Penis Büyütücü İlaçlar İşe Yarıyor mu?

Penis Büyütücü İlaçlar İşe Yarıyor mu?

Penis boyutları ile ilgili bireylerin problem yaşaması oldukça sık rastlanan durumlardan biridir.

Penis boyunun değiştirilmesinde internette veya çeşitli platformların sunduğu reklam görüntülerinde penis büyütücü ilaçlara rastlayabilirsiniz.

Bu ilaçlar ile penis boyu veya kalınlığı ile ilgili sorunlarını çözüme kavuşturabileceğini düşünen bireylerin akıllarına sıklıkla gelen sorulardan biri penis büyütücü ilaçlar işe yarıyor mu, sorusu şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Penis büyütücü ilaçlar hiçbir şekilde işe yaramaz. İster sentetik ister bitkisel olduğu vaadinde bulunulsun bu ilaçların penis boyunda veya kalınlığında bir değişikliğe neden olması mümkün değildir.

Bu tür ürünler ile sorununuzun çözüleceği konusunda vaat veren kişiler yaşadığınız sorun üzerinden size yaklaşarak paranızı ve duygularınızı sömürebilir.

Bu nedenle bu bireylerden uzak durmalısınız ve bu konu hakkında yaşadığınız tüm sorunları bir hekime danışmalısınız.

Penis büyütme sorununuz hakkında hastanede gidebileceğiniz birim estetik cerrahidir. Ardından eğer psikolojik dünyanızın yıprandığını fark ederseniz veya hekiminiz bunu fark eder ve size önerirse psikolojik destek de alabilirsiniz.

Bu sayede kaybettiğiniz özgüveninizi geri kazanarak hayatınıza daha kaliteli bir  şekilde devam edebilirsiniz.

Penis Nasıl Büyütülür?

Penis büyütme ilaçlarının işe yaramadığını öğrendiniz ve penis nasıl büyütülür, sorusu kafanızda yer edindi.

Bu sorunun en doğru cevabını yapınıza ve bulgularınıza bakarak bir estetik cerrah karar verebilir.

Penis, boy ve kalınlık bakımından yalnızca cerrahi müdahale sonucunda büyütülebilir. 

Bu işlem sırasında kullanılan ameliyat tekniği de diğer başka pek çok estetik cerrahi yöntemi esnasında kullanılan ve son derece güvenilir olan yağ transferi tekniğidir.

Yağ Transferi Tekniği ile Penis Nasıl Büyütülür?

Yağ transferi tekniğinde kişinin vücudundan elde edilen yağ dokusu özel birtakım işlemlerden geçirilerek kişinin başka bir bölgesine enjekte edilebilir.

Kişide kullanılabilecek en özel ve kişinin yapısına en uygun olan bu dolgu malzemesi vücut tarafından yabancı olarak algılanmadığından kişiye herhangi bir zarar vermez.

Bu işlem sırasında ilk olarak kişinin yağ dokusu bakımından zengin olan bir bölgesinden yağ alınır ve biriktirilir.

Yeterli miktarda yağ elde edildikten sonra yağ özel işlemlerden geçirilerek penise enjekte edilebilir bir hale getirilir.

Eğer kişi çok zayıf ve yağ oranı az bir kişi ise işlem yapılamayabilir veya farklı dolgu malzemesi kullanılabilir.

Burada karar hekime aittir ve hekim karar verirken işlemin kişiye zarar getirmeyeceğinden emin olduktan sonra tedaviyi uygular.

Kişiye penise yağ enjekte edilmesi esnasında oldukça küçük ve özel kanüller kullanılır. Bu kanüller küçük çaplı olduklarından peniste işlem sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Bu da operasyonun avantajlarından biridir. Çünkü işlem yapıldıktan sonra kişi kendisi söylemediği halde cinsel partneri kesinlikle operasyon geçirdiğini anlamaz.

Bu da kişinin özgüvenine katkı sağlayabilecek önemli bir noktadır.

İşlem sırasında dikkat edilen bir başka unsur da penisin sinir dokularından uzak durulmaya özen gösterilmesidir.

Penisin işlem esnasında yalnızca cilt altına dokunulur ve bu kısımlara yağ eklenir. Bu sayede deri daha dolgun bir hale gelir ve hem boydan hem de kalınlık bakımından artış gözlemlenir.

Sinir, kas ve damar dokularına dokunulmadığından kişide ereksiyon problemleri ve his kaybı yaşama ihtimali bulunmaz.

Penis Büyütme Operasyonu Sonrasında Çocuk Sahibi Olunabilir mi?

Penis büyütme operasyonu geçirmeyi düşünen bir bireyin aklına takılan sorulardan biri de penis büyütme operasyonu sonrasında çocuk sahibi olunabilir mi, sorusudur.

Penis büyütme operasyonu esnasında ne penisin dokularına ne de spermin kalitesine zarar verebilecek herhangi bir uygulamanın yapılması söz konusu bile değildir.

Bu nedenle kişi operasyon sonrasında dikkat etmesi gerekenleri uyguladığında ve 1 aylık cinsel perhiz dönemini atlattıktan sonra çocuk sahibi olabilir.

Operasyon sonrasında kişinin kesinlikle dikkat etmesi gereken bir nokta 1 ay boyunca herhangi bir cinsel aktivitede bulunmaması gerektiğidir. Kişi buna dikkat etmezse cinsel sağlığı zarar görebilir. 

Bu nedenle çocuk sahibi olup olamama konusu biraz da kişinin işlem sonrasında uyması gereken kurallara ne kadar dikkat ettiği ile alakalı bir durum da olabilir.

Operasyon sonrası dönemde kesinlikle hekiminizin sizden yapmanızı beklediği kurallara uymaya özen göstermelisiniz. Dikkat etmediğiniz durumda dokularınızda herhangi bir komplikasyonun gelişmesi riskini arttırmış olursunuz. 

Kaynakça:

https://www.news-medical.net/health/Does-Cosmetic-Penis-Enlargement-Surgery-Work-Is-It-Dangerous.aspx

https://www.drugs.com/mca/penis-enlargement-products-do-they-work

https://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=145547

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts