Penis Büyütme Nedir?

Penis Büyütme Nedir?

Geçmişten günümüze erkeklerin en fazla sorun ettiği ve kafaya taktığı durumlardan biri penislerinin fiziksel görünümüdür. Penislerin kalınlığı ve özellikle uzunluğu kişiler için son derece önemidir.

Penis büyütme operasyon çeşitleri bu sebeple son derece popüler ve kişilerin ilgisini çeken operasyonlardır. Erkekler bu operasyonu olarak penis boylarını makul bir seviyede büyütebilmekte ve istedikleri boyuta getirebilmektedir. Bu operasyona ilişkin olarak daha detaylı bilgi verecek ve merak edilen sorulara yanıt verecek olursak.

Penis Büyütme

Erkekler için oldukça önemli ve neredeyse hayati bir mesele olan penis boyutu, günümüzde oldukça kolay bir cerrahi müdahale ile istenildiği gibi düzeltilmektedir.

Penis büyütme operasyonları erkeklerin hayatını değiştiren niteliklere sahip oldukça önemli cerrahi bir müdahaledir. Penis büyütme nedir diye merak ediyor ve cerrahi müdahaleye ilişkin olarak detayları öğrenmek istiyorsanız bu konuda bilgi vermek istiyoruz. Penis büyütme çeşitli yöntemler kullanılarak cinsel organ üzerinde bazı kusurların giderilmesi işlemidir.

Öncelikle penis boyutu yalnızca kişinin kendisini ilgilendiren bir konu değildir. İdeal boyutundan daha kısa veya eğri olan penisler, kişilerin evlilik ve cinsel hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu durum birçok çiftin boşanmasına neden olmaktadır.

Penis Büyütme Operasyonunu Gerekli Kılan Durumlar

Penis büyütme operasyonu kapsamlı bir işlemdir. Erkeklerin penislerinde şikâyet ettiği birçok sorunun düzeltilmesi için kullanılır.

Penis büyütme operasyonunu gerekli kılan durumlar bu sebeple oldukça fazladır. Bu operasyon kişilerin cinsel organlarında şikâyet ettikleri ve düzelmesini istedikleri birçok sorun için çözümdür. Bu sebeple oldukça önemli ve mutlaka gerekli olduğu durumlarda başvurulması gereken bir işlemdir.

Operasyonun gerekli olduğu durumlar genel olarak şöyle olmaktadır;

  • Penis boyunun istenilen ideal uzunlukta olmaması
  • Penis kalınlığının yine yeterli seviyede olmaması
  • Erkek çocuklarının sünnet olurken yaşadığı bazı sorunlar ve işlem esnasında kalan hasarlar
  • Fazla kilolu erkeklerde sıklıkla görülen gömülü penis sorunu
  • Son olarak penis eğriliği operasyonu gerektiren durumlardandır.

Penis büyütme operasyonları kişilerin yukarıda yaşadığı sorunların çözümü için uygulanan yöntemlerdir. Bu yöntemler ile kişilerin hayatını kabusa çeviren birçok penis rahatsızlığı kolaylıkla tedavi edilebilir.

Penis büyütme estetiği fiyatları hasta durumuna, şartlara ve ameliyat kapsamına göre değişkenlik göstermektedir

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Penis büyütme nasıl yapılır ve nasıl bir süreç yaşanır bahsetmek istiyoruz. Penis büyütme ameliyatı aslında yalnızca isim olarak ameliyattır uygulama biçimi son derece kolay bir işlemdir. Bu operasyon için tercih edilen 3 tane yöntem vardır.

Bunlar;

  • Penis kemiğini köküne bağlayan ligament bağını birbirinden ayırdıkların arada kalan penis açığa çıkarılır. Böylece kişilerin penis boylarında ortalama 2 ila 5 cm arasında bir değişme söz konusu olur.
  • İkinci seçenek genellikle ilki ile tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde penis ucu ile testis torbaları arasındaki mesafenin uzatılması işlemidir.
  • Son yöntemde skrotum adı verilen bir bağlantı genişletilir. Bu sayede kişilerde anında fark edilebilen bir penis büyümesi görülür.

Tayfun Türkaslan’ın çalışmalarını Facebook, İnstagram veya Youtube sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Kaynakça:

About Author

Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Doçent Doktor Tayfun Türkaslan; İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 1997 yılında İngiltere’de St James Seacroft University Hospital çalıştı. Yaklaşık 6.5 yıl süren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi eğitimi sonrası ihtisasını tamamlayarak Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı oldu. Aynı yıl İstanbul Yavuz Selim Hastanesine Plastik Cerrahi Uzmanı olarak atandı. Burada 16 ay çalıştıktan sonra eski adıyla Vakıf Gureba Eğitim Araştırma Hastanesi şimdiki adıyla Bezm-i alem Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde 7 yıl çalıştı. 2010 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi temel alanında Üniversite Doçenti unvanını aldı. Buradaki görevinden ayrılıp kendi kurduğu Estetikport Estetik Cerrahi’de profesyonel olarak hastalarına hizmet vermeye başladı.

Related posts