Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis kalınlaştırma, son zamanlarda pek çok kişinin araştırdığı ve  hakkında detaylı bilgi sahip olmak istediği bir konudur. Bu noktada penis kalınlaştırma konusu ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler için oldukça detaylı bir yazı hazırladık. Konu ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki gibi ulaşabilirsiniz. 

Penis Kalınlaştırma Nedir?

Penis, erkeğin çiftleşme organı olarak açıklanabilmektedir. Normal boyutlarda ki bir penis, erişkin bir erkekte 6 ile 8 santimetre uzunluğundadır. Çapı ise 3 ile 5 santimetre arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak penisin sertleşmesi durumunda boyu ve kalınlığı 2 katına kadar çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra penis uzunluğunun ve kalınlığının kişiden kişiye değişkenlik gösterebileceğini ifade edebiliriz. 

Günümüzde pek çok erkek penisinin boyutundan ve kalınlığından memnun değildir. Bu nedenle çeşitli yöntemlere başvurabilmektedir. Çeşitli bitkisel yöntemler ya da ilaçlar erkeklerin penislerini olduğundan daha kalın ve daha uzun boyuta getirebilmek için tercih ettiği yöntemler arasında yer almaktadır. Ancak doktor kontrolü dışında kullanılan bitkisel ürünlerin ve ilaçların kalp başta olmak üzere çeşitli organlara zarar verebileceğini ifade edebiliriz. Bu nedenle penis boyutundan memnun olmayan kişilerin öncelikle uzman bir kişi ile görüşmesi ve memnuniyetsizliğini dile getirmesi gerekmektedir. Bu sayede uzman bir doktor kontörlünde penisi kalınlaştırmak için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Söz konusu yöntemlerden en çok tercih edilen şüphesiz ki penis kalınlaştırma ameliyatıdır. Peki, penis kalınlaştırma ameliyatı nedir? Söz konusu ameliyattan önce ve sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim. 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis kalınlaştırma ameliyatı lokas anestezi ve sedasyon anestezi türleri ile gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyatın süresi 2 ile 3 saat arasında değişkenlik gösterebilir. Ameliyat sonrasında kişiler 6 ile 12 saat hastanede kalabilirler. 

Penis kalınlaştırma ameliyatı son zamanlar en sık tercih edilen cerrahi operasyonlar arasında yer almaktadır. Penisin görünmeyen kısmından müdahale gerçekleştirilir ve bu kısmın çok daha görünür bir hale gelmesi sağlanır. Söz konusu ameliyat oldukça sağlıklı ve düşük riskli bir ameliyattır. Operasyon sonrasında penis hem sönük halde iken hem de erekte halde iken ameliyat öncesine göre gözle görülür bir fark ortaya çıkar. Penis kalınlaştırma operasyonunda en büyük destek liposuction uygulamasından gelmektedir. Penisten alınan doku yine penise entegre edilir ve daha kalın bir penis elde edilir. 

Penis kalınlaştırma operasyonu penisin yüzeysel ve asıcı bağları üzerinden gerçekleştirilir. Bu sayede penisin görünmeyen kısımlarından faydalanır ve kalınlaştırılma sağlanır. Operasyon sırasında lokal ve sedasyon anestezi uygulaması yapıldığı için kişiler operasyon sırasında herhangi bir şekilde acı ya da ağrı hissetmez. 

Penis kalınlaştırma ameliyatı ile ilgili merak edilen sorular arasında söz konusu ameliyatı kimlerin olabileceği ile ilgili sorular yer almaktadır. Penis kalınlaştırma operasyonunu normalden ince yapısı olan penise sahip kişiler yaptırabilmektedir. Çünkü penisin boyu ne kadar uzun olursa olsun kişiler penisleri gerekli kalınlığa sahip olmadığından mutsuz olabilmektedir. Bu doğrultuda normal yapıdan daha önce bir penis yapısına sahip olan kişiler vücutlarının herhangi bir yerinden alınan yağ dokusunun penise yerleştirilmesi sonucunda istedikleri kalınlığa kavuşabilirler. Penis kalınlaştırma ameliyatlarının iki  yöntemi vardır. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. 

Supra Puvik V Y Plasti

Bu operasyon sırasında vibrasyon mekanizması desteği ile yağ dokuları temizlenmektedir. Bu sayede peniste gevşeme meydana gelir. Bir sonraki aşamada ise penise yağ dokusunun entegre edilmesi sağlanır. Yani penisten alınan yağ tekrar penise enjekte ediliyor. Oldukça başarılı bir yöntem olduğu için sık sık tercih edilmektedir. 

Yağ Enjeksiyonu

Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusunun penise enjekte edilmesi ile uygulanan yöntemde 6 aylık bir süre sonra enjekte edilen yağ dokusu yerini sağlamlaştırıyor. Kişilerin ihtiyaç duyduğundan çok daha fazlası enjekte edilebilmektedir. 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis kalınlaştırma ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar bulunmaktadır. Söz konusu noktaları aşağıdaki gibi açıklayabiliriz. 

Ameliyat Günü

Ameliyat günü kendinizi psikolojik olarak ameliyata hazırlamanız çok önemli. Çünkü psikolojik olarak hazır olmayan hastalarda depresyon belirtileri görülebilmektedir. 

Ağrı

Penis ameliyatı sonrasında çeşitli ağrıların meydana gelmesi çok normal bir durumdur. Vücudunuzda fiziksel bir değişiklik meydana gelecek. Bu da çeşitli ağrıların meydana gelmesine neden olacaktır. Ağrılarınız için doktorunuz ağrı kesici tavsiyesinde bulunur. Ancak bu ilaçlara rağmen ağrıda herhangi bir azalma gözlemlemiyorsanız doktorunuzda başvurmanızda fayda var. 

Hareket ve Ayağa Kalkma

Hareket kabiliyetiniz ameliyattan sonra ki ilk 5 gün içerisinde biraz kısıtlanacak. Ameliyattan sonra sosyal hayatınıza hemen dönebilseniz de özellikle ayağı kalkarken ani ve hızlı hareketler yapmaktan kaçınmalısınız. 

Cinsel İlişki

Operasyon sonrasında cinsel ilişkiye girmek için sabırlı davranmanız gerekmektedir. Penis bölgesinde olmasa dahi karın ve popo bölgelerinde ağrılar meydana gelebilir. Operasyondan sonra 15 gün son derece önemlidir. Bu dönemde penis en şişkin ve iri haline gelir. Ancak bu şişkinlik 15 günden sonra inmeye başlar. 1 ayın sonunda ise çok daha normal boyutlarda bir penis ortaya çıkar. Bu doğrultuda operasyondan 1 ay sonra doktorunuzun izin vermesi durumunda cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Operasyondan 6 sonra tam olarak iyileşme meydana gelmektedir. 

Duş Almak

Penis ameliyatından sonra ki 10 gün boyunca duş almamanız gerekmektedir. 10 günden sonra doktorunuzun izin vermesi durumunda duş alabilirsiniz. 

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Penis kalınlaştırma ameliyatı başta olmak üzere hiçbir cerrahi ya da estetik müdahale ile ilgili net bir fiyat verebilmek mümkün değildir. Her operasyondan önce doktorun ihtiyaç duyduğu çeşitli muayene ve tetkikler gerçekleştirilir. Bu tetkik ve muayeneler sonrasında nasıl bir müdahale yapılacağı ile ilgili net bir karara varılır. Penis kalınlaştırma ameliyatı fiyatı ise söz konusu karar neticesinde belirlenir. 

Kaynakça:

https://www.medicalnewstoday.com/articles/323688

https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/sexual-health/in-depth/penis/art-20045363

 

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts