Penis Büyütme Yöntemleri Neden İşe Yaramaz?

Penis Büyütme Yöntemleri Neden İşe Yaramaz?

Penis Büyütme Yöntemleri Neden İşe Yaramaz? Başlığının yanlış anlaşılmama bakımından, burada neden işe yaramaz denilen hususun, tıbbi yöntemler ve cerrahi dışındaki yöntemler olduğunu belirtmek gerekir. Estetik cerrahi ile penis büyütme, dünyaca kabul görmüş bilimsel bir yöntemdir ve etkilidir.

Penis boyutu hassas bir konudur ve erkeklerin büyük bir çoğunluğu kendilerinden memnun değildir. Ancak esasında bu genel yargı bir yanılgıdır. Zira aslında penis boyunun tıbbi olarak yetersiz olduğu söylenebilecek erkek sayısı bu kadar fazla değildir. Referans olarak, Amerika’da 15.000’den fazla erkek üzerinde yapılan 2014 çalışmasına göre, sarkık bir penisin ortalama uzunluğu 6Cm ve ereksiyon halindeki bir penisin ortalama uzunluğu 13Cm’dir. 13Cm erekte bir penis, cinsel birleşmeyi yeterince sağlayabilecek özellilere sahiptir. Bu bakımdan aslında buna küçük penis denmesi doğru olmaz.

Tabii yine de hemen her erkek 13-15Cm yerine çok daha uzun ve daha kalın bir penise sahip olmak ister. Bu da, maalesef bunun bir sektör haline gelmesini ve bir çok yanıltıcı ürünün piyasaya sürülmesi sonucunu ortaya çıkarır.

Cerrahi dışında penis büyütme yöntemlerinin hiç birisi işe yaramaz. Bunun sebeplerine kısaca göz atalım.

Herhangi bir organınızı çekerek uzatabilir misiniz?

Aslında penis boyunu fiziksel yöntemlerle neden uzatamayacağımız sorusunu en kısa yoldan cevaplayan soru budur. 

Vücudumuzdaki hiçbir organ veya uzuv, fiziksel müdahalelerle uzamaz. Yalnızca gelişim çağında çocukların sahip oldukları fiziksel aktivite oranına bağlı olarak bedensel gelişimlerinin etkilendiği bilinir. Örneğin, basketbol gibi esneme gerektiren sporlar yapan çocukların boyları daha uzundur. Bunun dışında ise vücudumuzun gelişmesini sağlayacak bir esneme durumu yoktur.

Vücudun gelişim çağından sonra sporla da gelişmesi söz konusu değildir. Penis boyu da gelişim çağından sonra dikkat çeken bir konu olduğundan, herhangi bir gelişme durumundan söz edebilmek mümkün değil.

Vücudumuzun diğer tüm organ ve uzuvlarında olduğu gibi, penisin de herhangi bir şekilde uzamasının söz konusu olmadığını belirtip, sizi bu noktada yanıltabilecek ürün ve hareketlerden bahsedelim.

Penis Büyütme Egzersizleri

Penis büyütme egzersizleri adı altında bazı kaynaklarda bir takım işlemlerden bahsedilir. Çoğunluğu zararlı olmamakla birlikte, bu yöntemlerin faydalı olduklarına dair bir veri de söz konusu değildir. Penisin dipten başa doğru sıvazlanması veya esnetilmesi, onu büyütmeyecektir. Bu durumda bir ejakülasyon meydana gelebilecek olsa da, bu; penis büyütme sonucunu doğurmaz.

Pompalar

Penis büyütücü olduğu iddia edilen pompalar ise penis büyütme işine yaramıyor olmaları bir yana belli düzeyde risk ihtiva ederler. Penisin gereğinden fazla esnetilmesi, penisin yapısında bulunan sinirlere zarar verebilir ki, bu durumda penisin hassasiyeti ortadan kalkacağından, penis işlevsiz hale gelebilir. Bu riski almamak bakımından bu aracı kullanırken dikkatli olmak gereklidir.

Germe Araçları

Penis pompasına benzer, penisin esnetildiği bazı araçlar da, penis uzatma için kullanıldığı iddia edilen araçlar arasında yer alır. Ancak bu araçların da herhangi bir etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış değildir.

İlaçlar

Penis büyütücü ilaç ismi altında herhangi bir ürün söz konusu değildir. Farmakolojik olarak penisin boyunu etkileyen bir ilaç henüz geliştirilmemiştir.

Besin takviyeleri

Tıpkı ilaçlarda olduğu gibi, besin takviyeleri içerisinde de penis büyütücü ismi altında ruhsat almış herhangi bir ürün yoktur. Ancak bu sektörde, ruhsatsız ve merdiven altı satışı yapılan son derece tehlikeli birçok ürün söz konusudur. Ruhsatsız ve markasız ürünleri satın almamaya özen göstermelisiniz, zira bu ürünler oldukça ciddi sonuçlara yol açabilir.

Losyon ve Kremler

Penisin büyümesini sağlayacak losyon ve krem ismi altında da herhangi bir ürün bulunmaz. Bu isimle satılan ruhsatsız ürünlerin ciddi alerjen riskleri olabileceğini unutmamalı ve bu ürünleri kullanırken çok dikkatli olmalısınız.

Sonuç olarak penis büyütme yöntemleri işe yaramaz yargısı neredeyse kesindir. Mevcut şartlar altında penisin büyümesi için tercih edilebilecek yegane yöntem, cerrahi yöntemdir ve tıbbi olarak kabul gören tek yöntem budur.

Uzman hekim tarafından, sizin ihtiyaç veya tercihlerinize uygun biçimde geliştirilecek operasyon, büyük ölçüde fayda sağlamakta ve penis boyunun makul ölçekte artmasına yol açmaktadır. Penis uzatma ve penis kalınlaştırma gibi ihtiyaçlar için hekimler ve sağlık kuruluşları dışında herhangi bir yerden veya kişiden bilgi veya tavsiye almayınız. Tıbbi prosedürler noktasında yegane yetkili; hekimler ve sağlık kuruluşlarıdır.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts