Penis Boyu Uzatma Kremi İşe Yarıyor mu?

Penis Boyu Uzatma Kremi İşe Yarıyor mu?

Penis büyütme, penisinizin uzunluğunu veya çevresini artırmaya çalışmak için cihazlar, ilaçlar veya diğer teknikleri kullanmaktır. Ameliyat dışında penisinizin boyutunu güvenilir bir şekilde artırmanın kanıtlanmış bir yolu yoktur ve bazı yöntemler aslında kalıcı hasara neden olabilir. Pekiyi gerçekten Penis Boyu Uzatma Kremi İşe Yarıyor mu? Bu sorunun cevabını bu sayfamızda inceleyeceğiz.

Erkeklerin yaklaşık %45’i penislerinin büyüklüğünden memnun değil, ancak bu, partnerlerini tatmin edemeyecekleri anlamına gelmiyor. Bir çalışma, kadınların %85’inin, eşleri olmasa bile eşlerinin boyundan memnun olduğunu gösterdi.

Penis büyütme ameliyatı ile kremler kıyaslanabilir mi?

Elbette hayır. Başta da belirttiğimiz gibi penis büyütücü krem olarak satılan ürünlerin herhangi bir bilimsel temeli yoktur ve böyle bir mukayese yapılması mümkün dahi değildir. Tıbbi ve bilimsel açıdan değerlendirildiğinde, penis büyütme işlemi, gerekli olması halinde, cerrahi olarak ve bir ölçüde mümkündür. Bunun dışında kanıtlanmış bilimsel bir çözüm yoktur.

Ereksiyon veya geciktirme için kullanılan kremler penisi büyütür mü?

Ereksiyon için bilinen bir krem olmamakla birlikte, geciktirici ürünler aslında anestezik gibi çalışır ve duyarlılığı azaltarak boşalma süresini uzatır. Bu işlevi itibariyle bu kremlerin penis uzatma gibi bir fonksiyonu olduğundan söz edebilmek mümkün değildir. Kaldı bu kremlere penis uzatma kremi ismi de verilmez.

Bitkisel ürünler ve evde hazırlanan kürler penis büyütme kremi olarak kullanılabilir mi?

Yine baştan beri anlata geldiğimiz gibi, penisin haricen kullanılan yani topikal ürünlerle uzaması bir şehir efsanesinden öte değildir. Herhangi bir kremle burnunuzu veya kulağınızı uzatmak nasıl mümkün değilse, penis uzatma kremi ismi verilen herhangi bir ürünle bu mümkün değildir. 

Krem Alternatifine Karşı Bilimsel Çözüm: Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme işlemi için öngörülen bilimsel yöntem olan penis büyütme ameliyatı, hemen her vakada makul oranda penisin büyümesini sağlar. Fakat, burada dikkat edilmesi gereken husus; uzama veya kalınlaşmanın anormal boyutta olmadığı, makul bir oranın söz konusu olduğudur.

Penis büyütme ameliyatının 2 ana türü vardır, bunlar penis uzatma ve penis büyütme olarak tanımlanır.

Penis büyütme ameliyatı nasıl uygulanıyor?

Penis uzatma ameliyatı – bu tip ameliyatlar penisi dik değilken (sarkık) daha uzun yapar. Cerrah, penisin uzunluğunu artırmak için, penisi kalça kemiğine (pelvis veya kasık kemiği) bağlayan bağlardan (asıcı bağ) birini keserdi. Bu, penisin açısını düşürür, bu da sarkık olduğunda daha uzun olmasını sağlar.

Ortalama olarak başarılı bir penis uzatma ameliyatı sarkık penisin boyunu 0.65-1.8 cm uzatır. Ancak tamamen ereksiyon halindeyken penisin uzunluğunda herhangi bir değişiklik olmaz.

Penis büyütme ameliyatı – penisi genişletmek için bir cerrah vücudun diğer bölgelerinden yağ alıp penise nakledebilir. Veya penisi genişletmek için implantlar koyabilirler. Ortalama olarak, bu tür bir ameliyat penisin çevresini (çevresini) sarkıkken 1,5 ila 3,35 cm veya ereksiyon halindeyken 1,2 ila 2,75 cm artırabilir.

Bu tür ameliyatların bazı dezavantajları vardır. Yağ naklini tercih ederseniz, zamanla vücut ilk 2 ayda penise enjekte edilen yağın %30’unu yeniden emebilir. Bu, penisin çevresini tekrar küçültebilir. Bazı erkekler ayrıca penislerinin şeklinde yara izi veya değişiklik yaşarlar.

Penis büyüklüğü endişesi ile penis büyütücü krem tuzağına düşmeyin.

Bir 2021 araştırma çalışması, çoğu erkeğin ortalama penis boyutunun gerçekte olduğundan daha büyük olduğuna inandığını gösterdi. Çalışma, gerçek ortalama uzunluğun yaklaşık 5,1 inç olduğunu bulurken, erekte bir penisin ortalama boyutunun 6 inçten fazla olduğunu düşünüyorlar.

Penis büyütme ürünleri yaratan şirketler, birçok penis sahibinin yeterince büyük olmadıklarına dair güvensizliklerini sürdürebilir. Bu da birçok penis sahibinin penis büyütme yöntemlerini aramasına neden olabilir.

Ancak gerçek şu ki, penis büyütme takviyeleri olarak reklamını gördüğünüz ürünlerin çoğu etkili değildir ve bazıları sağlığınızı bile riske atabilir.

Penis uzatma kremi, penis kalınlaştırma kremi, penis büyütme kremi ve benzeri ürünlerin faydalı olduğuna dair bir veri yoktur. Açıklamalardan da anlayabileceğiniz gibi, bu ihtiyacın ortaya çıkması durumunda, çözüm tıbbi prosedürlerdir. Eğer penis estetiği veya diğer ismi ile penis büyütme cerrahisi için uygun bir adaysanız, uzman hekim sizin için süreci planlayacak ve en uygun protokol gerçekleşecektir. Bunun için sağlık kuruluşlarına ve hekimlere başvurabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323688

https://www.news24.com/health24/lifestyle/man/your-body/Penis-enlargement-methods-do-they-work-20120721

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts