Penis Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Penis Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1.         Penis boyu nasıl uzar?

Penis boyunun çekme ve sıkma egzersiziyle doğal şekilde uzatıldığı söylense de güvenilir ve etkili bir yöntem olduğuna dair kesin bir şey söyleyemeyiz. En etkili ve güvenilir penis boyu uzatma yöntemi ise penis boyu uzatma ameliyatıdır. Bu ameliyat kısaca penisin üstünde toplanmış yağın alımıyla ya da penise vücuttan alınan yağ enjekte edilmesiyle yapılır.

 

2.         Normal penis boyu ne kadar olmalı?

Normal penis boyu ile ilgili kesin bir iddiada bulunulamaz. Ancak penis boyu ülkemizde sönük halde iken ortalama 5 – 6 cm şeklinde ereksiyon halinde ortalama 13 – 14 cm şeklindedir. Bunun yanı sıra 12 cm ve üzeri boyutlar ereksiyon haldeki bir penis için tıpta normal kabul edilmektedir.

 

3.         Penis boyu nasıl ölçülür?

Penis boyu ölçülürken erekte bir vaziyette olmak gereklidir. Cetvel ya da metre yardımıyla penisin karın bölgesindeki çıkış noktasından penisin başına kadar ölçülmelidir. Penisin kalınlığını ölçmek için yine metre kullanılabilir. Karın bölgesindeki çıkış noktasından penisin etrafı sarılarak kalınlığı ölçülebilir.

 

4.         Penis boyu yaşa göre ne kadar olmalı?

Penis boyu yaşa göre değişkenlik göstermektedir. Bebeklerin ortalama penis boyu 2,5 cm iken 10 yaşına kadar 5 santimetreye kadar büyür. Asıl penis boyunda büyüme ergenlik döneminde yaşanır. 20 yaşına kadar penis doğal bir şekilde büyüyebilir. 20 yaşından sonrası için penisin ereksiyon halindeyken boyu ortalama olarak 13-14 santimetredir. Ereksiyon halindeki penisin boyu için 12 santimetre ve yukarısı normal kabul edilir.

 

5.         Penis boyu büyütme yöntemleri nelerdir?

Penis büyütmek için ameliyatsız ya da cerrahi uygulamalar mevcuttur. Penis büyütme ameliyatı kalıcı bir müdahaledir. Operasyon geçirmeden penisini büyütmek isteyenler için ameliyatsız seçeneklerde mevcuttur. Ameliyatsız penis büyütme uygulamalarında enjeksiyon ya da kanül yöntemi kullanılmaktadır.

 

6.         Penis boyu elle büyütülebilir mi?

Penis boyunun elle büyütülmesi ile ilgili yöntemler olduğu söylense de bu mümkün değildir. Estetik ve plastik cerrahi doktoruna danışarak penis büyütme yöntemlerine başvurabilirsiniz. Her bireyin kendine özgü vücudu olduğu için kulaktan dolma bilgilere göre hareket etmeden uzman bir doktora danışmalısınız. Sağlığınız için doktorunuzun tavsiyelerine uymanız önemlidir.

 

7.         Penis boyu doğal bir şekilde nasıl büyütülür?

Penis boyunu doğal bir şekilde büyütmek için çeşitli yöntemler tavsiye edilir. Ginseng gibi bitkilerle ya da bir takım haplar tavsiye edilebilir. Bu yöntemler genel geçer söylemlerdir. Sağlığınız için her duyduğunuz bilgiyi uygulamamanızı tavsiye ederiz. Bu konu ile ilgili üroloji doktoru ya da estetik ve plastik cerrahi doktoruna danışarak sizin için en uygun yöntemi denemelisiniz.

 

8.         Penis boyu ne kadar uzar?

Penis boyu isteğe göre cerrahi ya da ameliyatsız yöntemlerle uzatılabilir. Ancak uzatma 17 santimetreye kadar yapılabilir. Çünkü bir kadının vajinasının uzunluğu 11-17 cm aralığındadır.

 

9.         Penis boyu ne zamana kadar uzar?

Penis boyu 20 yaşına kadar kendiliğinden uzayabilir. Uzama oranı yaştan yaşa göre değişir. Penis boyunun uzamasının en çok olduğu dönem ise ergenliğe geçiş dönemidir.

 

10.       Penis boyunun sevişmeye olan etkisi nedir?

Penis boyunun daha iyi bir cinsel hayatla bağdaştırılması sık sık yapılır.  Ancak cinsel hayatın sağlıklı ve tatmin edici olması ile penis boyunun doğru orantılı olduğuna dair net bir bilgi yoktur. Sevişmenin sağlıklı ve tatmin edici olması için partnerlerin uyumu ve birbirlerinin isteklerini anlaması önemlidir. Daha büyük bir penisle kendinizi daha iyi hissedeceğinizi ve partnerinizi daha çok mutlu edeceğinizi düşünüyorsanız penis büyütme ameliyatlarına başvurabilirsiniz.

 

11.       15 yaşında bir erkeğin penis boyu ne kadar olmalı?

15 yaşında bir erkeğin penis boyu ereksiyon halindeyken yaklaşık olarak ortalama 13 cm’dir. Bu değerin ortalama değer olduğunun altını çizmeliyiz. Kişinin ergenliğe girme yaşına ve genetik faktörlere bağlı olmak üzere 15 yaşında bir erkeklerin penis boyları farklı olabilir.

 

12.       Penis kalınlığı ne kadar olmalıdır?

Yetişkin bir bireyde ortalama penis kalınlığı ereksiyon halindeyken yaklaşık 11-12 cm iken, erekte olmamış vaziyette iken 9-10 cm’dir. Penis kalınlığı kişiden kişiye değişebilir. Eğer penis kalınlığınızdan memnun değilseniz sadece cerrahi operasyonla penisinizi kalınlaştırabilirsiniz. Penisin dış yüzeyinden herhangi bir kremle kalınlaştırılması mümkün değildir.

 

13.       Penis nasıl kalınlaştırılır?

Penis kalınlaştırılması sadece cerrahi operasyonla mümkündür. Yaklaşık 1 saat süren ameliyat ile kalıcı bir şekilde penisin kalınlaştırılabilir. Geri dönüşü mümkün değildir. Yapılan operasyonda vücuttan alınan yağın penise transferi yapılır. Yapılan operasyon ile ilgili detaylı bilgi almak için estetik ve plastik cerrahi doktoruna danışmalısınız. Ameliyat dışında başvurulan yöntemler sağlınız için tehlike oluşturabileceği için bu yöntemlere başvurmamanızı tavsiye ederiz.

 

14.       Penis boyu ne ile alakalıdır?

Penis boyu ile mutlu bir cinsel hayat ve kişinin özgüveni ile doğru orantılı olacak şekilde bağdaştırılır. Bununla ilgili genelleme yapmak ne kadar doğru olmasa da bireylerin penis boyuyla ilgili tatminsizliği yaygındır. Daha büyük bir penis cinsel yaşamınızda daha özgüvenli olmanıza yardımcı olabilir. Partnerinizin tatmin olması için daha büyük bir penis talebi olabilir. Ancak cinsel yaşamınızdaki mutluluğun sadece penise bağlı olmadığını unutmamanız lazım. Eğer penis boyunuzdan memnun değilseniz estetik ve plastik cerrahi doktoruna başvurmanızı tavsiye ederiz.

 

15.       Penis boyu için hangi doktora gidilmelidir?

Penis boyunuzun sağlıklı olup olmadığını merak ediyorsanız üroloji doktoru ya da estetik ve plastik cerrahi doktoruna gitmenizi tavsiye ederiz. Eğer penis boyunuzdan memnun değilseniz ve penisinizi büyütmek ya da küçültmek istiyorsanız estetik ve plastik cerrahi doktoruna gitmeniz gerekmektedir.

 

16.       15 cm penis boyu nasıldır?

15 cm penis boyunun ereksiyon halindeyken ölçüsü ise normaldir diyebiliriz. Türkiye’deki erkeklerin ereksiyon halindeki penis boyu ortalama 13-14 cm olmakla birlikte tıpta 12 cm ve üstü normal kabul edilmektedir.

 

17.       Penis boyunu bitkisel yöntemlerle büyütmek sağlıklı mıdır?

Penis boyunu büyütmek için bitkisel yöntemlerin sağlıklı olduğu iddia edilemez. Kişilerde bitkilere karşı alerjik reaksiyon gösterme gibi durumlar yaşanabilir. Penis boyunu büyütmek için en sağlıklı yöntem bu alanda uzman bir doktora danışmaktır.

 

18.       Penis boyu uzatma pompası nasıl kullanılır?

Penis boyu uzatma pompası penisin silindirin içine itilerek vakumlama yöntemiyle kullanılır. Penisi silindirin içine itmeden önce pompanın başlığını silindire takılır ve silindirin girişine kayganlaştırıcı sürülür. Basınç bırakma pimi yardımıyla vakumlama sona erdirilir. Penis boyu uzatma pompasının zararları olabileceğini hatırlatmakta fayda var. Kullanmadan önce doktora danışınız.

 

19.       Penıs boyu uzatma ameliyatı ne kadar?

Penis boyu uzatma ameliyatı fiyatları kullanılan yönteme göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca fiyatlardaki değişkenlik hastanaye ya da doktora bağlı olabilmektedir. Sizin için en uygun fiyatlı ve sağlıklı penis boyu uzatma ameliyatını yaptırmak için karşılaştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Kaynakça:

https://evrimagaci.org/penis-hakkinda-bilmeniz-gereken-her-sey-1877

https://www.cetad.org.tr/73/sik-sorulan-sorular/

http://www.lockerroomdoctor.com/fapqs-frequently-asked-penis-questions/

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts