Penis Uzatmak İçin En Sağlıklı Yöntem Nedir?

Penis Uzatmak İçin En Sağlıklı Yöntem Nedir?

Penis uzatmak için en sağlıklı yöntem dendiğinde akla internette sıkça karşılaşılan reklamlar gelir. Ancak lütfen dikkat! Penis uzattığı iddia edilen nerdeyse hiçbir ürün etkili değildir ve bu ürünlerin tamamında yan etki riski vardır. Bunların dışında fiziksel olarak etki ettiği iddia edilen egzersiz ve araçların da etkilerine dair bir veri yoktur.

Penis uzatmak için mevcut tıbbi literatüre girmiş yöntemlerin tamamı, cerrahi işlemlerdir. Ülkemizde uygulansın ya da uygulanmasın cerrahi dışında bir prosedürden henüz bahsedilmemektedir.

Bazı satıcıların, “doğal” ismi ile piyasaya sürdüğü ve yan etkisi olmadığını iddia ettikleri ürünlerin de güvenilirliği ile ilgili ciddi soru işaretleri vardır. Zira hiçbir sağlık kaynağı doğal ürünler ile penis uzatma gibi bir kavramı kabul etmiş değildir. Bu yönden bakıldığında, doğal olduğu iddia edilen ürünlerin en basit anlamda etkisiz olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Penis Boyu Nasıl Uzar?

Aslında ana başlığa cevap verebilmenin en hızlı yolu, penis boyunu uzatan faktörleri irdelemektir. Bu faktörler incelendiğinde, tıbbi veri olarak elimizde sadece genetik faktörler çıkar. Bununla birlikte gebelik esnasında ortaya çıkabilecek bazı olağan dışı durumların etkilerinden de elbette söz edilir. Lakin bunun dışında, ne beslenme, nede davranış bakımından bir etkiden söz edebilmek mümkün değildir. 

Bir iddiaya göre; Afrika ve Arap coğrafyasında iç çamaşırı kullanılmaması nedeniyle sarkan penisin daha büyük olmasının penisin daha büyük olmasına yol açtığı ifade edilir. Bu kesinlikle doğru değildir. Zira, Afrika kökenlilerin bulundukları coğrafya dışında yaşarken sahip olduğu giyim alışkanlıkları da penis boylarını değiştirmiş değildir. Yani bu bir faktör değildir.

Sonuç olarak, genetik özelliklerinizin izin verdiği ölçeğin daha ilerisinde bir penis boyuna ulaşmak için sahip olduğunuz yegane tıbbi ve bilimsel yöntem; cerrahi operasyonlar yani penis estetiğidir. Penis uzatma estetiği makul ölçülerde yeterli penis boyuna ulaşmanızı sağlayabilecek en etkili yöntemdir.

Bunun dışında sizi yanıltabilecek ve sağlıklı olduğu iddia edilen egzersizleri inceleyelim.

Jelqing egzersizleri

Bu egzersizler, penisin kökten uca doğru ovalanması yöntemidir ki, kanın uca ulaşarak penisi geröei hedeflenir. Ancak bu maalesef hiçbir işe yaramayacaktır. Mastürbasyon sırasında gerçekleştirilen eylemin birebir aynısı olan yöntem,etkili olacak olsaydı, sık mastürbasyon yapanların penis boylarının herkesten daha fazla olması gerekirdir ki, böyle bir durum söz konusu değildir.

Penisin gelişim çağında bu egzersizlerle gerilmesi belki dikkate değmeyecek oranda fark yaratabilecek olsa da gelişim çağından sonra bu uygulamaların herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Haplar, iksirler ve losyonlar

Belki de en sağlıksız ve tehlikeli penis uzatma yöntemleri; haplar, iksirler ve losyonlar olarak tanımlanabilir. Bu ürünlerin, hiçbir etkilerinin olmaması bir yana, ürünlerin ciddi yan etkileri söz konusudur. Bu ürünlerin hiçbir bilimsel zeminlerinin olmaması, onların ilaç olarak üretilmeyişi sonucunu doğurur ki, penis uzatıcı ismi ile hiçbir ürün hali hazırda ticari bir ruhsat alabilmiş değildir. İnsan sağlığını doğrudan etkileyecek, bileşenleri içinde kimyasallar ve vücutta reaksiyona sebep olabilecek etken maddeler bulunabilecek ürünlerin, üretimi; bakanlık tarafından kısıtlanmış olduğundan, bu ürünlerin yasa dışı satışı söz konusu olabilir. Ruhsat sahibi olmayan ürünleri kesinlikle kullanmamalı, bu ürünlerin lisanslarını teyit etmeli ve doktor onayınız olmadan diğer ilaçlarınızla birlikte kesinlikle bu ürünleri kullanmamalısınız.

Güvenilir platformlarda, faturalı olarak satılmayan ürünler tehlikelidir. Kaldı ki, belirttiğimiz gibi penis uzatıcı ismi altında bir ürün de henüz bilimsel olarak yoktur.

Penis uzatıcılar

Penis uzatıcılar, penisin gerilerek kalınlaşabileceği iddiasına dayalı araçlardır. Bunların penisi çekmek ve genişletmek üzerine bir çalışma prensibi vardır. Ancak, vücudumuzdaki herhangi bir organı çekerek büyütmemiz mümkün olmadığı gibi, penisi büyütmek de mümkün değildir. Yani bu araçlar da etkili araçlar değildir.

Vakum pompası

Penis germe araçları ile aynı mantıkla çalışan vakum pompaları, penisi vakumla çeker. Bu şekilde penisin uzaması beklenir ki, maalesef bu yöntem de etkili bir yöntem değildir. Kaldı ki, bu yöntem zararlı sonuçlar da ortaya koyabilir. Penis uzatmak isterken, yapısal hasarlara yol açmamak için bu araçları dikkatle kullanmak ve hatta kullanmamak daha doğrudur.

Kelepçeler ve halkalar

Kelepçe ve halkalar penis uzatıcı değil, ereksiyon süresini uzatıcı araçlardır. Ereksiyon sağlandıktan sonra penise geçirilen halka kanın geri gitmesini engellemeye yönelik çalışır. Ancak bu nafile bir çabadır zira penise pompalayan çok sayıda damar, penisin sadece dışında değil, içinde yer alır.

Penis Uzatma Ameliyatı

Penis uzatma ameliyatı, sadece en sağlıklı yöntem değil, ayrıca yegane yöntem olarak tanımlanır. Penis uzatmak veya kalınlaştırmak için en sağlıklı, geçerli ve güvenli yöntem, klinik ortamda hekimlerin yapacağı cerrahi operasyondur.

Kaynakça:

https://www.indiatimes.com/health/healthyliving/10-commandments-to-increase-penis-size-237271.html?picid=843807

https://www.verywellhealth.com/penile-enlargement-3300133

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts