Penis Estetiği Kalıcı mıdır?

Penis Estetiği Kalıcı mıdır?

Penis estetiği, penisin normalden farklı şekilde gelişmiş olması, sünnet hataları veya diğer travmatik nedenlerle olması gerekenden farklı forma sahip olması nedeniyle tercih edilen uygulamadır. Penis Estetiği Kalıcı mıdır? Sorusu elbette yaygın biçimde sorulur. Tüm diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi penis estetiği de kesi ile gerçekleşen uygulamaları kapsar ve büyük ölçüde kalıcı sonuçlara sahiptir. Penis kalınlaştırma uygulamalarında penise ya enjekte etme gibi işlemlerin zaman içerisinde yenilenmesi gerekebiliyor olsa da, örneğin sünnet hatalarının giderilmesi, penis eğriliğinin giderilmesi, gömülü penisin büyütülmesi gibi uygulamalar kalıcı sonuçları olan uygulamalardır. 

Penis büyütme, pek çok erkek grubu arasında konuşulmayan bir konudur ve erkeklerin yarısının daha büyük bir penis istediği bildirilmiş olduğu düşünüldüğünde, bu garip görünmektedir.

Yine de, bunun penis bilincine sahip birçok erkek için popüler bir konuşma seçeneği olmaması şaşırtıcı değil. Yemek masasında gündeme getirdiğiniz ya da arkadaşlarınızla barda konuştuğunuz bir şey değil, değil mi?

Penisinizin büyüklüğünden memnun değilseniz, belki de utanç veya konuyu gizli tutma arzusu nedeniyle bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmanız pek olası değildir. Bu, ‘penis utancı’ olarak adlandırılabilir. ‘Penis utancı’ etrafında ortak iletişim ve tartışma eksikliği, penis büyütme fikrini çevreleyen bariz bir gizem örtüsüne katkıda bulunabilir.

Penis Estetiği Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Penis estetiği olarak tanımlanan tıbbi uygulamalar elbette işe yarıyor. Bu uygulamalar, ciddi araştırmaların neticesinde ortaya çıkan uygulamalar olduğundan, kesinlikleri olmadan tıbbi sayılmaz ve kullanılmazlar. Modern tıp sadece kalıcı olabilecek tedavileri kabul eder ki, palyatif uygulamalar tedavi edilemeyen sorunların, yan etkilerini azaltmak için tercih edilir ve tedavi sınıfında yer almaz.

Estetik cerrahi, son derece ciddi bir tıbbi uygulama alanıdır. Bu özelliği ile uygulamaların işe yarama durumu hakkında herhangi bir şaibe yoktur. Ancak kalıcı olup olmadığı sorusu elbette sorulabilir. Bu noktada da esasında ciddi kuşkular yoktur. Yağ enjeksiyonu uygulaması dışındaki uygulamalar, yenileme gerekme durumu olmaksızın kalıcı iken, bu uygulama da uzun yıllar yenileme gerektirmez.

Tabii estetik cerrahi dışında tamamen işlevsiz, adeta efsane olarak dillerde dolaşan bazı uygulamalardan söz edilir ki, bunlar tıbbi, bilimsel veya işlevsel değildir. Bu yöntemlere kısaca değinelim

Penis Pompaları

Bu oldukça göz korkutucu teknik, penisin üzerine bir tüp yerleştirmeyi ve bir vakum oluşturmak için bir el pompası kullanarak havayı dışarı pompalamayı içerir. Buradaki fikir, vakumun penise kan çekmesi ve şişmesini sağlamasıdır. Bu genellikle cinsel ön sevişme sırasında kullanılır ve iktidarsızlıktan muzdarip olanlar için kısa vadeli bir çözüm olabilir – ancak kesinlikle penisinizin boyutunu büyütmek için uzun vadeli bir çözüm değildir.

Penis pompalarının penisi germek suretiyle kalıcı olarak büyümesini sağladığı iddia edilir. Bu konuda ortaya konmuş herhangi bir bilimsel veri yoktur.

Penil Uzatıcılar

Penis uzatıcılar iki şekilde çalışabilirler – bir uzatma çerçevesi kullanarak veya sarkık bir penisin ucuna onu germek için bir ağırlık koyarak. Bunun işe yaradığını ve aslında kalıcı hasara neden olabileceğini gösteren hiçbir klinik kanıt kesinlikle yoktur.

İlaçlar, Kremler

Hapları, kremleri veya diğer herhangi bir tıbbi penis büyütme tedavisini düşünmeniz oldukça sakıncalıdır. Yine etkileyici iddialarına rağmen bu ürünlerin işe yaradığını kanıtlayacak hiçbir klinik kanıt yoktur. Eğer vücudun herhangi bir uzvunu büyütmek veya kalınlaştırmak için bir krem yeterli olsaydı, örneğin kısa boylu insan hiç var olmayabilirdi. Ya da ciddi operasyonlarla bit bacağı diğerinden kısa olan kişilerin çile çekmesi gerekmezdir. Benzer şekilde bu kremlerin ters işlevli de olabileceğini varsayarsak, küçültme için de kullanılabilirdi ki, bu gerçekten mucizevi faydalar anlamına gelirdi.

Elbette böyle bir çözüm yoktur. Penis büyütme kremi, penis büyütme hapı ve benzeri hiçbir ürün, penis büyütücü olarak bilimsel onaya sahip değildir. Penis estetiği bu noktada yegane araçtır.

Penis Büyütme Cerrahisi

Penis estetiği kalıcı mıdır? Sorusunu sorduk. Burada penis büyütmek için kullanılabilecek diğer yöntemlerden de bahsettik. Gördünüz gibi, penis estetiği kalıcıdır ve bunun dışında geçici olarak dahi işlevsel herhangi bir yöntem yoktur.

Penis büyütme estetiği veya peni büyütme ameliyatı olarak tanımlanan bu yöntemi, tıp doktorları klinik ortamda sunar ve operasyon kısa sürede tamamlanır. Ülkemizde bu alanda önemli çalışmalar yapılmakta ve hastaların birçoğu bekledikleri sonuca ulaşmaktadır. Bu hizmeti almak için uzman hekime veya diğer sağlık kuruluşlarına başvurabilirsiniz.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts