Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Penis Estetiğinin Performansa Etkisi Var mıdır?

Penis Estetiğinin Performansa Etkisi Var mıdır?

Cinsel performansı etkileyen tek kriter penis uzunluğu ya da kalınlığı olmasa da penis büyüklüğü kişinin özgüvenini arttırdığı için; penis büyütme ameliyatının cinsel performansa pozitif bir etkisi olabilir. 

Cinsel fonksiyonların yeterli çalışması ve tatmin elde edebilmek bakımından penisin belli uzunluğun üzerinde olması gerekir. Bunun gibi kalınlık da önemli faktörlerden biridir. Sürtünmenin en iyi şekilde gerçekleşmesi için vajina kanalını uyumlu bir penise sahip olmak gereir.

Yukarıdaki iddiadan kaynaklanan soru veya sorular dizisi şunlardır:

Önemli olan uzunluk mu, çevresi mi? Nasıl ve neden? Etkisi kalıcı mı? Herhangi bir yan etki veya komplikasyon var mı?

Penisteki en önemli artış çevresidir. Uzun bir penis seksi ve tatmin edici görünebilir, başlangıçta normal büyüklükte bir penisten bahsettiğimizi varsayarsak, işlevsel olarak hiçbir etkisi yoktur. Çok uzun olursa, penis sadece işlevsel olarak uygun olmamakla kalmaz, aynı zamanda aktif cinsel ilişki sırasında uterusun serviksine çarparak cinsel ilişki sırasında rahatsızlığa neden olabilir.

Çevredeki artışın nasıl ve neden cinsel performansta iyileşmeye yol açacağı, çevresinin artmasının penisin vajinal fay ve klitoris duvarlarında erojen doku ile olan temasını artırması ile açıklanır. Penis ortalama 4 ila 5 inç ereksiyondan, 5.5 ila 6 inç veya daha fazla ereksiyona geçtiğinde, cinsel ilişki sırasında penis ile vajina duvarı arasındaki temas hızlanacak ve orgazmı daha yoğun hale getirecektir.

Penis Estetiği Nasıl Yapılır?

Tercihen bir mini liposuction yapılarak karın bölgesinden yağın alındığı tıbbi bir işlem yapılır. Yağ alındıktan sonra, daha sonra künt bir kanülle penise enjekte edilebilen nano yağ oluşturan bir filtrasyon işleminden geçirilir.

Dolgu maddelerinde ya HA dolgu maddeleri, Radiesse ya da uzun süre kalıcı dolgu maddesi bellafil penise enjekte edilir.

Yağ veya dolgu maddelerinin ne kadar süre dayanacağı, dolgu maddelerinde ne tür dolgu maddelerinin kullanıldığına bağlı olacaktır.

  • HA dolgular 6 aydan 1.5-2 yıla kadar sürer
  • Radiesse 1.5 yıl sürer
  • Bellafil > 5 yıl
  • Yağ – süresiz

Herhangi bir tıbbi prosedür yan etkilere veya komplikasyonlara neden olabilir.

Penise yağ veya dolgu maddesi transferi durumunda en sık görülen komplikasyonlar/yan etkiler şunlardır:

  • Ağrı
  • Şişme
  • morarma/kanama
  • enfeksiyon
  • Penis yüzeyinde topaklar ve şişlikler

Mümkün olsa da, bu sorunlar nadiren ortaya çıkar.

Penis boyutu birçok erkek için hassas bir konu olabilir. Haplar, enjeksiyonlar, traksiyon cihazları ve cerrahi, daha büyük penis arayışında olan erkeklere düzenli olarak pazarlansa da, bazıları diğerlerinden daha etkilidir. Ayrıca, belirli prosedürlerin, özellikle cerrahinin riskleri, herhangi bir varsayılan faydadan önemli ölçüde daha ağır basabilir.

Penis travması geçirmiş veya penisin işlevini etkileyen tıbbi bir rahatsızlığı olan bir erkek için penis büyütme prosedürü endike olabilir. Penis boyutunun doğurganlığı veya yaşam kalitesini etkilediği durumlarda bir ürolog kontrolünde penis büyütme düşünülebilir.

Büyütme Nedenleri

Bir erkeğin penis büyütme talebinde bulunmasının birçok nedeni vardır. Üriner fonksiyon veya doğurganlığın bozulması gibi tıbbi nedenler veya penis boyutunun kaygı veya düşük benlik saygısı gibi olumsuz duyguları tetiklediği psikolojik nedenler olabilir.

Fiziksel Nedenler

Bazı durumlarda, bir erkeğin penisi, mikropenise neden olan genetik veya hormonal bir bozukluk nedeniyle gerçekten “daha küçük” olabilir. Mikropenis, 3 inç’in altında gerilmiş bir penis uzunluğu olarak tanımlanır (sarkık penis rahatsızlık vermeden tamamen gerildiğinde).

Bu büyüklükte bir penise sahip olmak, bir erkeğin idrar akışını yönlendirme yeteneğini etkileyebilir. Ayrıca cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir ve üst vajinaya ulaşan meni miktarını azaltabilir.

Psikolojik Nedenler

Diğer erkekler, “ortalamadan daha küçük” oldukları inancıyla penis büyütme arayışındadırlar. Bu erkeklerin çoğu, tipik dik penisin yaklaşık 5 ila 6 inç uzunluğunda ve 4 ila 5 inç çevresi olduğunu fark edemez.

Boyları ile anormal bir meşguliyeti olan ortalamanın üzerinde penisleri olan bazı erkekler de var. Bu meşguliyet yaşam kalitelerine müdahale ettiğinde, tipik olarak penil dismorfik bozukluk (PDD) olarak teşhis edilir. Penis büyütme psikolojik danışmadan daha fazla yararlanılabilecek bir durumdur. Penis Estetiğinin Performansa Etkisi Var mıdır? Sorusuna aldığınız cevaba istinaden, uzman hekimlere başvurabilir, uygun çözümlere ulaşabilirsiniz. Bu alanda yegane uzmanlar, estetik cerrahlardır.

About Author

Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts