortalama uzama süresi 20-24 yaş arasında seyir eder bu yaşlardan büyük bir yaşa sahipseniz penis boyunuzun ideal boyun altında olduğunu düşünüyorsanız ve kalıcı bir yöntem arıyorsanız penis uzatma ameliyatı olabilirsiniz.

Penis Uzatma Ameliyatı

Penis uzatma ameliyatı olmaya karar verdiniz ancak kafanızda birtakım sorular mı var? Hemen bu soruları cevaplayalım. 

Öncelikle bu ameliyatı olmak için penis boyutunuzun ideal boyutun altında olmasına gerek yoktur. İdeal boyut ise erişkin erkeklerde 9 cm – 13 cm arasında değerlerdir.

Penis boyutunu gerdirerek ölçme yöntemi ile öğrenmeniz sizin için en ideal yöntemdir. Penis boyutunuz ideal boyutlar arasında yer alıyor ancak buna rağmen yine de ruhsal olarak size gerekli özgüveni aşılamıyorsa bunun için de yine doktor yardımı almakta özgürsünüzdür. 

Penis boyutu erkeklerin geçmişten bugüne kadar özgüvenlerini zedeleyen ve sosyal toplumda gerekli davranışları sergileyememesine sebep olan bir konudur. 

Bu konu geçmiş zamanlarda çok sağlıksız ve acı verici yöntemler ele alınsa da günümüzde artık çok basit bir hal almıştır. Penis uzatma ameliyatı dışında bu konu hakkında size sunulan ameliyatsız kavramları göz önünde bulundurmamanız sağlığınız ve ekonomik zarara uğramamanız için yararlı olacaktır. 

Çünkü bu yöntemlerin işe yaradığı kanıtlanmadığı gibi işe yaradığını düşünen insanların ifadesinde kalıcılığı olmadığı da sık sık dile getirilmektedir. 

Devamlı ve kalıcı bir çözüme ulaşmak isteyen, ömür boyu kendi istediği ebatlarda bir penise sahip olmak isteyen bireyler için penis büyültme ameliyatı kalıcı ve kesin sonuç elde etme olanağı sunar. 

Penis büyültme ameliyatı basit bir işlemdir, bir estetik cerrah ile hastane ortamında yaklaşık 20 dakika içerisinde kolayca ameliyat olabilirsiniz.

Ameliyat olduktan sonra hemen gündelik hayatınıza vakit kaybetmeden geri dönebilirsiniz. 

Bu ameliyat için ideal boyutların altında olmanıza gerek yoktur, 18 yaşını geçmiş her erişkin erkek bu ameliyatı olabilir. Ruhsal olarak kendinizi sıkıntılı hissediyorsanız beklemenize gerek yoktur.

Kaynakça:

https://www.penimaster.com.tr/Sorular-ve-yanitlar/penisi-oelcme.html#:~:text=Ereksiyon%20durumundaki%20penis%20uzunlu%C4%9Fu%20penis,uzunlu%C4%9Fu%20%C3%B6l%C3%A7%C3%BCl%C3%BCr%20(%C5%9Eekil%201).

https://www.verywellhealth.com/how-to-measure-your-penis-size-906786

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts