Penis Büyütücü Krem ve Hapların Zararları

Penis Büyütücü Krem ve Hapların Zararları

Penis büyütme pek çok erkeğin merak ettiği bir konudur ve maalesef kötü niyetli üreticiler tarafından sıkça istismar edilir. Penis Büyütücü Krem ve Hapların Zararları başlığı altında bu istismar araçlarından ve karşınıza çıkabilecek riskler de elbette çeşitli ve oldukça fazladır. Bu alanda yoğun bir talep olduğundan ve özellikle internetin kontrolsüz bir satış zemini olmasından ötürü büyük riskler tüketicileri beklemektedir.

Penis Büyütücü Krem Olabilir mi?

Hali hazırda farmokolojik olarak üretilen, tıbbi testleri yapılmış ve onay almış herhangi bir penis büyütücü krem söz konusu değildir. Penis boyu topikal (haricen) kullanılacak herhangi bir ürün ile arttırılması mümkün olmayan mekanik bir sorundur. Gelişim çağından sonra penisin doku bakımından geliştirilmesini sağlayacak herhangi bir unsur söz konusu değildir. Deneysel bazı operasyonlar yapılarak, doku nakli ile bu sonuç elde edilmeye çalışıyor olsa da, pratikte sürekli yapılan işlemler olmadığı söylenebilir. Kremler ile sonuca ulaşmak ise zaten söz konusu değildir.

Penis Büyütücü Hap Nedir?

Penis büyütücü hap, penisin boyunu uzattığı iddia edilen ve tıbbi olmayan ürünlerdir. Bu ürünlerin herhangi bir ruhsatı ve geçerliliği olmadığı gibi sonuçları da şaibelidir. İlaç olarak üretilmemeleri nedeniyle bu ürünlerin eczane dışında satışları söz konusudur ve neredeyse hiçbir denetimleri söz konusu değildir. Hatta bir kısmının bütünüyle yasa dışı olma durumu vardır ki, bu durumda üretim denetimi de olmadığından, tüketicilerin büyük bir risk altında olduklarından söz edebilmek mümkündür.

Penis Büyütme ve Ereksiyon Çelişkisi

Ereksiyon problemi yaşayan kimselerin kullandığı ilaçlar ve besin takviyeleri, penis büyütücü ürünler değildir. Bu ürünler penisin kalıcı olarak büyümesini sağlamaz. Bu ürünlerin görevi, herhangi bir sebeple sertleşme sorunu yaşayan bireylerin, cinsel birleşmeyi gerçekleştirebilecek ölçekte sertleşme ve sert kalabilmelerini sağlamaktır. Zaten ürünlerin penis büyütücü ismi altında bir formu da yoktur.

Cinsel sağlık ürünleri başlığı altında, ereksiyona yardımcı haplar, solüyonlar ve içecekler satılmaktadır ki, eczanelerde reçeteli olarak bu maksatla satılan ilaçlar da bulunur. Bununla birlikte, penis sokusunun hassasiyetini azaltarak orgazm süresini uzatan ürünleri de yine legal olarak temin edebilmek mümkündür. Ancak bu ürünlerin ve ilaçların hiç birisi, penis büyütme iddiasına sahip değildir.

Haricen Kullanılan Büyütücü Ürünler Nelere Yol Açabilir?

Kremler, içerisinde çeşitli kimyasallar bulunan ürünlerdir. Ruhsatlı ve hatta ilaç formunda üretilen kremler dahi, alerjen ve yan etki riskine sahipken, penis büyütücü krem ismi ile satılan ve özellikle herhangi bir ruhsatı olmayan ürünlerin, size ne gibi zarar verebileceği noktasında herhangi bir bilgi verilebilmesi mümkün değildir. Bu ürünler çok ciddi yan etkilere sahip olabilir, alerjinin yanı sıra deri yanıkları, ağır tahrişler ve geri döndürülemez lezyonlar dahi ortaya çıkabilir. Bu ürünlerin en basit olumsuzluğu işe yaramamaları olacaktır ki, zaten penis büyütücü krem işe yaramaz.

Hap olarak satılan ürünlerin sebep olabilecekleri ise sadece deride kalmayıp, bütün sağlınızı etkileyebilir niteliktedir. Ağızdan alınan ürünler, yemek borunuzdan itibaren tüm organlarınıza ciddi yan etkiler bırakabilir. Bu ürünlerin medikal ve/veya ruhsatlı ürünler olmaması halinde, ortaya çıkacak sonuçlar, ölüme kadar uzayabilir. Organlarınızın hasar alması halinde, çok ciddi tedaviler gerekeceğiniz ve kimi durumlarda bu tedavilerin etkisiz olabileceğini unutmayınız.

Kimi zehirlenmelerde, en yoğun müdahalenin dahi etkisiz olacağını, kişinin dakikalar içerisinde hayatını kaybedebileceğini unutmamak ve penis büyütücü ilaç veya penis büyütücü hap ismi altında satılan ürünleri satın alırken bir kez daha düşünmek gerekir.

Bitkisel Penis Büyütücü Hap ve Kremlerin Yan Etkisi Var mıdır?

Satın alacağınız bir ürünün ruhsatı yoksa, bu ürünün yan etkisinden emin olmak mümkün değildir. Çünkü bu ürünlere ruhsat verilirken, asgari güvenliklerinin temin edilebilmesi için testlerin yapılması istenir. Ürün ciddi yan etkilere sahip ise ruhsat verilmez. Bitkisel besin takviyelerinde ilaç ruhsatlandırması yapılmamakla birlikte, yine sağlığa zararlılıkları noktasında bakanlık tarafından denetim yapılır. Belli ölçekte ölüm riski olmasa da, bitkisel ürünlerin de sahip olduğunuz diğer hastalıklar ve kullandığınız ilaçlarla çakışma riski söz konusu olabilir. Bu riski almak yerine penis büyütme seçenekleri için hekiminizle görüşebilirsiniz. Zira alacağınız risk, elde etmeyi beklediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlamayacaktır. Hali hazırda bilimsel olarak kabul gören tek penis büyütme yöntemi, cerrahidir.

Kaynakça:

https://tayfunturkaslan.com/penis-buyutucu-urunlerin-riskleri/

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/penis-boyutunu-buyutmek-mumkun-mu-iste-yaniti-5562179/

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts