Penis Kalınlaştırma İlaçları İşe Yarıyor Mu?

Penis Kalınlaştırma İlaçları İşe Yarıyor Mu?

Cinsellik her insanın hayatının büyük bir bölümünü kaplayan, ruhsal ve bedensel sağlık bakımından ciddi önemi olan bir konudur. Aynı zamanda evlilik hayatında da cinsel aktiflik önemlidir. Yaşanan cinsel tatminsizlikler evlilik hayatını olumsuz yönde etkiler, yeterince tatmin olmamak hem kişide hem de partnerinde özgüven sorunları meydana getirir. 

Cinsel ilişkide hem karşı cinsi hem de kendinizi mutlu ve tatmin edebilmek için kadınlar vajinalarının genişlemiş olmamasını sağlamak için egzersizler (kegel), ameliyatlar yaptırmaktadırlar. Üreme ve sağlıklı bir cinsel birliktelik için işlevli bir penise sahip olmak erkeklerin özgüvenini yakından etkiler. Daha sağlıklı bir penise sahip olmak için internette de sıkça görülen penis kalınlaştırma, uzatma ilaçlarından kullanmayı düşünürler.

Ancak, penis kalınlaştırma ilaçları işe yarıyor mu?

Günümüzde birçok farklı markada penis büyütücü, kalınlaştırıcı ilaçlar, kremler bulunmaktadır. Yapılan reklamlarda abartılarak gösterilen ilaçların kişinin sağlığına zarar verebileceği bilinmelidir. Bu ilaçları kullanıyorsanız, kullanacaksanız dikkatli olmalısınız. Kullandığınız ilaçlar cinsel organınıza veya sağlık açısından size zarar verebilir. Ayrıca ilaç kullanarak kalınlaştırdığınız organınız cinsel birliktelikten sonra ilacın etkisinin sona ermesinden kaynaklı olarak eski haline geri gelecektir. Kalıcı bir çözüm yolu değildir.

Ancak penis kalınlaştırmak, büyütmek için penis estetiğinden yararlanırsanız cinsel birliktelikten sonra da penisiniz belli bir miktar daha büyük, daha kalın olarak kalacaktır. Her birliktelik için bir ilaç kullanmak zorunda kalmazsınız. Cinsel hayatınızın aktif ve tatmin edici olmasından kaynaklı günlük hayatınızda da daha mutlu ve sağlıklı olursunuz. 

Penis kalınlaştırma ilaçları reçete edilen gerçek ilaçlar değildir. Çeşitli yerlerde görülen reklamlarda tamamen kişilerin içinde bulundukları durumdan menfaat güdülmektedir.

Kişinin penis boyunun ve kalınlığının değişmesi yalnızca estetik cerrahi müdahalesi yapıldığında mümkündür.

Penis Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Penis büyütme operasyonu hakkında en merak edilen sorulardan biri penis büyütme operasyonu nasıl yapılır, sorusudur. 

İşlemin yapılış basamakları ve bu basamakların neden uygulandığı konuları bilindiği takdirde işlemi yaptırmak isteyen bireylerin endişeleri azalacaktır.

Öncelikle hastanın talepleri ve ihtiyaçları göz önüne alındığında penis büyütme operasyonları üç farklı şekilde uygulanmaktadır:

  • Penis boyunu uzatma operasyonu
  • Penis kalınlığını arttırma operasyonu
  • Hem penis boyunu arttırma hem de penis kalınlığını aynı işlem içerisinde arttırma operasyonu

Peki, penis büyütme operasyonu nasıl yapılır?

Öncelikle penis büyütme operasyonu hangi nedenden yapılırsa yapılsın işlem aynı prosedür ile uygulanmaktadır.

İşlemdeki tek farklılık süreye yansır. Penisin boyunda mı hacminde mi artış istendiğine göre enjekte edilen yağın hangi noktalara enjekte edileceği durumu da farklılık arz eder.

  • İlk aşamada kişinin vücudundan liposuction teknikleri ile yağ çekilmektedir. Bu esnada yağın çekileceği bölge özel olarak kişinin en çok yağ depoladığı yerden seçilir. Kişide bölgesel yağlanma sorununa da çözüm bulunabilir ve hatta işleme ek olarak karın kası estetiği gibi başka yağ transferi tekniklerinin kullanıldığı işlemler de sürece dahil edilebilir.
  • Yağ elde edildikten sonra, laboratuar teknisyenleri yağı kişinin penisine enjekte etmeye uygun hale getirmek için birtakım işlemler uygularlar.
  • Operasyonda sedasyon anestezi tekniği kullanılarak hasta uyutulur.
  • Penisin üzerine yağ eklemesi yapılır.
  • Ardından kişi uyandırılır ve gözetim altına alınır.
  • Uygun görüldüğü takdirde hasta birkaç saat içerisinde hastaneden ayrılarak evine, işine veya okuluna dönebilir.

Gömülü Penis Nedir?

Penis büyütme estetiği nasıl yapılır, sorusuna işlem basamaklarını anlatarak açıklık getirdik. Ancak bazen de kişinin fazla kilolarından dolayı penis gömülü kalması sorunu ile karşı karşıya kalınmış olabilir.

Bu durumda yapılması gereken penisin çevresinde birikmiş olan ve içeriye kök kısmının bir kısmının gömülmüş olmasına neden olan yağ dokusu alınır. Gömülü kısım ortaya çıkarıldıktan sonra peniste yaklaşık 2 – 3 cm’lik bir artış olur.

Hastaya bunun üzerine kök kısmından yağ alındıktan sonra, penisin artmış olan boyuna ek olarak eğer kendisi dilerse, yine penis büyütme estetiği aşamaları uygulanarak kişinin penis boyunda 1 – 2 cml’lik bir artış daha eklenebilir. 

Bu sayede kişide bu iki işlemin toplamında 4 – 5 cm’lik boydan büyüme sağlanmış olunur.

Kalınlık için de yine aynı tekniğin uygulanması yeterlidir.

Penis Büyütme Estetiği Fiyatları Nedir?

Penis büyütme estetiği yaptırmak isteyen bireylerin akıllarına sıklıkla gelen sorulardan biri de penis büyütme estetiği fiyatları nedir, sorusudur.

Penis büyütme estetiği her bireyde farklı şekillerde uygulanmaya müsait olan bir işlemdir. İşlemin uygulanış biçimi gereği, hastanın rahatsızlık duyduğu bir başka vücut bölgesine de işlem yapılabilir.

Hastanın işlem öncesinde vücut yapısının ve mevcut kilo durumunun penis estetiğine uygun olup olmadığına da bakılması gereklidir.

Bu sayılan nedenlerden dolayı net ve standart bir şekilde penis büyütme estetiği fiyatları nedir, sorusuna yanıt vermek mümkün değildir.

Kişinin bu bilgiyi edinebilmesi için bir estetik cerraha muayene olması ve gerekli tetkiklerinin hekim tarafından incelenmesi gerekmektedir.

Kaynakça:

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/sexual-health/in-depth/penis/art-20045363

https://www.drugs.com/mca/penis-enlargement-products-do-they-work

 

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts