Penis Kalınlaştırma Nedir?

Penis Kalınlaştırma Nedir?

Erkeklerin penislerinde şikâyet ettiği en popüler durumlardan biri kuşkusuz penis kalınlığıdır. Penis kalınlığının yeterli seviyede olmaması kişilerin hayatını olumsuz etkilemektedir. Her şeyden önce kendi psikolojilerini olumsuz etkileyen bu durum ülkemizde birçok erkeğin yaşadığı bir sorundur.

Penis kalınlaştırma operasyonları ile çözülen bu durum kişilerin sorun ettiği penis kalınlığını düzeltebilmektedir. Birçok kişi bu operasyon sayesinde hayatını olumsuz etkileyen sorundan kısa sürede kurtulmaktadır. Penis kalınlaştırma operasyonuna dair daha fazla bilgi verecek olursak.

Penis Kalınlaştırma

Penis kalınlaştırma nedir diye merak edenler için konuya ilişkin detaylı bilgi vermek istiyoruz. Penis kalınlaştırma penis boyutunun büyütülmesi ile birlikte en fazla tercih edilen işlemlerden biridir.

Kişilerin yine cinsel yaşamını olumsuz etkileyen ve mutsuz olmalarına neden olan penis kalınlığı bazı yöntemler ile ideal boyutta kalınlaştırılmaktadır.

Operasyon ile birçok kişi oldukça rahat etmekte ve penislerini boyutundan kaynaklanan sorunlardan kurtulmaktadır. Sizlerde böyle sorunlar yaşıyor ve bunun için cerrahi yöntemler arıyorsanız penis büyütme ve kalınlaştırma operasyonları son derece idealdir. Bunun yanında kişilere ayrıca gömülü penis sorunu içinde ekstra olarak müdahale edilmekte ve o sorunda yine basit bir operasyon ile çözülmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı fiyatları ameliyatın çeşidine, hasta durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Penis kalınlaştırmanın ne olduğunu açıkladıktan sonra penis kalınlaştırma nasıl yapılır bundan bahsetmek istiyoruz. Operasyona ilişkin olarak merak edilen birçok önemli konudan biri işlemin nasıl yapıldığıdır. Kişileri hayatlarını değiştirecek olan bu operasyonun nasıl yapıldığını doğal olarak oldukça merak etmektedir.

Penis kalınlaştırma operasyonu sırasında kişilerden penis köklerinde bulunan yağ dokusu alınır ve penise enjekte edilir. Bu kişilerin penislerinin kalınlaşması üzerinde son derece etkili olur. Ancak bilinmesi gereken önemli bir nokta vardır.

Enjekte edilen yağ dokusunun yalnızca %40 kalır. Gerisi zamanla kendiliğinde erir. Bu sebeple kişilerde görülen kalınlaşma yalnızca bu yağ dokusu ile sağlanır. Bu da ortalama 1,5 cm’lik kalınlaşmanın olacağı anlamına gelir.

Penis Boyutunu Etkileyen Durumlar

Penis boyutu kişilerde bazen genetik olarak normalin altında kısa veya ince olsa da bu durum zamanla da yaşanabilen sorundur. Bazı kişilerde penis boyutu zamanla kısalabilmekte veya incelebilmektedir. Belki de birçok kişi bunun bilincinde olmayarak yaşamını sürdürmektedir.

Penis boyutunu etkileyen durumlardan genel olarak şöyle olmaktadır;

  • Kişilerin zamanla aşırı kilo alması öncelikle gömülü penis sorununa neden olmaktadır. Penis köklerinde yağlanmanın artması ile kişinin penisinde gömülme sorunu olur ve bu da penisin boyunun kısalmasına neden olur.
  • Penis boyutunu etkileyen bir diğer önemli unsur aşırı sigara kullanımıdır. Sigara kullanımı bilindiği gibi kişilerin hayatında birçok önemli sağlık sorununa neden olur. Sigara kullanan bireylerin kan akışı yavaşlar ve bu da önce ereksiyon sorununa sonra da penis boyutunun etkilenmesine neden olur.

Penis kalınlaştırma ve büyütme ameliyat çeşitleri ile kişiler yaşadığı sorunlardan rahatlıkla kurtulmakta ve çözüme kavuşmaktadır.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Kaynakça:

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts