Penis Boyu Uzatan Yiyecekler Nelerdir?

 Penis Boyu Uzatan Yiyecekler Nelerdir?

Penis boyu, birçok erkeğin kendisi ile takıntı haline getirdiği başlıca konulardan birisidir. Yaygın söylentiler ve elbette penisin bir güç simgesi haline getirilmiş olması nedeniyle hemen her erkek daha uzun veya daha kalın bir penis ister. Penis boyu uzatma konusu da bu nedenle en çok araştırılan konuların birisi haline gelmiştir. Peiyi penis boyu uzatan yiyecekler nelerdir?

Penis Boyu Nasıl Uzar?

Penis boyu uzatan yiyecekler konusundan önce, penis boyunun nasıl uzayabileceğini incelemek, konuyu daha iyi anlamaya yardımcı olacaktır. 

Penis boyu uzatma veya penis kalınlaştırma; yiyecek, içecek veya ilaçlar ile gerçekleşebilir mi? Öncelikle bu soruya odaklanalım.

Elbette herkes penis boyu uzatma için kolay yolları arar. Bu, anlaşılabilir bir durum olmakla birlikte nerdeyse imkansız bir arayıştır. Öyle ki, penis bir vücut uzvudur ve uzaması yada kalınlaşması, vücudun gelişmesi anlamına geleceğinden bunu sağlayacak faktörler incelendiğinde, gıdalar ile bunun mümkün olmayacağı görülebilir. 

Gelişim çağının sonuna kadar ve belki 20’li yaşlar içerisinde de bir miktar gelişen penisin, bu yaşlardan sonra gelişmesi neye bağlıdır? 18 yaşından penis büyür mü?

Sorumuzun cevabı, maalesef hayır olacaktır. Penis büyüme periyodunu, gelişim çağı sonunda tamamlar. Ancak, gelişim çağı içerisinde de yediklerinizin ve içtiklerinizin penis boyun etki ettiğine dair herhangi bir bilimsel veri söz konusu değildir.

Penis boyu genetik olarak nihai ebatına ulaşır ve ne yerseniz yiyin, bu boyut; ona bağlı olarak değişmeyecektir.

Besinlerin Penis Boyu İlişkisi

Yukarıda girişini yaptığımız üzere, besinlerin penis boyunu artırma gibi bir özelliği yoktur. Ne şekilde beslenirseniz beslenin, penis boyunuz genetik kodlarınızda yazdığı kadar olacaktır. Basit bir muhakeme burada yorum yapmak için uygun olabilir.

Örneğin; Afrika toplumları son derce zayıf beslenme rejimlerine sahiptir. Özellikle bazı bölgelerde beslenme o kadar ciddi bir problemdir ki, açlıktan ölümler yaşanmaktadır. Ancak buna rağmen Afrika penis boyunun ve kalınlığının en fazla olduğu yerdir. Yani Afrikalıların daha az beslenmeleri, onların penis boyunu negatif etkilemez.

Buradan anlaşılacağı gibi, beslenme düzeni ile penis boyu arasında bir ilişki yoktur. Ancak, erişkinlik döneminde beslenme ereksiyon üzerinde etkili olabilecek bir faktördür. İyi beslenme, sonuç olarak daha uzun sertleşme periyotlarını ortaya çıkaracaktır.

İlaçlar ve Besin Takviyeleri İşe Yaramıyor mu?

Tıbbi-farmakolojik onay almış, penis büyütücü bir ilaç yoktur. Tıbbı onay almış tek penis büyütme yöntemi cerrahi uygulamadır ki, bu uygulama da herhangi bir ilaçla ilgili değildir.

Besin takviyeleri ve özellikle markasız ürünler ise bu alanda işlevi kanıtlanma durumu olmayan diğer ürün gruplarıdır. Macunlar, baharat karışımları ve benzeri bazı ürünler, penis büyütücü oldukları iddiasıyla satılır ki, bu ürünlerin hiç birinin böyle bir fonksiyonu yoktur.

Eğer vücudumuzdaki uzuvlar, ilaçlar veya besin takviyeleri ile belli bir yaştan sonra uzayabiliyor ve gelişebiliyor olsaydı, dünyada hiç kısa insan olmazdı. Eğer penis besinlerle uzayabilseydi, tüm diğer uzuvlarımız da uzayabilirdi. Oysa, vücudumuzdaki hiçbir organın bir ilaç, besin yada macunla uzaması söz konusu değildir.

Gelişim Çağında Beslenme Penis Boyunu Etkiler mi?

Gelişim çağında penisin boyunu uzattığı varsayılan herhangi bir besin, mevcut tıbbi bulgular ışığında yoktur. Ancak şu bilinir ki, çocukların yeterli ve dengeli beslenmeleri onların tüm organlarının en iyi şekilde gelişmesini sağlar ve penisin boyu da bedensel gelişimin bir parçası olduğundan, varsayımsal olarak bundan etkilenebilir.

Yeterli protein, vitamin, mineral ve aminoasitler ile enzimlerin alınması, tüm vücudun en iyi şekilde gelişmesini sağlar. Burada yalnızca penise bir başlık açmak, doğru değildir.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonraki Beslenme Penis Boyunu Etkiler mi?

Penis boyu, penis büyütme ameliyatından sonra veya penis büyütme ameliyatından sonra farklı etkenlere göre değişmez. Penis boyu genetik bir özelliktir ve beslenme ile değişmesi söz konusu değildir. Penis büyütme ameliyatı da insanın genetik özelliklerini değiştirmediğinden, bu operasyon sonrası penis boyu beslenmeye bağlı olarak değişir denemez.

Ancak elbette ameliyatlardan sonra doktorların uygun göreceği şekilde beslenmek, genel sağlığımıza hızlı kavuşmak bakımından önemlidir. Bunun dışında penis boyunu büyüten yiyecekler başlığı altında herhangi bir ürün veya yiyecek bulunmaz. Bu konuda dikkatli olunmalı ve özellikle internet kaynaklı tehlikeli ürünlerden uzak durulmalıdır.

Kaynakça:

http://pogoda-express.pl/are-there-foods-to-eat-to-get-a-bigger-and-fatter-penis-size/

https://www.wikihow.com.tr/Bitkisel-Y%C3%B6ntemlerle-Penis-Nas%C4%B1l-B%C3%BCy%C3%BCt%C3%BCl%C3%BCr

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts