Penis Büyütme Egzersizleri İşe Yarıyor Mı?

Penis Büyütme Egzersizleri İşe Yarıyor Mı?

Cinsel aktifliğin günlük hayat, mutluluk açısından çok önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Yaşanan cinsel tatminsizlikler her iki tarafın da bu durumdan olumsuz yönde etkilenmesine yol açacaktır. Kişilerde özgüven eksikliği meydana gelecektir.

Erkekler açısından cinsel sorunlar daha fazla özgüven sarsıntısına sebep olmaktadır. Daha sağlıklı üreme organına sahip olmak erkeklerin kendilerine daha fazla güven duymalarına, daha rahat olmalarına yardımcı olur. Bunun için evde penis büyütme egzersizlerinden yararlanırlar. Bu egzersizler genel olarak penisteki kan akışını hızlandırarak yapılır.

Yapılan egzersizlerin penisinizin büyümesine yardımcı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak penisinizi yalnızca cerrahi operasyon ile büyütebilirsiniz. Yapacağınız egzersizlerin veya alacağınız ilaçların hiçbir şekilde kalıcı olmadığı gibi penisinizin büyümesine bir faydası da dokunmaz. Sıkça başvurulan penis estetikleri doktor kontrolünde yapıldığı için daha sağlıklı olacaktır.

İnternette bulunan, ‘’ Bu egzersizi uyguladım çok memnunum. Siz de mutlaka denemelisiniz.’’ adı altında toplanmış olan yazılara inanmamalısınız. Evde internetten görülen egzersizleri elbette ki deneyebilirsiniz ancak yapacağınız egzersizler penisinizde herhangi bir değişiklik meydana getirmeyecektir. Bu sebeple bir sağlık kuruluşuna başvurarak penis estetiği hakkında doktorunuza danışmalısınız.

Penisin büyütülebilmesinin tek yolu cerrahi müdahaledir. Bunun dışındaki uygulamaların yapılması ile kişi kendi başına penis boyutunda değişiklik meydana getiremez. Eğer ciddi anlamda penis boyutu ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız hem bir estetik cerraha hem de psikolojik desteğe ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz.

Kişinin bu gibi durumlarda özgüven ve özsaygısını geliştirmek için psikolojik destek alması da son derece yararlı olacaktır. Bu sayede kişi kendi ile barışmayı ve vücudunu olduğu hali ile sevmeyi öğrenebilir ve penis ebatları değiştikten sonra duruma daha kolay adapte olabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Penis büyütme ameliyatı penisin boyu ve ya kalınlığı ile ilgili şikayetleri olan bireylerin bu sorunlarına çözüm bulmak adına yaptırabilecekleri bir estetik cerrahi işlemidir.

İşlem hastane ortamında ve bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Bazı bireylerde operasyon sırasında yalnızca boydan büyüme sağlayacak işlemler yapılır, bazılarında yalnızca enine kalınlaşacak şekilde işlem yapılır ve bazı bireylerin talebine uygun olarak da hem kalınlık hem de boydan büyüme sağlanabilmektedir.

 • Penis büyütme ameliyatı bireylerde penisin boyunu ve kalınlığını arttırmak amacı ile yapılan ameliyatlardır. Bu operasyonlarda farklı hekimler tarafından farklı teknikler uygulanır.
 • Bu nedenle işlem yaptırmak istediğinizde ilk olarak yapmanız gereken hekiminizin hangi tekniği uygulamak istediği, diğer teknikler ile arasında ne gibi farklılıklar ve avantajlar olduğunu açıklamasını isteyebilirsiniz.
 • Penis büyütme ameliyatlarında kullanılan bazı teknikler penisin erekte halinde değil, erekte olmamış halde daha uzun görünmesine neden olabilir, bazen de penisin stabilitesini bozabilir. Bu nedenle günümüzde en sık tercih edilen teknik olan yağ transferi tekniğinin uygulanması bu operasyon için daha uygun bir seçimdir.
 • Yağ transferi tekniği estetik cerrahinin son yıllarda hemen hemen her alanında kullanılan bir tekniktir. Bu teknikte hastanın kendisine iki yönlü fayda sağlanmaktadır.
 • Bir yerden hacim artışı sağlanırken diğer yandan da kişinin kilo vermesine yardımcı olma durumu söz konusudur.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünen veya yaptırmak isteyen bireylerin akıllarına gelen en önemli sorulardan biri penis büyütme ameliyatı nasıl yapılır, sorusudur.

Operasyon süreci hakkında detayları bilmek kişinin operasyon öncesi dönemde endişesini azaltacaktır. 

Penis büyütme ameliyatı 20 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilen, oldukça pratik bir operasyondur.

 • Penis büyütme ameliyatında ilk olarak dolgu malzemesi olarak kullanmak için kişinin yağlı bir bölgesi tespit edilerek vücudundan yağ çekilir. Eğer kişi sportif ve zayıf bir bedene sahip ise popo bölgesinden yağ alınır.
 • Alınan yağlar orta kiloda olan bireylerde bölgesel yağlanma sorununa da çözüm olması için kullanılabilir. Bu sayede tedavinin verimliliği artmış olur.
 • Bir kap içerisinde biriktirilen yağ dokusu zararlı kısımlarından ayrıştırılır ve içerisine özel karışımlar eklenir. 
 • Dolgu malzemesi hazır olduktan sonra hastaya anestezi verme ve işlemi uygulama aşamasına geçilir.
 • Hastaya sedasyon anestezi tekniği uygulanır.
 • Hasta uyutulurken dolgu malzemesi küçük kanüller yardımı ile penisin üzerine enjekte edilir. Bu esnada hastanın hiçbir damar yapısına veya sinir dokusuna zarar verilmez. Bu sayede hastada his kaybı ya da haz azalması gibi durumlar söz konusu bile değildir.
 • İşlem nadiren de olsa genel anestezi ile de yapılabilir. Bu durumda hastanın bir gün veya nadiren iki gün hastanede gözetim altında tutulması gerekli görülebilir. Bu durumlar tamamen hastanın sağlık durumuna ve iyileşme hızına bağlı olarak bireyden bireye farklılık gösterebilen durumlardır.
 • Yeterli miktarda yağ eklendikten sonra kişi uyandırılarak servise gönderilir.
 • Hasta birkaç saat gözetim altında tutulur. İşlem sırasında sedasyon anestezi tekniği uygulandığı için kişinin işlemden 1 saat sonra yeme – içme eylemine başlamasında herhangi bir sakınca bulunmaz.

Kaynakça:

https://www.anatoliahospital.com/makale-detay.asp?awid=47

https://www.healthline.com/health/do-penis-enlargement-techniques-work

https://www.medicalnewstoday.com/articles/326503

 

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts