Penis Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Penis Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Penis büyütme estetiği ile ilgili internette pek çok yalan yanlış bilgiler bulunmaktadır. Bizler bu konumuzda tüm yöntemleri bilimsel olarak inceleyip sizlere en doğru ve güvenli yöntemleri belirtiyor olacağız.

Penis büyütme estetiği işlemlerini; ameliyatlı ve ameliyatsız tedavi yöntemleri olarak 2 gruba ayırabiliriz.

Ameliyatsız Penis Büyütme Yöntemleri

Ameliyatlı yöntemlere daha uzun sürece ihtiyaç duyulmaktadır. 6-7 aylık tedavi süresi sonunda peniste büyümeler meydana gelebilir.

Bu yöntemlerden birkaçı aynı anda uygulanmalıdır. Aksi takdirde penis büyütme konusunda sonuçlar karşılıksız kalabilir.

Şok dalga tedavisi, P-shot tedavisi, Vakum Yöntemi ve Gerici Alet kullanımı aynı anda uygulanmalıdır.

Doktor kontrolünde ayda 1 kez şok dalga ve p-shot tedavileri uygulandıktan sonra her gün 15-20 dakika vakum yöntemi ardından başlangıçta günlük 1 saat ilerleyen zamanlarda 4 saate çıkabilecek gerici alet kullanımı yapılmalıdır.

Ameliyatlı yöntemlere göre daha fazla emek ve çaba gerektirmektedir.

Bu tedavi yöntemlerini detaylandırmak gerekirse;

Vakum Yöntemi:

Vakum pombası ile her gün 15-20 dakika uygulanan tedavisi yöntemidir. Vakum pombasının etkisi ile anlık büyüme hissi verebiliyor fakat kullanım sonrası tekrar penisiniz eski haline dönmektedir.

Şok Dalga Tedavisi:

Penise şok dalga tedavisi (EDSWT) son yıllarda uygulanmaya başlanan, penis damarlarında genişleme ve yeni damar oluşumunu sağlayarak sertleşme tedavisinde etkili olmaktadır. Şok tedavisi her gün, haftada 2 veya 3 gün şeklinde kullanılabilmektedir. Seans olarak 6 seans, 12 seans, 24 seans şeklinde uygulanmaktadır. Bilinen hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavi şeklidir. Hasta işlem uygulandıktan sonra günlük işlerini yapmaya devam edebilir.

P-shot Tedavisi:

Hasar görmüş yaşlı dokuları canlandırmak için hastanın kendi vücudundan alınan PRP (trombosit zengin plazma) ile uygulanmaktadır. Hastanın kendi vücudundan plazma alındığı için diğer ameliyatsız yöntemlere göre daha fayda sağlamaktadır.

Gerici Aletler:

Doktor kontrolünde kullanılması gereken aletlerdir. Aksi durumda penise zarar verebilir. Şok dalga tedavisi, p-sot tedavisi ile beraber kullanıldığı zaman belli fayda sağlamaktadır. Başlangıçta günlük 1 saat ile başlayıp ilerleyen zamanlarda 4 saate kadar kullanım süresi çıkmaktadır. Pek çok marka, model bulunmaktadır. Önemli olan en sağlıklı ürünü seçmektedir bu noktada doktorunuz size referans olacaktır. Doktorunuz dışında önerilen aletleri kullanmanız size zarar verebilir.

Penis İçine Enjeksiyon

Sertleşme sağlayan ilaçlar penise ince uçlu enjektörle uygulanarak yapılır ve kendi kendine enjeksiyon olarak tanımlanmaktadır. Bu yöntemde ise hasta daha önce hekim gözetiminde bilgilendirilmiş ve eğitilmiştir. Kişi cinsel birleşmenin yaklaşık 15-30 dakika öncesinde ilacı kendi penisine enjekte etmektedir.

Diğer ameliyatsız penis büyütme yöntemleri ise şunlardır;

Sıkma Yöntemi:

Bilimsel olarak bu yöntemin bir adı bulunmamaktadır. Penisiniz sertleşmemiş iken avuç içinizle penisi kavrayın. Kavradıktan sonra dik biçimde penisi 90 derece açıyla yukarı doğru çekmek gerekir. Fazla çekmek penise zarar vereceğinden dikkat edilmelidir.

Penis sertleşmeye başladığı zaman sıkma işlemini bırakmanız gerekir. Bu tarz yöntemleri uygularken sertleşmemiş penis üzerinde dikkatli şekilde canınızı yakmayacak biçimde çalışmalısınız aksi takdirde ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Hap Kullanmak:

İnternette gezerken karşınıza çıkabilecek ya da SMS, Mail olarak gelebilecek bu ürünlere kesinlikle inanmayın. Bilimsel karşılığı olmayan bu ürünler sağlınıza zarar verebilir.

Masaj Yöntemi:

Her gün 15-20 dakika aralığında penisin dibinden ucuna doğru elle yapılan masaj yöntemidir. Sanılanın aksine pek faydası bulunmamaktadır.

Kremler, Yağlar, Losyonlar:

Penis büyütücü kremler, yağlar veya losyonların pek çoğu bitkisel ürünlerdir. Bu ürünlerin penis büyütmeye bilimsel olarak hiç katkısı bulunmamaktadır. Aksine alerjik reaksiyonlar neticesinde sağlınıza zarar verebilir.

Egzersizler

İnternette pek çok olumlu yorum olmasına rağmen egzersizlerin penis büyütme noktasında faydası bulunmamaktadır. Pek çok kişi kendi videosunu, eğitimini satmak için yalan paylaşımlar, yorumlar yapmaktadır.

Egzersizler ile yalnızca kan basıncını arttırarak maksimum penis kalınlığına ulaşabilirsiniz. Ancak bu durum ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle çok dikkatli şekilde egzersizler uygulanmalıdır.

Ameliyatlı Penis Büyütme Yöntemleri:

Genelde ilk tercih edilen yöntem olmasa da diğer yöntemlere ve tekniklere göre en hızlı, kalıcı ve etkili sonuçlar içermektedir. İlerleyen yaşa gelmiş, şeker hastalığı bulunan, kalp- damar sistemlerinde sorun yaşayan erkeklerde sıklıkla tercih edilmelidir.

Penis protezi ve penis yağ enjeksiyonu olarak 2 türlü ameliyatlı yöntem bulunmaktadır.

Penis Protezi

Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezi, penis içine silikon türevi materyaller kullanılarak yerleştirilen silindir çubuklardır. Dışarıdan belli olmayacak şekilde penis protezlerine istendiği zaman açma ve kapatma işlevlerini görmesi adına gizli bir düğme de eklenmektedir. Bu düğme yumurtalıkların arka tarafındaki boşluğa eklenir ve dışarıdan belli olmaz.

Penis Yağ Enjeksiyonu

Hastanın göbek başta olmak üzere kaliteli yağ birikimlerinden alınan yağlar penis bölgesine enjekte yöntemi ile aşılanmaktadır.

Bu yöntemde hastanın yağ kalitesi kontrol edilir ve ödem sorunu olmayan yağlar hangi bölgede ise o bölge tercihedilir.Hasta çok zayıf ise bu yöntem uygulanmamaktadır.

Vücut yağları eritir ancak tamamını emmez ve yapılan enjeksiyonun %60’u sağlam kalabilmektedir. Hastadan hastaya bu oran artabilir yada azalabilir.

Tabi buna ek olarak 6 ayda %40 yağ eriten vücutlar olabildiği gibi 6 yılda %40 yağ eriten vücutlarda vardır. Yani penis yağ enjeksiyonu yöntemi ömür boyu kalıcılık sağlayabilir.

Tüm bu bahsettiğimiz tedavi yöntemleri ardındaki tek amaç insanların penis boyutu büyütme isteğidir. Ancak penisin büyümesi vücut büyümesi gibi bir döneme kadar gerçekleşen bir olaydır.

Penisin boyutunun maksimum noktaları vardır. Fakat cerrahi operasyonlar ile yapılacak işlemler sonrası dokulardaki bağlılığın kaldırılması sonucu penis boyu 1-2 cm büyüyebilir.

Bundan dolayı penis büyütme isteyen kişiler mutlaka doktorlar ile görüşmeli ve bilgi almalıdır.

En hızlı, kalıcı ve etkili sonuçlar veren cerrahi yani ameliyatlı tedavi yöntemleri tercih edilmelidir. 

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/mens-health/penis-stretching

https://time.com/2139/add-inches-no-really-men-can-make-it-longer/

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts