Penis Kalınlaştırma Teknikleri İşe Yarıyor Mu?

Penis Kalınlaştırma Teknikleri İşe Yarıyor Mu?

Üreme için ve sağlıklı bir birliktelik için güzel görünümlü ve psikolojik açıdan görünümü hem kendisini hem de partnerini tatmin eden bir penise sahip olmak her erkeğin özgüvenini olumlu yönde etkiler. Cinsel hayat aktifliği insanların daha sağlıklı olmasına ve daha mutlu hissetmesine neden olur. 

Sağlıklı bir aile hayatı için de cinsel birlikteliğin her iki tarafı tatmin edecek şekilde yaşaması önemlidir.

Erkeklerin özgüvenini yakından etkileyen cinsel organları için bazı kalınlaştırma teknikleri hakkında internette, sosyal medya platformlarında ve buralarda yer alan reklamlarda vb. yerlerde penisin boyutlarında artış olması için bazı tekniklerden bahsedilir.

Uygulanış biçimi:

 1. Bu teknik ayakta uygulanmalıdır ve kişi bu egzersiz sırasında ereksiyon halinde olmamalıdır. Yumuşak olan penisinizi başparmağınız ve işaret parmağınız ila baş kısmından tutun ancak çok sıkı olmamasına dikkat edin. 
 2. Sonrasında penisinizi yatay konumda ileriye doğru düz bir şekilde fazla bir acı duymadığınızdan emin olarak çekebildiğiniz kadar çekin ve bu durumda 1 dakika boyunca bekleyin. 
 3. 1 dakika dolduktan sonra işleme 10 saniye ara verin ve ara verdiğinizde penisinizdeki kan dolaşımını normale döndürmek için hafifçe sallayın. 1 dakikalık işlemi 4 kere daha uygulayın. İşlemi uygularken penisinizi sadece yana değil, aşağı, yukarı, sağa, sola da çekin. 
 4. Bu teknik uygulanırken penisin yumuşak halde olmasına dikkat edilmelidir. Yumuşak halde olan penis el ile baş kısmının hemen altından tutulur. 
 5. Penisin fazla sıkılmadığından emin olunmalıdır. 
 6. El ile tutulan penis 90 derece açı ile ileriye doğru çekilir ve bunu penisi acıtmadan yapmak gerekir. 30 saniye boyunca penisi çekmeye devam edilmelidir ve ardından penis 1 dakika dinlendirilmelidir. Bu egzersiz 5 ile 20 dakika arasında uygulanmalıdır.
 7. Bu teknikte kişi sağ eli ile penisini kavrar ve ritmik olacak şekilde vücuttan ileriye doğru çeker. Bu hareket 15’er saniye olacak şekilde 10 kere tekrarlanmalıdır. Egzersizi yaparken penis sola, sağa, aşağı ve yukarı doğru çekilmelidir. 
 8. Yarı erekte olan penisin alt kısmını sol elinizin başparmağı ve işaret parmağınız ile sıkıca tutun. Sonrasında kökten başa doğru yavaşça sıkın ve sonrasında hem aşağı hem de ileri doğru çekin. Bu hareketi haftanın 5 günü uygulayın. 

Ancak bu yöntemler penisinizin ne büyümesine ne de kalınlaşmasına yardımcı olamaz. Penis büyütmek, kalınlaştırmak istiyorsanız tek çözüm yolu ameliyattır. Operasyon olarak hekim kontrolünde bu duruma çözüm bulmak ömür boyu kalıcı olan tek yol olma özelliği taşımaktadır.

Penis Nasıl Daha Büyük Hale Getirilir?

Penis hakkında merak edilen sorulardan biri de penis nasıl daha büyük hale getirilir, sorusudur. Birçok birey penisinin diğer insanlara göre daha küçük olduğu duygusuna kapılır ve penisini uzatmak ya da daha da kalınlaştırmak adına girişimlerde bulunabilir.

Ancak hiçbir durumdan bir verim alamaz. Çünkü penis bir organdır ve bir organı dışarıdan ilaç kullanarak, ovalayarak, masaj yaparak daha büyük bir uzuv haline getirmek mümkün değildir.

 • Penisin içerisinde bulunan sinir doku, damar gibi yapılardan dolayı böyle bir durum söz konusu bile olamaz.
 • Ancak estetik cerrahi müdahalesi ile penisin boyunu uzatmak ve kalınlığını arttırmak mümkündür. Bu operasyon sonrası kişinin his kaybı, ereksiyon problemleri ve cinsel ilişkiden aldığı hazzın azalması da mümkün değildir.
 • Çünkü işlem esnasında sinir ve damarlara zarar vermemeye dikkat edilir.
 • Kişinin işlem esnasında yalnızca penisin cilt dokusu altına kişinin kendi vücudundan elde edildikten sonra özel işlemlerden geçirilmiş olan yağ dokusu enjekte edilmektedir.
 • Bir süre sonra vücut yağın bir kısmını emer ve bir kısmını geride bırakır. Geriye kalan boyutlar kişide ömür boyu kalıcı olma özelliği taşır.

Penis Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Herhangi bir nedenden dolayı penis büyütme estetiği yaptırmak isteyen bir bireyin ilk olarak bir estetik cerrahın muayenesinden geçmesi ve gerekli tetkiklerini yaptırması gereklidir.

Ardından kişinin tetkiklerine ve fiziki bulgularına göre işlem uygulanır.

Operasyon esnasında kişinin birden fazla estetik problemi ele alınabilir. Örneğin, bir bireyde penise enjekte edilecek yağ simitler denilen, yan kısımlardan alınarak bu kısımların incelmesine yardımcı olunabilir.

Başka bir bireyde de kişinin göbek bölgesinden yağ alınarak karın kası estetiği uygulaması ve penis büyütme estetiği uygulaması aynı operasyon içerisinde yapılabilir.

Bu durumlar tamamen hastanın talebine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak işlem öncesinde hekim ile hastanın birlikte verdikleri karara dayanır.

Bu işlemlerin bireyden bireye farklılık göstermesi nedeni ile penis ameliyatı fiyatları ne kadar sorusunun net bir yanıtı verilememektedir.

Penis büyütme estetiği fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek için kişinin bir estetik cerrah muayenesinden geçmesi, taleplerini hekimine bildirmesi ve fiyat bilgisini bunların ışığında hekiminden edinmesi gerekir.

Ayrıca kurumdan kuruma aynı işlemler için farklı farklı ücretler alındığı da akılda bulundurulmalıdır.

Kaynakça:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6474863/

https://www.healthline.com/health/mens-health/penis-enlargement-surgery-cost#:~:text=Penuma%20is%20the%20only%20penis,with%20an%20upfront%20%241%2C000%20deposit.

https://www.florence.com.tr/penis-plasti-ameliyatlari

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts