Penis Kaç Cm Uzatılabilir?

Penis Kaç Cm Uzatılabilir?

Pensi boyu kaç cm uzar sorusu yaygın biçimde sorulur. Bununla ilgili o kadar çok hurafe ardır ki, bu hurafelere yönelik aslında hiçbir bilimsel temeli olmayan ürünler piyasaya sürülür. Hatta günümüzde internet ortamında yeniden pazarlama uygulamaları kapsamında bu soruyu araştıran kişilere, pens büyütücüler reklam olarak çıkar ki, bu oldukça ciddi bir risktir ve uzak durulması gerekir. Penisin kaç santim büyüyeceği konusu, kişiden kişiye değişen ve sadece tıbbi yöntemlerle uygulama yapılabilen bir konudur.

Penis boyutu yaygın bir endişe kaynağıdır. Bu, milyonlarca dolarlık bir penis büyütme veya erkek geliştirme endüstrisini körükledi. Bahsettiğimiz gibi, kötü niyetli satıcıların da aralarında yer aldığı ciddi bir pazarlama grubu, penis boyunu büyütmekle ilgili kafanızı karıştırmaya çalışacaktır.

Bu sayfamızda, penis boyunun “tıbbi” yöntemlerle en fazla ne kadar büyüyebileceği ve ortalama penis boyu konularına değineceğiz.

Penis Boyunuzu Evde Kendiniz Arttırabilir misiniz?

Penis büyütme tedavilerini düşünen çoğu insan aslında normal büyüklükte penislere sahiptir, yani cinsel aktivite ve idrara çıkma için yeterli büyüklüktedirler. Kimi üreticiler, haplar, kremler ve germe cihazları gibi ürünlerin penis boyutunu artırabileceğini iddia ediyor olsa da bu gerçek değildir. Penis boyunu 10Cm uzattığı iddia edilen araçlar ve benzeri iddiaları olan kremler büyük ölçüde faydasızdır.

Pekiyi penisi büyüttüğü iddia edilen cihazlar işe yarar mı ve penisi ne kadar büyütür?

Çekiş cihazları

Traksiyon cihazları penis dokusunu gererek penis boyunu arttırmayı amaçlar. Bir kişi, hafifçe uzatmak için sarkık penisin üzerine ağırlık veya küçük uzatma çerçevesi yerleştirir.

2010’daki bilimsel bir incelemeye göre, penis uzatıcılar uzatma için kanıta dayalı tek tekniktir ve sonuçlar penis cerrahisinden daha düşük olmayabilir.

Çeşitli çalışmalar, farklı sonuçlarla traksiyon cihazlarının etkilerini araştırmıştır. Bazı sonuçlar, cihazların penisi 1-3 santimetreye (cm) kadar uzatabildiğini iddia etmektedir.

Bu denemelerin çoğunda, katılımcılar cihazları günde 4 ila 6 saat arasında giydi. Birinde cihazları günde 9 saat taktılar.

Araştırmacılar ayrıca penil cerrahiden önce veya sonra traksiyon cihazlarının kullanılmasının sonuçları iyileştirip iyileştiremeyeceğini araştırıyorlar.

Maalesef bu cihazın penisi büyütebileceği azami ebatla ilgili bilgi vermek mümkün değildir. Zira bu araştırmaların sonuçları bilimsel değildir ve kesin veri içermez.

Vakum cihazları

Vakum cihazı, kasıktan itibaren penisi kaplayan bir tüp şeklindedir. Havanın dışarı pompalanması, penisin içine kan çeken ve şişmesine neden olan bir vakum oluşturur.

İnsanlar genellikle iktidarsızlığı veya erektil disfonksiyonu tedavi etmek için vakum cihazları kullanır. Bu yöntemle ilgili bilimsel kanıt yoktur. Yani bu yöntemde de penis boyunun en fazla ne kadar olabileceğine dair bir veri yoktur.

Haplar ve losyonlar

Birçok farklı hap ve krem, penis boyutunu artırmayı vaat ediyor. Çeşitli vitaminler, mineraller, otlar veya hormonlar içerme eğilimindedirler.

Herhangi birinin penisin boyutunu etkileyebileceğine dair güçlü bir bilimsel kanıt yoktur. Sonuç olarak bu seçeneğin de penis boyunu artırma olasılığı olmadığından azami penis boyu değerlendirmesi yapmak mümkün değildir.

Penis ameliyatı

Penis büyütme ameliyatının iki ana tipi vardır.

Penis büyütme, yağ hücrelerinin penise enjekte edilmesini içerir. Amaç, bazı durumlarda uzunluğun yanı sıra çevreyi veya genişliği artırmaktır. Bu yöntemle penis kalınlığı arttırılabilir. Operasyon yenileme gerektirebilir ama görece kolay bir uygulama olduğundan büyük bir problem yaşatmaz.

İkinci ana ameliyat türü, asıcı bağ gevşetmesidir. Penisin vücutla bağlantısını sağlayan bu bağın uzatılması durumunda penis de uzar.

Ortalama olarak, asıcı bağ salımı sarkık penis uzunluğunu 1-3 cm arasında artırabilir. Uygulamanın bunun için uygun olan kişilere, sadece hekimlerce yapılabilmesi mümkündür.

Ortalama penis boyutu

Yapılan istatistiksel araştırmalar, Ortalama sarkık penis 9.16 cm veya 3.61 inç (inç), uzunluğunda ve 9.31 cm (3.66 inç) olduğunu gösteriyor. Ortalama dik penis için ise 13.12 cm (5.16 inç) uzunluğunda ve 11.66 cm (4.59 cm) olma durumu söz konusudur.

Bu bilgiler ışığında, penisin en büyük penis boyu için yapılacak penis boyu uzatma ameliyatında ortalama 16Cm olacağı söylenebilir.

Ameliyat ne zaman bir seçenektir?

Tıp topluluğu, yalnızca bir kişinin mikropenis adı verilen bir durumu varsa ameliyatı gerekli görür. Bu terim, gerildiğinde 7,5 cm veya daha kısa olan bir penisi tanımlar. Bu durumda azami penis uzunluğuna sahip olabilmek için operasyon bir seçenektir. Bunun yanında bahsettiğimiz gibi, tercihen 1-3 cm penis uzunluğu elde etmek için de penis büyütme ameliyatı tercih edilebilir.

Kaynakça:

https://tayfunturkaslan.com/ameliyatla-penis-boyu-ne-kadar-uzar/

https://www.healthline.com/health/mens-health/penis-enlargement-surgery-cost#:~:text=The%20average%20male%20penis%20is,and%207.7%20inches%20when%20erect.

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts