Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis büyütme ameliyatı fiyatları araştırması yapanların karşısına, en azından ülkemizdeki kaynaklarda çok sağlıklı veriler çıkmayabilir. Bunun başlıca nedeni ülkemizde ameliyatla ilgili bilginin açık kaynaklarda yer almıyor olmasıdır ki, fiyat noktasında da bir kanuni bağlayıcılık söz konusudur. Penis kalınlaştırma ameliyatı fiyatı veya penis uzatma ameliyatı fiyatı gibi beyanların, açık kaynaklarda belirtilmesi yasal olmadığından; klinik, hekim ve hastaneler bu noktada bilgi arzı yapamazlar. Ancak tabii operasyonun genel protokolleri ve dünyadaki fiyatları ile ilgili bilgi verebilmek mümkündür.

Penis plasti ameliyatı, penis büyütme ameliyatı veya penis estetiği ameliyatı gibi farklı isimleri olan uygulamanın, elbette farklı amaçları vardır. Penis kalınlaştırma, penis büyütme veya penis eğrliği giderme gibi ameliyat türlerinin elbette fiyatları da farklı olacaktır.

Burada fiyatlar üzerindeki yegane etken hekim ücreti değildir. Doktor ücreti kriterinin yanında, ameliyatın komplikasyonlarına bağlı olarak ortaya çıkan giderler de söz konusudur.

Dünyada penis büyütme için yaygın biçimde kullanılan uygulamaların başına Penuma gelir. Bu uygulama Amerika merkezli olup, uygulamada kullanılan donanım ve teknikler tıbbi onaya sahiptir. Ülkemizde implantasyon ile penis büyütme yöntemi nadir uygulanan bir yöntemdir. Bunun yerine cerrahi ve vücudun kendi bileşenlerinin kullanıldığı operasyonlar uygulanır.

Amerika’da Penuma uygulaması, 10 ila 15 Bin Dolar gibi rakamlarla yapılır. Bu ülkede genel sağlık sigortası veya sosyal sigortalar gibi sistemler söz konusu olmadığından, işlem bedeli hastanın kendisi tarafından finanse edilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Türkiye’de hekimlerin, klinik veya hastanelerin Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatı bilgisini yayınlaması yasal değildir. Bu bakımdan bu operasyonun fiyatı ile ilgili bilgi almak için ilgili hekim veya kliniğe başvurmanız gerektiğini belirtip, dünyadaki genel durum hakkında bilgi verebiliyoruz.

Diğer penis büyütme ameliyatı fiyatları ise Avrupa ve Amerika’da farklı fiyat seviyelerinde sunulur ki, operasyonun türünün fiyatları doğrudan etkileyecek olmasından dolayı, bu konuda kesin bir yargı ifde edebilmek mümkün değildir.

Türkiye’de penis büyütme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için ise doktorlar, klinik ve hastaneler size destek verebilirler.

Penis Büyütme Ameliyatında Başarı Oranı Nedir?

Penis büyütme ameliyatı başarı oranı hakkında, elbette kesin bir yargı ortaya koyabilmek mümkün değildir. Ancak tıbbi protokollere uygun tüm operasyonların, kabul edilebilir başarı oranları olmasının gerekliliğinin altını çizmek gerekir. Ulusal sağlık otoritesinden izin alınmış tüm uygulamaların, ihtiyaçlara uygun olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Burada sorulan yaygın soru, fiyatların başarı sonucuna etki edip, etmemesidir. Bunun hakkında yorum yapmak da elbette doğru olmaz. Elbette sektörel bir baz fiyat söz konusudur ama bu fiyatların, uygulamanın niteliklerini değiştirebileceği beyanında bulunmak, meslek etiğine uygun değildir. 

Zira belirttiğimiz gibi, uygulamaların içerisinde kullanılan donanım, ortam ve hekimin niteliklerinin kabul gördüğü asgari standart onay almışsa, geçerli kabul edilme durumu vardır. İşlemin pahalı olması, kalite standartlarını artırır demek, bu bakımdan etik değildir. 

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları hakkında bilgi almak ve işlemin sizin için uygun olup, olmadığından emin olmak istiyorsanız, bir estetik cerrah veya bu hizmeti sunan bir klinik ile iletişime geçebilirsiniz. Sizin için gerekli detaylar bu kişi veya kuruluşlarca sunulacaktır. 

Penis Büyütme Ameliyatı Ücretleri Sigorta Tarafından Ödenir mi?

Türkiye’deki sosyal güvenlik sistemi içerisinde, sağlık koşullarını etkileyen özel durumlar haricinde, penis büyütme ameliyatlarını devlet sigortaları ödemez. Bu noktada özel sağlık sigortalarının da hemen hepsi ödememe eğilimindedir demek doğru olur.

Estetik cerrahi operasyonlarının bir çoğunda olduğu gibi, bu operasyonların ücretleri de sigorta kapsamında yer almıyor.

Türkiye’de Penis Büyütme Ameliyatı Ucuz mu?

Türkiye’de penis büyütme ameliyatı ücretleri, birçok ülkeye nazaran daha ucuzdur demek mümkündür. Kıyaslama yaparken, batı ülkelerini baz aldığımız zaman, 5’te bire varan oranda fiyat farkı görebiliriz ki, ülkemizde bu işlemler en az batıdaki kadar nitelikli biçimde yapılır.

Bu özelliği ile ülkemiz, sağlık için ülkemizi ziyaret eden bir çok turisti ağırlar. Ülkemizden sağlık hizmeti almak için birçok batılı ülkemize başvurur ve bu hizmetleri en nitelikli şekilde alır. Belirttiğimiz gibi bizim sunduğumuz penis büyütme ameliyatı fiyatları, Avrupa ve Amerika’da olandan çok daha uygun olduğundan ve elbette ülkemizin ciddi sağlık standartları olduğundan, bu alanda ciddi bir talep söz konusudur.

Penis büyütme ameliyatı fiyatları ve operasyonlarla ilgili tüm sorularınız için hekiminizle irtibata geçiniz. Bu konuda sadece tıbbi otoritelerden bilgi ver fiyat alınız.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts