Penis Nasıl Kalınlaştırılır?

Penis Nasıl Kalınlaştırılır?

Genellikle falloplasti olarak adlandırılan penis büyütme ameliyatı, hastanın boyunu ve çevresini geliştirerek penisin kalıcı olarak büyütülmesini sağlayan bir prosedürdür. Küçük bir penisle dünyaya gelen veya travma geçirmiş erkeklerin yanı sıra kozmetik nedenlerle penisinin uzunluğunu ve genişliğini büyütmek isteyen erkekler arasında popüler olan bir ameliyattır. Bu sayfamızda, çok sorulan penis nasıl kalınlaştırılır? Sorusunun cevabını irdeleyeceğiz.

Penis büyütme ameliyatında neler olur?

Penis büyütme ameliyatı, hastaya uygun farklı zamanlarda kombine veya ayrı ayrı uygulanabilen iki işlemden oluşur. Ameliyathaneye gitmeden önce size genel bir anestezi uygulanacaktır ve penis büyütme ameliyatı normalde yaklaşık dört saat sürer.

Penis büyütmenin ilk aşaması penisin uzatılmasını içerecektir. Penisin uzunluğunun neredeyse yarısı vücudun içine oturur ve asıcı bağ ile dahili olarak halka açık kemiğe bağlanır. Penisi uzatmak için bu asıcı bağ gevşeyecek ve bu da penisin daha fazla dışarı çıkmasına ve dinlenirken daha uzun görünmesine olanak sağlayacaktır. Bu, karın bölgesine yapılan bir kesi ile bağların kesilmesiyle yapılır.

İkinci prosedür, penisin daha kalın görünmesini sağlayacak şekilde çevresinin genişletilmesini içerir. Bunu yapmak için yağ enjeksiyonları veya kalıcı dolgu enjeksiyonları gibi uygulanabilecek çeşitli tedaviler olsa da, doktorlar enjeksiyon yoluyla yağ grefti kullanmayı tercih ediyor. Bunun nedeni, sonuçların hasta için daha öngörülebilir olmasıdır.

Penis Büyütme Prosedürü Acı Olur Mu?

Penis büyütme ameliyatı hasta için ağrılı değildir. Genel anestezi altında olduğunuz için uyuşturulursunuz ve işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz. Ancak ameliyattan sonra rahatsızlık olabilir.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonra Neler Bekleyebilirim?

Genel anesteziden uyandıktan ve falloplasti ameliyatı tamamlandıktan sonra vücudunuzda biraz ağrı ve hassasiyet hissetmeniz normaldir. Mümkünse ağrıyı azaltmak ve rahatsızlığı en aza indirmek için hastalara ağrı kesici verilecektir. Ek olarak, penis ameliyattan sonra kırmızı ve şiş olabilir ve bu durumun geçmesi birkaç hafta sürebilir. Bu hastayı uyarmamalıdır. Penis büyütme ameliyatından tam iyileşme yaklaşık dört ila altı haftadır.

Penisin uzamasının iyileşmesi yaklaşık bir ila iki hafta sürer. Penis çevresini genişletmek için ikinci prosedür bundan biraz daha uzun olabilir. Ayrıca, bu ameliyatları birlikte mi yoksa ayrı zamanlarda mı geçireceğinize bağlı olarak, işten ne kadar süreyle izin almanız gerektiğine de bağlı olacaktır.

Genel olarak, falloplasti ameliyatı sizi belirgin izler bırakmamalıdır. Karın tabanında penisi uzatmak için kesi yapılan küçük bir yara vardır. Ancak bu normalde vücut kılları tarafından gizlenir ve görünümü zamanla doğal olarak kaybolur.

Penis Büyütme Ameliyatı, erkek cinsel organlarının görünümünü ve işlevini değiştirir ve iyileştirir. Bu estetik cerrahide nispeten yeni bir alandır, ancak zamanla giderek daha popüler hale geldi. Birçok hasta cinsel ilişkilerinde kısıtlanmış hisseder ve ayrıca yüzme veya sporla bağlantılı durumlardan rahatsız olur. Dinlenme sırasında penisin uzunluğu birkaç santimetreden 15 santimetreye kadar değişebilir.

Konsültasyon sırasında cerrah, ürolojik ve cinsel sorunları tartışır. Penisin uzunluğu ve büyüklüğü, hareketliliği ve genişlemeye uygunluğu ile birlikte değerlendirilir. Penis büyütme prosedürü için uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için yönergeler izlenecektir. Penis şaftına deri veya yağ nakledilerek penis kalınlaştırılabilir. Kalınlaşan bölgenin boyutu, yağın ne kadarının yerinde kaldığına bağlıdır. Genel bir kural olarak, enjekte edilen yağın yaklaşık %30’u kalıcı olarak yerinde kalır. Sonuç altı ay sonra görülebilir. Hasta ekstra kalınlık isterse, başka bir prosedür gerekecektir.

Ameliyat

Ameiyatla penis kalınlaştırma ve uzatma olmak üzere iki prosedür gerçekleştirilir.

Penis uzatma işlemi

Penisin uzaması, dinlenme uzunluğunun birkaç santimetresinden %25’ine kadar değişir. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Penisi uzatmak için penisi vücut içinde askıda tutan bağ gevşetilir, böylece penisin vücudun içinde olan kısmı dışarıda kalır. Ereksiyon yeteneği prosedürden etkilenmez. Herhangi bir komplikasyon olmadığı varsayılarak, derinin hassasiyeti ve penis başı değişmez.

Penil kalınlaştırma işlemi

Yağ nakli tekniği kullanılır. Yağ normalde belden veya karından emilir ve delikten penis şaftının etrafına enjekte edilir. Normalde, 20-30ml gereklidir. Ameliyat sonrası ağrı normalde şiddetli değildir, ancak çoğu hasta geceyi hastanede geçirmek zorundadır. Herhangi bir komplikasyon oluşmadığı varsayıldığında, derinin ve penisin başının hassasiyeti değişmeden kalır. Ereksiyon yeteneği prosedürden etkilenmez. Peni nasıl kalınlaştırılır sorusuna cevap aldığınız kaynakların uzman tıp hekimi olmasına dikkat etmeli, alacağınız her bilgiyi hekiminize doğrulatmalısınız.

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/penis-enlargement-surgery#procedure

https://www.europeanurology.com/article/S0302-2838(08)00935-4/fulltext

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts