Penis Büyütme Estetiği Süreci

Penis Büyütme Estetiği Süreci

Penis büyütme estetiği, çok bilinen bir uygulama olmadığından, penis büyütme estetiği süreci çok merak edilen ve araştırılan bir konudur. Özellikle küçük penis problemi yaşayanların, bu alanda araştırma yapabileceği çok fazla ciddi kaynak yoktur. Biz bu alandaki bilgi ihtiyacını gidermek ve operasyon hakkında bilgi edinmek isteyenler için bazı bilgileri bu sayfamızda sunacağız.

Penis Büyütme Estetiği Süreci, öncelikle uygulamaya uygunluğun tespiti ile başlar. Bu konu genel olarak çok fazla negatiflik içermez ve ihtiyaç sahibi olmasa dahi hemen her erkek için gerçekleştirilebilir. Günümüzde tıbbi imkanların gelişmesi ile implantasyon dahil birçok uygulama yapılabilmektedir ki, bunun için ön inceleme ve değerlendirme gereklidir. Hekim bu konuda gerekli yöntem ve uygulamaları size aktaracak, buna göre karar vermeniz mümkün olacaktır. 

Kozmetik Üroloji, erkek genital estetiği, penis kalınlaştırma ameliyatlarından en çok tercih edilen ameliyat türüdür. Son zamanlarda en çok talep edilen çözümlerden biridir. Erken boşalma nedenlerinden biri olarak gösterilen küçük penis boyutları, birçok erkeğin cinsel yaşamını etkiliyor. Partnerinizin cinsel ilişkiden zevk alması için çok ciddi seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor. Günümüzde modern tıbbi imkanlar sayesinde ameliyatlar ağrısız bir şekilde yapılmakta ve hastanın günlerce dinlenmesine gerek kalmamaktadır. 

Penis Ameliyatla Kalınlaşır mı? 

Evet, penis cerrahi olarak kalınlaştırılabilir. Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak iki şekilde yapılır. Boy oranı ve kalınlığın dengelenmesi açısından penisin aynı seansta uzatılıp kalınlaştırılması önerilir. Bu sorunların çözülebileceği unutulmamalıdır.

Penis Kalınlaştırma Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Penis kalınlaştırma operasyonu kapsamında siz değerli hastalarımıza 3 farklı şekilde çözüm uygulama şansımız bulunmaktadır. Modern tıp sayesinde artık ağrısız, acısız ve ideal yöntemleri çözüm olarak kullanıyoruz. 

Yağ Enjeksyionu 

Yağ enjeksiyonu adından da anlaşılacağı gibi penis bölgesinin çapı büyütülür ve kişiden alınacak yağ penise enjekte edilir. Liposuction yöntemi sayesinde yağ alıyoruz. senin cildinden. Yağ alımından sonra vücutta iz kalmaz. Bu nedenle, endişelenecek bir şey yok. Aldığımız yağlar penise enjekte edilir. Penise ihtiyacımız olandan daha fazla yağ enjekte ediyoruz çünkü altı ay sonra penis enjekte edilen bu yağların %40’ını tutuyor. Bu, kalan yağ dokularında ömür boyu sürecek ve penis çapında büyüme sağlayacaktır. 

Enjekte Dolgu

İkinci olarak alternatif yöntemdir. Yağ enjeksiyonundan sonra en çok tercih edilen ikinci yöntemdir. Bunu meme implantları olarak düşünebilirsiniz. Özel olarak hazırladığımız ve penisin fonksiyonlarında herhangi bir sıkıntı yaratmayacak olan dolgu maddesi özel bir enjektör ile penise enjekte edilir. Bu yöntem çok kısa sürede etkisini gösterir. Penis çapındaki büyümeyi kısa sürede görme şansınız olur.

Kompozit Doku Transferi 

Başka kişilerden elde edilen dokuların yeniden işlenmesinden sonra penise yaptığımız ekleme olarak belirtilmektedir. Başarı oranı yağ enjeksiyonu operasyonlarına göre daha düşüktür. Bu nedenle en az tercih edilen operasyonel yöntemler arasındadır. 

Penis Kalınlaştırma Kimlere Uygulanır?

 Penis kalınlaştırma, çeşitli nedenlerle gelişimini tam olarak tamamlayamayan penislere ya da penis kalınlınlığından memnun olmayan erkek bireylere uygulanabilir. Bu yöntem artık erkeklerin cinsel hayatındaki sorunların giderilmesine bir alternatiftir. 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Penis kalınlaştırma işleminde dolgu maddelerinin içeriği veya kişinin kendi dokuları kullanılır. Plastik cerrahide çok sık kullanılan ve zamanla eriyen ‘Hyaluronik asit’ bazlı dolgu maddeleri ile penisi kalınlaştırmak mümkündür. Vücut tarafından emilmeyen kalıcı dolgu maddeleri reaksiyona girdiği için daha az tercih edilmektedir. Son zamanlarda penis büyütme ameliyatında çok popüler hale gelen şey, kişiden alınan yağın belirli işlemlere tabi tutularak penisin uygun alt katmanlarına yerleştirilmesidir. enjeksiyon yöntemi ile yapılır. Bu kalınlaştırma işlemi çok daha ucuz, popüler ve sağlıklı bir yöntemdir. 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatının Süresi Ne Kadardır? 

Yaklaşık 1-1.5 saat süren ameliyattan sonra hasta aynı gün taburcu edilebilir. Bir ay boyunca cinsel aktivitelerden kaçınılması önerilir. Bu tür ameliyatlar yetkin cerrahlar tarafından yapıldığında komplikasyon ve risk çok düşüktür. 

Operasyon Sonrası Sertleşme Problemi Var mı? 

Ameliyattan sonra penisin sertleşmesi sorun olmaz. Ameliyattan sonra penis daha büyük göründüğü için sertleşmenin daha fazla arttığı tespit edilmiştir. Bunun dışında çocuk sahibi olamama, idrar sıkıntısı gibi komplikasyonları yoktur.

Kaynakça:

https://www.milliyet.com.tr/pembenar/doc-dr-tayfun-turkaslan/penis-kalinlastirma-yontemleri-2824533

https://www.ameliyat.com/ameliyat/penis-buyutme-kalinlastirma-ameliyati

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts