Penis Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

Penis Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

Penis boyutları ile ilgili bazı bireylerin psikolojik ve estetik bakımdan sorun yaşaması doğal bir durumdur. Özellikle penis boyu ölçüldükten sonra ortalamanın altında bir değer ile karşılaşan bireyler bu konu hakkında hem cinsel yaşamlarında hem de sosyal yaşamlarında sorun yaşayabilirler.

Penis boyutundan memnun olmayanların penis boyunu büyütmek veya kalınlığını arttırmak için tercih ettikleri penis büyütme egzersizleri ile penis büyümesinde başarı sağlanmamaktadır.  

İnternet ortamında çeşitli yerlerde tavsiye edilen bu yöntemler gerçeği hiçbir şekilde yansıtmaz. 

Kalıcı ve sağlıklı olan tek yöntem estetik cerrahi hekimi kontrolünde yapılan penise yağ enjeksiyonu yapılması işlemidir.

Penis Büyütme Egzersizleri

  1. Jelqing Egzersizi: Başparmağınız ve işaret parmağınızı kullanarak yaptığınız bu egzersizde penisiniz yarı ereksiyon halindeyken dipten yukarı doğru ovalayak penisinizdeki kan dolaşımını hızlandırırsınız ve oradaki doku genişler.
  2. Kegel Egzersizi: Daha çok kadınlar tarafından genişlemeyi önlemek için kullanıldığı söylesen de kegel egzersizi erkekler de kullanabilir.

Daha kalıcı ve başarılı sonuçlar elde etmek için cerrahi operasyonları önermekteyiz.

Penis Kalınlaştırma Egzersizleri

  1. Çekme Yöntemi: Ayakta yapılan bu işlemde penisin ereksiyon halinde olmaması gerekir. Baş parmak ve işaret parmak ile penisi yatay pozisyonda çekmeniz önerilir.
  2. Sıkma Yöntemi: Bu işlemde de penisin ereksiyon halinde olmaması gerekiyor. Penisi avuç içinize baş kısmını altından kavrıyoruz ve acı vermeden 90 derecelik açı ile yukarı çekiyoruz. Bu işlem 1 dakika beklenerek 15 dakika boyunca setler halinde yapılmalıdır.
  3. Masaj Yöntemi: Penisin dip bölgesinden  uç bölgesine kadar masaj yapmanız ile kalınlaşma vaat eden bir yöntemdir.

Penis Büyütme Egzersizleri Gerçekten İşeYarıyor mu ?

Yaptığınız egzersizler ile kan dolaşımını hızlandırdığınız için peniste değişim görmek mümkündür. Fakat bu değişimler kalıcı değildir. Egzersizden kısa süre sonra tekrar eski haline döner. Kalıcı ve etkili çözüm için cerrahi yöntemlere başvurmak gereklidir.

Ameliyatla Penis Büyütme Yöntemleri Sağlıklı mı?

Penis büyütme ya da kalınlaştırma ameliyatların sırasında kullanılan yöntemlerde penis hiçbir işlevini kaybetmez. Endişe edildiği gibi ereksiyon, hissiyat, sertleşme, üreme, idrar gibi fonksiyonel durumlarda sorun yaşanmaz. Sağlık açısından operasyon geçirmek hiçbir tehlike barındırmaz. Penis büyütme, kalınlaştırma yöntemleri sağlık sorununa neden olmamaktadır.

Ameliyatla Penis Büyütme Yöntemleri

  1. Penis Protezi: Mutluluk çubuğu olarak bilinen penis içerisine silikon türevi materyaller kullanılarak yerleştirilen silindirik çubuklardır. Bu sistem istenildiği zaman aktif edilip istenildiği zaman pasif bırakılmasını sağlayan bir düğme ile kontrol edilebilir. Dışarıdan bu düğme belli olmamaktadır. Yapılan ameliyattan sonra cinsel birliktelik 6 hafta geçtikten sonra yaşanabilir.
  2. Penise Yağ Enjeksiyonu: Kişinin kendi vücudundan elde edilen yağ dokusunun penisteki cilt dokusu altına enjekte edilmesi sonucunda penisin hem boydan hem de kalınlık bakımından hacmi arttırılabilir.

Bu tek işlem kalıcı ve en sağlıklı yöntem olma özelliği taşır. Hekim kontrolünde gerçekleştirildiği için penis büyütme amaçlı yapılan en sağlıklı yöntem operasyon geçirmektir.

Yağ transferi tekniği kullanılan bu işlemde dolgu malzemesi olarak kişinin kendi yağı kullanıldığı için herhangi bir komplikasyon görülmesi riski oldukça azdır.

Ancak kişinin operasyon sonrası dönemde dikkat etmesi gereken birtakım durumlar bulunur.

Penis Büyütme Yöntemleri Riskli mi?

Penis büyütme yöntemleri hangi yöntemin kullanıldığına bağlı olarak riskli olabilir.

Penis büyütme egzersizleri veya vakumlama yapılarak masaj uygulaması gibi işlemler kişinin penisinde yer alan deri, kas, sinir ve damar dokularına zarar verebilir.

Ancak penis büyütme yöntemleri arasında en az riskli olan ve çok nadir komplikasyon geliştiği çözüm yolu operasyondur. Operasyon sonrası dönemde hekim tarafından hastaya gerekli uyarılar yapıldığından kişinin endişelenmesini gerektiren bir olayın gelişmesi ihtimali oldukça azdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Çocuk Sahibi Olabilir miyim?

Penis büyütme egzersizlerini deneyen bir bireyin bu yöntemin başarısız olduğunu kendisi de gözlemlemesinin ardından ameliyat yaptırmayı düşünebilir.

Operasyon olmak isteyen bir bireyin aklına penis büyütme ameliyatı sonrası çocuk sahibi olabilir miyim, sorusu takılabilir.

Operasyon penisin yalnızca deri altına yağ eklenerek yapılmaktadır. Bu operasyon sonrasında penisin cinsel işlevlerinde herhangi bir problem meydana gelmesi ihtimali oldukça düşüktür.

Bu nedenle bu uygulama sonrasında kişinin çocuk sahibi olmasında herhangi bir engel bulunmaz. 

Kaynakça:

https://www.india.com/lifestyle/increase-penis-size-naturally-5-most-effective-exercises-for-penis-enlargement-1762793/

https://www.verywellhealth.com/can-penis-exercises-increase-length-2328505

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts