Penis Büyütme Estetiği için İyi Bir Aday mıyım?

Penis Büyütme Estetiği için İyi Bir Aday mıyım?

Penis büyütme operasyonu için uygun bir aday olup olmadığı sorusu, penis boyu ile ilgili şüpheleri olan herkesin sorduğu doğal bir sorudur. Buna doğrudan cevap verebilmek elbette mümkün değildir. Penis büyütme ameliyatı, penis kalınlaştırma ameliyatı veya penis uzatma ameliyatı olarak bildiğimiz bu operasyonlara uygunlu hakkında genel standartlar elbette söz konusudur ancak kişi bazında bunun için yapılması gereken bazı tetkikler söz konusudur.

Mikropenis vakalarında yapılacak inceleme ve varılacak sonuç ile küçük penis durumunda tetkik ve değerlendirme oldukça farklıdır. Ayrıca kişinin cerrahi için uygun olup olmadığına dair de bazı değerlendirmeler yapılması gerekir.

Bütün bunlar uzman hekim tarafından hassas biçimde yapılmalıdır. Bu bakımdan temel bilgileri edindikten sonra, uzman hekime veya hastane yada kliniğe başvurmanız gerekecektir.

Penis Büyütme Ameliyatını Herkes Yaptırabilir mi?

Genel olarak penis estetiği, hemen herkese uygulanabilen bir yöntemdir. Tıbbi gerekliliklerin yanı sıra, penis boyunu uzatmak isteyen beylerin bu operasyonu yaptırması elbette mümkündür. Elbette kişinin cerrahi işlemler noktasında herhangi bir engelinin olmaması gerekir.

Kaç Yaşından Sonra Penis Estetiği Yapılabilir?

Penis estetiği yaptırmak için öncelikli koşul kişinin 18 yaşın üzerinde olmasıdır. Esasında burada kriter, penisin doğal büyüme periyodunu tamamlamış olması olacaktır. Eğer kişinin henüz penis gelişimi tamamlanmamış ise bu sürecin tamamlanması beklenir.

Sünnet Hataları Gelişim Çağında Giderilebilir mi?

Elbette. Sünnet hatalarının, çocuğun gelişimi esnasında giderilmesi mümkündür. Bunun için hekimin yapacağı bir kontrolün ardından operasyona karar verilebilir.

Penis Estetiğini Kimler Yaptırıyor?

Geçmişte yan etkiler ve içerdiği riskler nedeniyle daha az yaygınken, uzun bir yol kat etti. Şimdi benzer meme implantları, erkekler de kadınların meme büyütme ameliyatı olduğu gibi penoplasti yaptırıyor. Sadece 5 yıl öncesine göre daha uygun fiyatlı ve daha az risklidir.

Gelişim çağını tamamlamış herkes, penis estetiği için hekime başvurabilir. Burada işlemin yapılması, kişinin iradesi ve hekimin onayına bağlıdır.

Ameliyat Türleri Nelerdir?

Ameliyat lokal anestezi altında yapılır ve baştan sona tamamlanması iki saat sürebilir.

Bir erkeğin yapabileceği iki tip penis büyütme ameliyatı vardır. Biri penisin uzunluğunu artıran, diğeri ise penisin çevresini artıran. Ameliyat olan birçok erkek, her ikisini de aynı anda yaptırır. İşlemden sonra iyileşme hafiftir. Hafif bir rahatsızlık bekleyebilirsiniz, ancak birçok hasta hiçbir şey hissetmediklerini söyler.

Hangi sonuçları beklemeliyim?

Birçok erkek, prosedürden aldıkları sonuçlardan memnundur. Birçoğu, prosedürden çevrede ve uzunlukta belirgin bir artış yaşar. Yine de her erkek farklıdır, bu nedenle sonuçlar bazen değişebilir. Kalınlaştırma, penis eğriliği giderme ve sünnet hatalarının giderilmesi gibi işlemlerde de benzeri şekilde olumlu sonuçlara ulaşılabilir.

Burada kriter, uygulamanın tıbbi yöntemlerle yapılıyor olmasıdır. Bu bakımdan, tıp doktorları dışında kimseden bu konuda bilgi ve destek almamanız gerekir.

Penis büyütme ameliyatı türlerinde marjinal değişiklikler beklemek doğru değildir. Penis büyütme yani, penis uzatma veya penis kalınlaştırma operasyonlarından sonra kabul edilebilir farklar elde edilir ki, bunlar birkaç santimetre ile sınırlı olmak durumundadır. Çok büyük farklar iddiası ile sunulan tıbbi olmayan yöntemler gerçekçi değildir.

Penis estetiği fiyatları nelerdir?

Penil cerrahinin maliyeti hastanın ne yapmak istediğine, cerraha ve yapıldığı yere göre değişir. Bu faktörlerin her biri ve bir dizi diğerleri, ameliyatla ilgili maliyetlerle ilgili olarak devreye girer.

İyi bir aday mıyım?

Penis boyutlarına daha fazla çevre veya uzunluk eklemek isteyen sağlıklı erkekler, penis büyütme için iyi adaylardır. Cerrah, yaptırmak istediğiniz ameliyat için ideal bir aday olup olmadığınızı belirlemek için tıbbi geçmişinizi ve penis ameliyatıyla ilgili hedeflerinizi gözden geçirecektir. Yetişkin ve sağlıklı erkeklerin neredeyse tamamı penis estetiği için uygun aday kabul edilebilir. Tabii belirttiğimiz gibi bunun için öncelikle hekimin kontrolü ve onayı gerekir.

Penis büyütme ameliyatı sonuçları nasıl?

Türkiye’de penis büyütme ameliyatı geçiren hastaların çoğu, uzunluk ve çevrede 1-2 inçlik bir artış aldı. Türkiye’de penis büyütme ameliyatının sonucu, daha iyi cinsel performansa sahip uzun bir penistir.

Ülkemizde penis büyütme operasyonları uzman hekimler tarafından klinik ortamda yapılır ve tüm süreçler tıbbi protokollere uygundur. Dünya sağlık otoriteleri ve ülkemiz sağlık bakanlığının izin verdiği ve öngördüğü şekilde uygulanan yöntemler hakkında daha detaylı bilgi ve hakkınızda değerlendirme yapılabilmesi için hekime başvurmanız gerekmektedir.

Kaynakça:

https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/galeri-penis-ameliyati-nedir-kimlere-ve-nasil-yapilir-41677720

https://www.healthline.com/health/mens-health/penis-enlargement-surgery-cost#success-rate

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts