Penis Kalınlaştırma Egzersizleri Nelerdir?

Penis Kalınlaştırma Egzersizleri Nelerdir?

Penis kalınlaştırma egzersizleri, yaygın merak edilen konuların başında gelir. Genetik sebeplerle yetişkinlik evresinde yeterince kalın bir penise sahip olamamak, kimi zaman cinsel etkinliğin verimliliğini negatif yönde etkileyebilir. Bununla birlikte erkekler için penis kalınlığı ve elbette boyu, bir cinsel yeterlilik unsuru olarak kabul ediliyor olduğundan, özgüven elde etmek için de faydalıdır. Tabii bu sadece özgüven konusu değildir. Cinsel partnerin vajinal genişliğinin fazla olması halinde, hazın elde edilmesi için penisin daha kalın olması gereklidir ki, bunun mümkün olmadığı hallerde, pozisyonlar yardımı ile haz elde edilmeye çalışılıp başarıya ulaşılamayabilir. Bu sorundan muzdarip olan ciddi sayıda kimsenin sorduğu ilk soru ise elbette penis kalınlaştırma egzersizleri nelerdir olmaktadır.

Egzersiz ile penis kalınlaştırmak mümkün mü?

Esas itibariyle penis kalınlaştırma egzersizleri ile ilgili kesin bir yargı söz konusu değildir. Penis kalınlaştırma için cerrahi operasyonlar tıbbi birer uygulama olarak tıp literatüründe önemli yere sahip olsa da, penis egzersizi ile kalınlaştırma noktasında yaygın bir mutabakat yoktur. Zira penisin kalınlığı fiziksel ve gelişim sürecinde gerçekleşen bir fiziksel sonuçtur ve kişilerin daha sonradan penis büyütme sonucuna ulaşmak için cerrahi destek almaları gereklidir.

Tabi yine de, penis kalınlaştırma egzersizleri nelerdir sorusuna verilen genel-geçer cevaplar vardır. Bunun için geliştirilen özel uygulamalar ile penis dokusunun yapısı esnetilerek belli ölçekte fayda edilebildiği de kayıtlara geçmiştir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, Penis Kalınlaştırma Egzersizleri ile marjinal büyüklüklere ulaşmanın mümkün olmadığıdır. Bu egzersizler ile penis çapında milimetrik büyümeler, makul bir sürenin sonunda elde edilebilir.

Egzersizle penis nasıl kalınlaşır?

İnsan dokusu belli oranda esneme ve genişlemeye müsaittir. Zaman içerisinde dokularımızın kendiliğinden sarması veya şişmanlama neticesinde esneme ve genişlemesi mümkündür. Tabii bu noktada penisin kilo almayan bir organ olduğunun altını çizmek gerekir. Ne kadar kilo alırsanız alın penis boyu veya kalınlığı artmaz. Bunun gibi, aşırı kaslı olmak da bir penis boyu kalınlığı veya uzunluğu etkeni değildir.

Sanılanın aksine, uzun boylu veya kısa boylu olmak da, penis boyu üzerinde doğrudan etkili değildir. Her ne kadar tüm organların büyüklükleri genel bedensel büyüklüğümüz ile doğru orantılı olsa da, penis kalınlığı burada bir etken olarak tanımlanmaz, tamamen genetik özelliklerle ilgilidir.

Örneğin; dünyanın bazı ülkelerinde penis kalınlığı çok fazla olmasına karşın, bu ülkelerdeki erkeklerin boyları çok uzun değildir. Yani pensisin kalın olmaması, yaygın bir durumdur.

Penisin de diğer dokular gibi, esneme olasılığı söz konusudur. Bu nedenle Penis Kalınlaştırma Egzersizleri ile penis kalınlığını belli ölçekte arttırmamız mümkün olabilir.

Örnek Penis Kalınlaştırma Egzersizleri

Penis Kalınlaştırma Egzersizleri, sadece kalınlaştırma değil, aynı zamanda penis boyu uzatma için de kullanılan yöntemlerdir. Düzenli olarak yapılmaları halinde Penis Kalınlaştırma Egzersizleri belli ve anca küçük miktarlarda penis büyümesi ve/veya kalınlaşması sonucunu ortaya çıkarabilir ancak kalıcı değildir.

Örnek Egzersizler

Penis kökten uca doğru kremli bir biçimde yüksek metronomlu bir ritimle çekilmelidir. Bu yöntem, ejakülasyon sonucuna yol açabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken uygulamanın haz için değil, penisi germek için yapılıyor olmasıdır. Ereksiyon sonrasında hazzın ortaya çıkmasına yönelik değil, penisin esnetilmesine yönelik bir çekme hareketi yapılmalı ve haz olabildiğince ertelenmelidir. Bu uygulama, 10 gün boyunca her gün, mümkün ise 10 dakika kadar yapılmalıdır. Ereksiyon ortaya çıkmaması veya çıkması durumu fazla değiştirmeyecektir.

Bir başka örnek egzersiz ise penis başının iki parmakla tutularak 360 derece açıyla çekilmesidir. Acı ortaya çıkmayacak kadar olmak kaydıyla penis son noktaya kadar çekilmelidir. Ereksiyon halinde sokuya zarar vermemek ve acı yaşamamak için uygulama sonlandırılır.

Penisin dokusunu genleştirmek ve buradaki damarların esnemesini sağlamak için ise sıkma hareketi yapılabilir. Günlük olarak düzenli sıkma hareketi, acıya sebep olmamak kaydıyla yapılabilir. Bu durumda dokunun genleşmesi sağlanabilir.

Genel olarak penis kalınlaştırma için sıkan iç çamaşırları ve pantolonlar giymemek de faydalı olabilmektedir.

Penis Kalınlaştırma Egzersizleri Nelerdir? Sorumuzun cevabından anlayabileceğimiz gibi, penis kalınlaştırmak için aslında somut ve direkt hedefe yönelik çok etkili araçlar yoktur. Bu noktada en etkili yöntem, estetik cerrahların gerçekleştireceği, penis kalınlaştırma operasyonları olacaktır. Bu operasyonlar için bu alanda uzman hekimlerle görüşebilir, tıbbi yöntemlerle sonuca ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/326503

https://www.verywellhealth.com/can-penis-exercises-increase-length-2328505

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts